Battleblog #13: Odhalení map v multiplayeru, od pařížských ulic na předměstí Teheránu

S týdenní přestávkou je tady nový Battleblog a po dlouhé době zase přináší něco zajímavého. Jedná se o popis čtyř multiplayerových map. Zbývajících pět map bude představeno zítra, 14.10. 2011.

Devět multiplayerových map v Battlefieldu 3 nabídne každý herní styl, od městských bojů až po totální válku na rozlehlých krajinách. Pokračujte ve čtení pro nápady za multiplayerovými mapami v Battlefieldu 3 přímo od Niklase Astranda, jednoho z designérů map v DICE.

OPERATION FIRESTORM

PRACOVNÍ NÁZEV> OILFIELDS
INTERNÍ OZNAČENÍ DICE> MP012
PODPOROVANÉ HERNÍ MÓDY> VŠECHNY
STRUČNÝ POPIS> TOTÁLNÍ POUŠTNÍ VÁLKA

POZADÍ> AMERICKÉ A RUSKÉ JEDNOTKY SPUSTILY MASIVNÍ ÚTOK PRO OVLÁDNUTÍ NEJVĚTŠÍHO ÍRÁNSKÉHO ZDROJE ROPY. OBSAZENÍ TÉTO OBLASTI ZNAMENÁ PLNOU KONTROLU NAD SEKTOREM A VŠEMI JEHO TOVÁRNAMI.

MYŠLENKA NIKLASE ASTRANDA PŘI DESIGNU: Jedna z našich největších a nejvíc přátelských map pro vozidla. Operation Firestorm je ukázkou klasické Battlefield hratelnosti vzaté do extrému. S nějakými zkušenostmi z puzzle by se vám podařilo naskládat tři mapy Atacama Desert (největší mapa v Bad Company 2) do této mapy, a to do hratelné oblasti. Tohle je otevřená  pouštní mapa s hořícími pouštními vrty, které kontrastují s čistým modrým nebem. Stavební plochy na mapě přináší zajímavé možnosti pro pěchotu se schovat na vyvýšené pozici, spotovat vozidla a sejmout je s RPG.


OPERATION MÉTRO

PRACOVNÍ NÁZEV> METRO
INTERNÍ OZNAČENÍ DICE> MP015
PODPOROVANÉ HERNÍ MÓDY> VŠECHNY
STRUČNÝ POPIS> PĚCHOTNÍ BOJE V METRU

POZADÍ> OČEKÁVAJÍ SE TĚŽKÉ BOJE BĚHEM AMERICKÉHO ÚTOKU K OBSAZENÍ FINANČNÍ ČTVRTI V CENTRU PAŘÍŽE. RUSKÉ PROTILETECKÉ BATERIE V CHARDONNAY PARKU JSOU PRAVDĚPODOBNĚ PRVNÍ CÍL.

MYŠLENKA NIKLASE ASTRANDA PŘI DESIGNU: Operation Métro je mapa z E3 a Bety, takže někteří z vás ji už znají. Je to mapa, která ukazuje, že chceme hráče vzít na cestu. Hlavně v Rushi můžete vidět jak se  Operation Métro skoro skládá ze tří map v jedné. Začnete v parku, potom se přesunete do vybombardované části tunelu a v závěru se objevíte v městském prostředí u pařížské burzy. Je to mapa kde můžete neustále měnit povolání a výbavu pro všechny různé situace, které můžou nastat.


TEHRAN HIGHWAY

PRACOVNÍ NÁZEV> HIGHWAY
INTERNÍ OZNAČENÍ DICE> MP003
PODPOROVANÉ HERNÍ MÓDY> VŠECHNY
STRUČNÝ POPIS> PĚCHOTNÍ BOJE V ULICÍCH MĚSTA

POZADÍ> BOJ O KONTROLU NAD DŮLEŽITOU SILNICÍ U TEHERÁNU. AMERICKÉ JEDNOTKY ÚTOČÍ POD ROUŠKOU TMY Z VRCHOLU KOPCE, ZATÍMCO RUSOVÉ ZAUJALI OBRANNÉ POSTAVENÍ KOLEM DŮLEŽITÝCH PŘÍSTUPOVÝCH BODŮ.

MYŠLENKA NIKLASE ASTRANDA PŘI DESIGNU: Jedna z inspirací pro tuto mapu pochází z fotky noční oblohy v Teheránů. Je to prakticky stejný pohled jako máme teď ve hře. Začnete na kopci nad městem a postupně se probojujete do města. Tahle atmosferická noční mapa, ve které můžete vidět rakety osvětlovat oblohu, je vyvážený mix mezi vozidly a pěchotou. Hraje se na délku a začíná v polootevřeném prostoru se spousty místa pro vozidla, ale končí v městském prostředí s menším zaměřením na vozidla, ale více na pěchotu.


DAMAVAND PEAK

PRACOVNÍ NÁZEV> BASEJUMP
INTERNÍ OZNAČENÍ DICE> MP013
PODPOROVANÉ HERNÍ MÓDY> VŠECHNY
STRUČNÝ POPIS> BOJE NA ZASNĚŽENÝCH HORÁCH

POZADÍ> NÁROČNÝ HORNATÝ TERÉN HRAJE DŮLEŽITOU ROLI V ROZHODNUTÍ, JESTLI ZVÍTĚZÍ AMERICKÉ NEBO RUSKÉ JEDNOTKY. V OBLASTI SE NACHÁZÍ DŮLEŽITÁ RADAROVÁ STANICE.

MYŠLENKA NIKLASE ASTRANDA PŘI DESIGNU: Damavand Peak, interně známá jako Base Jump je postavená na myšlence, že necháme hráče provozovat seskok ze základny. Obsahuje největší výškové rozdíly v celé Battlefield sérii. Útočníci v Rushi a Squad Rushi začnou na vrcholku hory, těsně nad doly. Jediná cesta dolů do údolí je 500 metrový sestup. Čím dále útočící postupují mapou, tím více se objevuje vozidel. Ve spodní části hory je také vykopán důlní komplex a výhled, když se díváte zespodu navrch, je působivý.

Zdroj: Battlefield Blog

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

49 komentářů

Napsat komentář