Battleblog č. 7: Battlefield 3 představuje tematické kooperativní kampaně

Před malou chvílí byl publikován sedmí díl série článků Battleblog. Takže se podívejme co si pro nás v tomto díle připravili.

Battlefield 3 bude naší dosud největší hrou. Vedle masivních kampaní pro single- a multiplayer bude přímo obsahovat i kooperativní kampaně. S podrobnostmi vás dnes seznámí jejich šéfdesignér David Spinnier.

Kooperativní režim Battlefieldu 3 je designována jako perfektní mix režimu pro jednoho hráče se silným příběhem a multiplayeru s otevřeným koncem. Šéfdesignér David Spinnier a jeho tým vytvářejí hybrid, který v sobě spojuje prakticky nekonečnou hratelnost multiplayeru a jednoduše uchopitelný herní systém a vnáší tak do Battlefieldu zcela nový prvek.

— Každá mise v kooperativním režimu je novým zážitkem. Naším cílem bylo vytvořit špičkový mix herních stylů pro vás a vašeho spoluhráče, říká David Spinnier.

Kooperativní mise v Battlefieldu 3 se odehrávají ve stejném prostředí jako singleplayerové kampaně a sledují jedinečnou sérii událostí, které vyvrcholí dramatickým závěrem. Kooperující hráči se ujmou rolí vojáků bez jednoznačné příslušnosti ke kterékoli armádní složce. Tento záměrný koncept má umožnit co nejširší varianty hratelnosti napříč různými misemi.

Podání pomocné ruky

Abyste v kooperativních misích přežili, budete muset být spoluhráči neustále nablízku. Pokud je zasažen, pomůžete mu novým signálem „Man down!“ a oživíte ho přímo v průběhu bitvy. I během doby, kdy jste zasaženi, se můžete bránit svou sekundární zbraní a pomalu se odplazit do bezpečí, kde vám spoluhráč může zavolat pomoc bez toho, aby byl na mušce nepřítele. Pokud však padnete oba, je konec.

Společně bojujete, společně umíráte a společně i sbíráte skóre. Po dohrání kooperativní mise se spoluhráčem se vaše kombinované skóre zobrazí na Battlelogu, což je bezplatná sada funkcí, tvořících sociální síť pro hráče Battlefieldu 3. Mise jsou kratší, než v singleplayeru, takže během jednoho večera si klidně můžete zahrát několik kol a pokusit se třeba překonat nejvyšší skóre dalších kamarádů. To se vám ukáže po každé misi, takže hned víte, jaký váš další cíl.

Obtížnost misí je poměrně vysoká. Spinner a jeho kolegové nastavili poměrně vysokou laťku. A jelikož soutěživí hráči budou chtít vyzkoušet každou misi několikrát, všechny kooperativní mise obsahují náhodně generované prvky tak, aby každá nabídla nový zážitek. Dokončení mise vám přinese nejen body a důvod k chlubení, ale také výhody pro vaše kariéry v multiplayeru. V ko-opu můžete odemknout řadu zbraní a přenést si je do multiplayerových módů. Typy odemknutých zbraní závisí na kombinovaném skóre, kterého se vám podaří v kooperativní kampani dosáhnout.

Probíhající exfiltrace

Exfiltrovaný Hamid El Zakir

Na GamesComu 2011 představíme kooperaci v Battlefieldu 3 vůbec poprvé, konkrétně v misi nazvané Exfiltration. Její hlavní postavou je zběhlý informátor El Zakir, kterého se spoluhráčem musíte dostat do bezpečí. Začíná před budovou, kde El Zakir bydlí. Musíte se dostat dovnitř, eliminovat nepřátele a vyzvednout cílovou osobu. Pokud se až k tomuto bodu dostanete bez prozrazení, získáte malý bonus. Tady mám pro vás jeden tip: Potřebujete-li eliminovat několik cílů najednou (což je i případ mise Exfiltration), odpočítávejte si vyražení do akce přes hlasový chat. Tak můžete zahájit palbu ve stejný okamžik a dát protivníkovi minimum času na reakci.

Ve druhé části mise Exfiltration čistíte cestu svému konvoji ve snaze dosáhnout okraje města. Poté nasednete do dvou aut a pomáháte při obsluze lafetovaných kulometů. Exfiltration však tím ještě nekončí, protože je v ní více prvků, ale v tuto chvíli bystě měli mít jasnější představu o tom, co na vás v jedné z mnoha různých kooperativních misí čeká. Další podrobnosti představíme později.

Na Battleblog č. 8 se můžete těšit již brzy!

Převzato z Battlefield.com

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

3 komentáře

Napsat komentář