Battleblog #11: Poznejte multiplayerové módy pro Battlefield 3

Dnes odpoledne byl do světa vypuštěn další díl ze série článků Battleblog, tentokrát s pořadovým číslem jedenáct a představí nám multiplayerové módy pro Battlefield 3. Tentokrát jsme se o překlad postarali my 😉

V Battlefieldu 3 jsou všechny mapy přizpůsobeny pro pět herních módů dostupných v den vydání. Přečtěte si kompletní rozbor každého multiplayerového módu spolu s detaily, jak lze upravit každou hru tak, aby vám sedla co nejlépe.

Přetrvávající klasické módy pro Battlefield jako Conquest a Rush jsou přítomny i v Battlefieldu 3, spolu se zajímavými novými přírustky, aby tak vytvořili nejširší a nejhlubší Battlefield. Od těsných pěchotních bojů v Team Deathmach a Squad Deathmach po úkoly řízenou totální válku – Battlefield 3 má vše. Všech 9 obřích multiplayerových map je přizpůsobeno pro všech 5 herních módů, což vám efektivně dává přes 45 zřetelně odlišných multiplayerových zážitků ze kterých lze vybírat. Bez další okolků, zde je detailně popsáno všech 5 multiplayerových módů, které budou dostupné v den vydání. Co jsou zač, jaké jsou jejich cíle a jak se hrají.

Team Deathmatch
Dostupnost: Na všech 9 mapách
Maximální počet hráčů: 24 (12 vs. 12)
Zaměření: Týmově založené pěší boje
Cíl: Eliminovat určitý počet nepřátelských bojovníků
Vítězství ve hře: Tým, který získá jako první určitý počet zabití, je vyhlášen jako vítězný

Team Deathmach je opravdová klasika pokud jde o multiplayerové herní módy a poprvé se objevil už i v Battlefieldu 1942. V Team Deathmatch jsou dva týmy o 12 lidech, bojující v úzkých mapách zaměřených na blízké pěší boje – v TDM nejsou dostupná žádná vozidla. Tento mód je vhodný pro rychlou bitvu a je zároveň vhodný pro nováčky v sérii Battlefield. Jakmile přijdete na kloub pěchotní hře, můžete přejít na hlubší módy, obsahující bitvy s vozidly pro která je Battlefield znám a milován.

Squad Deathmach
Dostupnost: Na všech 9 mapách
Maximální počet hráčů: 16 (4 čety po čtyřech)
Zaměření: Na četách založené pěší boje
Cíl: Eliminovat určitý počet nepřátelských bojovníků
Vítězství ve hře: Četa, která získá jako první určitý počet zabití, je vyhlášena jako vítězná

Squad Deathmatch je větší a více dynamičtější verze deathmache, který také zahrnuje bojové vozidlo pěchoty (IFV). IFV může pomoci zvrtátit patové situace na tak dlouho, jak bude funkční s účinným využíváním Engineera. Systém 4 čet zajišťuje neustálý boj o získání a udržení si vedení. Zůstaňte spolu, využívejte léčení, doplňování munice a opravování k získání vítězství. Četa, která dokáže nakombinovat silný mix týmové hry Battlefieldu a bojové zdatnosti, bude odměněna jako vítěz.

Rush
Dostupnost: Na všech 9 mapách
Maximální počet hráčů: 24/32 (konzole/PC)
Zaměření: Úkoly řízena totální válka
Cíl: Útočit/bránit M-COM stanice
Vítězství ve hře: Zničte všechny M-COM stanice/Vyčerpejte všechny tickety útočníků (útočníci/obránci)

Poprvé představen v Battlefield: Bad Company, Rush se nyní dostal do srdce celé série v Battlefieldu 3. Na úkolech založený mód, kde útočníci musí položit bombu a nechat vybuchnout pár M-COM stanic v každé oblasti, aby si odemkli cestu k další dvojici M-COMů v další oblasti. Zatímco obránci mají nekonečný počet ticketů pro zrození, útočníci získají nové tickety pouze pokud dobyjí dvojici M-COMů. Pokud jsou všechny M-COM stanice na celé mapě zničeny, útočníci jsou vyhlášeni jako vítězný tým. Pokud obránci dokáží vyčerpat počet ticketů útočícího tým na nulu (tím, že je zabíjí), tým obránců je vyhlášen jako vítězný.

Jako mód totální války obsahuje Rush obrovské množství  vozidel, nastavené na konkrétní mapu a prostředí. Hráči mohou v Rushi najít všechny druhy vozidel včetně transportů, obrněných vozidel, vrtulníků a samozřejmě stíhaček. Rush nabízí na úkolech založený zážitek z totální války pro všechny Battlefield veterány.

