Balancování Battlefieldu 4: nadcházející úpravy vozidel

DICE odstartovalo novou sérii blogů, kde nám bude dávat informace o tom jaké úpravy se chystají pro vyvážení hratelnosti v Battlefieldu 4. Série startuje s úpravami pro vozidla, které jsou převzaty ze zpětné vazby od komunity. Změny by se ve hře měly projevit v nadcházejícím patchi, o kterém jsme dnes již psali.

 Vzdušná technika a mobilní protiletecké vozidlo

 1. Zmenšeno celkové množství raket dostupných pro mobilní protiletecké vozidlo (MAA – Mobile Anti-Air) z 6 na 4. Původní počet raket zapříčiňoval, že helikoptéry nemohli použít protiopatření, aby se vyhnuly útokům MAA.
 2. Snížena rychlosti 20 mm kanónu pro MAA z 1200 m/s na 800 m/s, tak aby pasoval k 30 mm kanónu. Toto snížení také snižuje vzdálenost jakou střely uletí a mělo by zabránit situacím, kdy MAA mohlo zaútočit na nepřátelská vozidla aniž by opustilo domácí základnu. Účinnost kanónů zůstává nezměněna a letadla i helikoptéry by se měli vyvarovat přílišnému přiblížení k MAA.
 3. Snížen fyzický zásah všech protileteckých raket, aby se zabránilo nekontrolovatelnému převrácení helikoptér při zásahu. Účinnost raket nebyla změněna.
 4. Snížen rozsah, ve kterém rakety Aktivní radar vyhledávají své cíle. Díky tomu bude potřeba větší preciznost odhadování pohybu cíle při odpálení raket. Raketami bylo dříve příliš jednoduché zasáhnout cíl i na velkou vzdálenost, což z nich činilo zbraň s jistým zásahem a měli tak jasnou výhodu nad ostatními typy raket.
 5. Zvýšena účinnost při přímém zásahu pro kanón kopilota bojové helikoptéry. Střelec tak bude moci lépe pomáhat pilotovi při ničení vozidel.
 6. Zvýšena účinnost při přímém zásahu pro Zuni rakety u bojových helikoptér. Rychlost vypálení těchto, střel spolu s jejich malým množstvím v zásobníku, z nich činili nepříliš chtěnou volbu oproti zbylým dvou typům raket.
 7. Snížen rozsah poškození okolí pro 25 mm kanóny u průzkumných helikoptér. Tyto zbraně byly příliš efektivní proti pěchotě – díky vysokému poškození okolí byly jasnou volbou nad 7.62 miniguns ve všech bojových situacích. 25 mm kanóny jsou zamýšleny tak, aby průzkumným helikoptérám daly efektivní možnost útočit na vozidla, zatímco nebudou tak efektivní na pěchotu.

Tanky a protitankové zbraně

 1. Snížena „inteligence“ pro rakety MBT LAW, díky čemu budou hráči muset mířit přesněji na své cíle, než se chytrá střela aktivuje. Dále pak se rakety MBT LAW nyní přebíjejí pomaleji. Díky tomu si MBT LAW zachovává roli jednoduchého použití – zbraň typu vystřel a zapomeň pro všechny ženisty, ale také je vyvážena s ostatními typy raketometů. Nakonec pak ještě došlo k opravě chyby, kdy rakety MBT LAW dokázaly prostřelit štít Aktivní ochrany.
 2. Opraven problém, kdy štít Aktivní ochrany a MP-APS nedokázaly zastavit střelivo 12G FRAG.
 3. Snížen rozsah, kde miny M2 SLAM činili maximální poškození vozidlům a to z 6 na 3 metry. Hráči tak budou muset více rozmýšlet, kde tyto miny umístí, aby využili maximálního potenciálu této „překvapivé“ protitankové zbrani. Hlavním účelem této změny je předejit taktice umístění 3 min na jedno místo, zajišťující tak zabití jakéhokoliv projíždějícího vozidle v rozsahu 6 metrů. Rozsah byl příliš velký a miny M2 SLAM tak byly až příliš nadřazeny minám M15 AT.
 4. Snížena účinnost, kterou činní tankové střely STAFF všem cílům na 25%. Tímto by mělo dojít k vyvážení poměru mezi jednoduchostí jejich použití a potenciálem účinnosti.

Zdroj: Battlefield Blog

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , , , ,

36 komentářů

Napsat komentář