Battleblog č. 8: Zbraně podle vlastního gusta

Máme tady další čtvrtek a s ním i další Battleblog. Tentokrát se dozvíme něco o zbraních a jejich modifikacích.

V Battlefieldu 3 najdete více než 50 druhů zbraní. Každou z nich však lze doslova ušít na míru různým herním stylů a úlohám v boji. Dnešní Battleblog vám přináší podrobnosti o našem dosud nejobsáhlejším systému přizpůsobování zbraní.

Před dvěma týdny jsme vám přiblížili obecný koncept na roli a využití zbraní v Battlefieldu 3 očima hlavního designéra této části hry Alana Kertze. Dnes se ponoříme poněkud hlouběji do oblasti tisíců možností modifikací zbraní, které budete mít k dispozici.

V zásadě jde o to, že každá hlavní zbraň má tři pozice na modifikace, které se vám v průběhu hry podaří odemknout. Zbraňové modifikace získáváte a odemykáte na základě toho, jaké zbraně aktuálně máte. Znamená to, že čím více času strávíte s určitou zbraní, tím více možností pro její modifikaci pro různé účely a herní styly se vám zpřístupní.

Útočnou pušku lze v Battlefieldu 3 modifikovat pro celou řadu bojových nasazení. Karabina na obrázku hned pod tímto odstavcem má velkorážní hlaveň, dvojnožku a bojový puškohled s 4násobným přiblížením. Je tak velmi vhodná pro vojáka, který se chce přiblížit k cíli na střední vzdálenost a pomocí intenzivní krycí palby podpořit spolubojovníky.

Na obrázku nahoře vidíte tutéž karabinu, ale tentokrát vybavenou tlumičem, předním úchytem a rychlozaměřovacím holografickým puškohledem. Tato varianta je ideální pro boj zblízka, zvláště pak v uzavřených prostorách, kde je klíčovým faktorem schopnost neslyšného pohybu.

Modifikace se sestávají z pestré škály optických zařízení, tlumičů, dvounožek, hlavní, podvěsných granátometů a brokovnic, předních úchytů, svítilen, laserových puškohledů a dalších.

Zatímco třída a model zbraně určují její základní parametry (například úsťová rychlost, průraznost či kadence), modifikace pomohou upravit ji pro konkrétní bojový úkol, ať už se jedná o boj na krátkou, střední či dlouhou vzdálenost.

Takže patříte mezi snajpry, co si libují v likvidaci cílů na dálku, nebo patříte mezi akční hráče, kteří jsou jako ryby ve vodě v boji na minimální vzdálenost? Na Battlefieldu 3 je bezvadné to, že se bez obtíží můžete pohybovat kdekoli mezi těmito dvěma pojetími. Díky našim bohatým možnostem modifikací zbraní neexistují ve hře žádné limity pro ten či onen herní styl.

Převzato z: Battlefield.com

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

88 komentářů

Napsat komentář