Pokud znáte tento mód z Bad Company 2, tak možná budete chtít vědět, že jsme ho pro Battlefield 3 změnili v několika směrech s ohledem na přání komunity. Některá z vylepšení jsou:

  • Nemůžete použít výbušniny nebo rozstřílet M-COM. Pouze přímé položení bomby.
  • Pokud útočníkům dojdou tikety, ale předtím se jim podaří položit na M-COM bombu, tak hra počká dokud nevybuchne nebo ji obránci zneškodní.
  • Pokud začnou obránci zneškodňovat bombu na M-COMu těsně předtím, než se chystá vybuchnout, tak se exploze pozastaví dokud není bomba zneškodněna.Pokud obránce zabijí během zneškodňování, tak M-COM exploduje ihned.

Squad Rush
Dostupnost: Na všech 9 mapách
Maximální počet hráčů: 8 (4 vs. 4)
Zaměření: Na četách založené pěší boje
Cíl: Útočit/bránit M-COM stanice
Vítězství ve hře: Zničte všechny M-COM stanice/Vyčerpejte všechny tickety útočníků (útočníci/obránci)

Squad Rush je ultimátním testem, který ukáže, které družstvo je nejlepší z nejlepších. Squad Rush je duel mezi dvěma društvy, který si vypůjčil hlavní pravidla od normálního Rushe, ale je mnohem menší. Ve Squad Rush jsou pouze 2 základny s jedním M-COMem pro každou. To znamená, že každý zničený nebo ubráněný M-COM je klíčový pro výhru nebo prohru ve hře. Ve Squad Rush nejsou žádná vozidla, takže je to všechno na vašem skillu.

Abyste byli úspěšní, musíte si upravit své vojáky, aby se v boji doplňovali. Oživovat padlé spolubojovníky, poskytovat munici a provádět další důležité činnosti. Squad Rush je často preferován hráči, kteří znají herní styl toho druhého a chtějí ukázat svůj styl v tom neintimnějším boji.

Conquest
Dostupnost: Na všech 9 mapách
Maximální počet hráčů: 24/32 nebo 64 (konzole/PC)
Zaměření: Úkoly řízena totální válka
Cíl: Obsadit a udržet vlajky
Vítězství ve hře: Vyčerpejte všechny tickety opačného týmu

Conquest je bezpochyby ten nejklasičtější battlefieldovký mód. Představen byl v Battlefieldu 1942 a definuje celou Battlefield sérii (a ovlivnil mnoho dalších her) a vyjadřuje všechno, co je na Battlefieldu skvělé. Conquest je zasazen na rozlehlé mapy a poskytuje nejlepší zážitek z totální války. V Conquestu bojují dva týmy o nadvládu nad vlajkami tím, že mají početní převahu v blízkosti každé vlajky. Obsaďte a udržte většinu vlajek a nepřátelský tým bude ztrácet tickety. Zabití nepřítele také tickety ubírá. První tým, který přijde o všechny tickety prohrává.

Conquest je strategický a taktický mód, který často vyžaduje dělat důležité rozhodnutí jestli zaútočit na nepřátelskou základnu nebo bránit tu svou. Vaše jednotky budou zřídkakdy stačit na obsazení a udržení všech základen na mapě, takže komunikace a rychlé přemýšlení jsou k výhře potřeba. Ze všech módu, které jsme zde v DICE vymysleli měl Conquest vždycky místo v našich srdcích.

Vylepšete si svou hru Hardcore nebo Infantry only nastavením

Nejste fanoušek vozidel? Není problém, stačí zatrhnout políčko “Infantry Only” v server browseru a nebudou žádná útočná vozidla, jenom transportní. Tohle je skvělá příležitost osahat si hru nebo mapu, než se pustíte do totální války.

Chcete smrtelnější herní mód, ve kterém jsou risk a odměna ještě větší ? Hardcore mód vás nechá na bojišti bez pomoci od hry. Tento herní mód opravdu otestuje váš skill.

Můžete přepnout Hardcore vypínač pro kterýkoliv herní mód. Když tak uděláte, zápasy se promění v rozvážnější a taktičtější záležitost, protože cena za neopatrnost je větší. Hodně hráčů preferuje Hardcore mód, protože oběhnutí a přepadení nepřítele je na vyšším stupni. Nebo protože je to více pohlcující a zvyšuje autenticitu v důsledku vypnutí HUDu.

Z mnoha módu, nastavení a map si v Battlefieldu 3 vybere každý. Přidejte si k tomu upravování zbraní, vozidel a herních tříd a uvidíte náš zatím největší a nejhlubší Battlefield.

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

55 komentářů

Napsat komentář