Battleblog #2: Něco málo o povoláních

Minulý týden jsme Vám přinesly článek „Battleblog #2: Představení všech bonusů k předobjednávkám BF3„, který by ale označení Battleblog nést neměl. Skutečný druhý díl ze série článků Battleblog vyšel teprve včera odpoledne, EA UK nám chce asi zamotat hlavy.

No nic, tady máme pravý Battleblog #2 a podíváme se v něm na třídy (povolání) v mutltiplayeru Battlefieldu 3.

Vítejte u druhého dílu ze série článků Battleblog, která Vás bude provázet až do vydání Battlefieldu 3, který vyjde 25.10. 2011 v USA a 28.10. 2011 ve zbytku světa! V této sérii blogů se dozvíte něco o každém aspektu naší největší střílečky. Tentokrát se podíváme na třídy, které nalezneme v multiplayeru a to se starším designérem multiplayeru, Alanem ‚Demize99‘ Kertzem.

Tady v DICE jsme velmi hrdi na funkcionalitu týmové hry, díky které jsme se stali známí a milovaní za Battlefield sérii a pokračujeme se stejným přístupem i k Battlefieldu 3, ale tentokrát s několika vylepšeními pro novou hru. V Battlefieldu 3 si chceme být jisti, že každá ze čtyř tříd (Assault, Engineer, Support a Recon) je schopna se spoléhat v boji i sama na sebe. I když má každá určitou specializaci, každá třída je bojová síla, se kterou je na bojišti potřeba počítat.

Pokud jste ten typ osamělého vlka, který chce jednoduše skočit do hry a vyškolit pár bláznů, tak je to naprosto v pořádku – chceme si být jisti, že každá třída v Battlefieldu 3 znamená ránu sama o sobě a dává Vám šanci hrát Vašim způsobem. Nicméně jsme také tvrdě pracovali na vyladění každé třídy a jejích unikátních schopnostech pro týmovou hru, takže čety v Battlefieldu 3 budou schopny úzce spolupracovat, což je větší důvod k týmové hře, než kdy předtím.

Jak už bylo zmíněno, čtyři třídy dostupné v Battlefieldu 3 jsou Assault (útočník), Engineer (inženýr), Support (podpora) a Recon (průzkumník/odstřelovač). Všechny třídy obsahují podobné elementy, ale tentokrát jsme některé věci trošku poladili, přinášejí tak novinky do našeho multiplayeru. Naše třída Assault patří stále do bojů v předních liniích a když zvážíme ten zmatek a padlé hráče, na které tam narazíte, má Assault nyní i schopnosti medika. Ano správně, všechny schopnosti jako lékárničky a defibrilátory typické pro třídu Medic, nyní patří Assaultovi. Dává smysl, že třída v přední linii bude schopna oživit padlé spoluhráče, žejo? Jasně! Pamatujte, že můžete hrát svojí cestou, takže pokud chcete upravit Assaulta více jako medika nebo více pro přestřelky, je to jen na Vás.

Třída Engineer se v Battlefieldu 3 vrací a přináší sebou schopnosti opravování vozidel na bojišti. Na druhou stranu, Engineer je velmi zběhlí také v ničení vozidel – tato třída obsahuje RPG, které může ničit obrněné cíle, na které obyčejné kulky nestačí a nebo také může ničit fasády domů, které mohou nepřátele používat jako krytí. Přidejme k tomu fakt, že třída Engineer obsahuje samopaly, získáme tak extrémně univerzální multiplayerovou třídu, která se může pohybovat jako motýl a bodat jako včela.

Třída Support se také vrací v Battlefieldu 3 a zahrnuje schopnost používat lehké kulomety a může tak vytvořit těžkou palbu, dovolujícímu se stát opravdu pořádnou mobilní zbraní. „Support byl vždy o těžké pěší palebné síle z jeho LMG (lehkého kulometu)“ říká Alan Kertz, starší designér multiplayeru v DICE. „Je to role, kterou jsme chtěli abyste pocítili jinak, než jako běhání a střílení u třídy Assault“.

Tím se dostáváme k nové funkci v Battlefieldu 3: rozkladatelné dvojnožky a podpůrná palba. Dvojnožky mají velmi praktické využití, převážně pro LMG, protože poskytují výrazné zvýšení stability během Vaší střelby. Dvojnožky mohou být rozloženy kdekoliv, stačí přiblížit s Vašim LMG, když ležíte nebo když stojíte/klečíte u vhodného podkladu, jako jsou například okenní parapety. Stabilita, která vznikne rozložením dvojnožky dává všem hráčům masivní nárůst přesnosti a redukci zpětného rázu. Budete schopni vystřílet celý zásobník, všech 200 ran, Vašeho LMG se skvělou přesností, aniž byste museli pouštět spoušť, to vše díky dvojnožce.

Podpůrná palba je nová herní funkce, která mění styl jakým můžete hrát hru. Když budete pálit velmi blízko nepřítele, tato příchozí palba se zobrazí jako grafické rozmazání na jeho obrazovce, aby ho to rozladilo a dalo mu najevo, že není bezpečné vykoukávat z úkrytu. Stejně jako tato funkce také ovlivňuje přesnost střelby jeho postavy, což z něj dělá, za použití taktiky reálného světa, menší hrozbu. A co víc? Získáte za to týmové body!

„Podpůrné střílení s dvojnožkou a funkcí podpůrné palby nám konečně dovolují docílení očividného rozdílu mezi Assaultem a Supportem, jelikož těžké LMG nejsou příliš mobilní“, vysvětluje Kertz. „Když rozložíte dvojnožku, stane se z Vás neskutečná palebná síla. Podpůrná palba nutí nepřátele aby si kryli hlavu a dovoluje Supportovi přišpendlit je na jednom místě, takže spoluhráči je mohou dostat z boku“.

Milujte ho nebo nenáviďte, ale Recon je třída odstřelovače na velkou vzdálenost, která vyniká ve sbírání informací, zatímco je na bojišti. Jeho optika od odstřelovačky dává této třídě odlišný pohled na bojiště, čímž je Recon obzvlášť vhodný na hlášení nepřátel podobně jako v BFBC2 a zajistí tak, že celý tým může vidět lokaci všech nahlášených členů nepřátelského týmu. „Recon byl tradičně viděn jako odstřelovat,“ říká Kertz. „Chtěli jsme změnit toto vnímání a tak jsme třídě Recon přidali několik kompletně nových týmově zaměřených vychytávek, takže klidně může být týmovým hráčem, i když bude sedět na vrcholku Wookie hory [odstřelovací kempiště]“. Budeme o těchto hračkách a o tom jak fungují, mluvit v jednom z pozdějších příspěvků zde na blogu.

I když každý voják má vlastní vybavení, jsou tu pro Vás, abyste si je mohli kompletně upravit a vy jste se tak mohli ujistit, že budete schopni se plně zaměřit na Váš unikátní styl hraní. O odemykatelných prvcích, vytrvalosti a různé upravitelnosti budeme moci mluvit později v naší Battleblog sérii, takže zůstaňte naladěni, více o Battlefieldu 3 již brzy!

Nakonec tu pro Vás mám ještě HIGH-RES obrázky jednotlivých povolání v .png (zabalené v .rar – 11 MB)

Zdroj: Battlefield Blog, Battlefield3.nl

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

41 komentářů

Napsat komentář