Battlefield 1 nebude mít na PC standardní pronájem serverů

Hráči na PC měli u série Battlefield vždy možnost si pronajmout server, který pak mohli sami spravovat a nastavit na něm prakticky cokoliv co chtěli. Často se ke správě serveru využíval velmi praktický nástroj zvaný ProCon (skrze RCON). Bohužel s příchodem Battlefieldu 1 tato možnost končí a DICE tak přináší na PC stejný systém objednání vlastního serveru, který je od BF3 dostupný i na konzolích.

Servery pro Battlefield 1 už jen v cloudu

To znamená, že si skrze hru (možná i nějakou stránku) budeme moci zakoupit vlastní herní server, který bude umístěn v Cloudu od některé ze společností jako jsou MS Azure, Amazone, AWS či i3d. Při zakoupení serveru skrze konzoli byly možnosti nastavení serveru velmi omezené, avšak u Battlefieldu 1 by dle dostupných informací měli být ony možnosti rozšířeny. Takže kromě jména, hesla a podobně, by mělo jít nastavit i třeba která povolání budou na serveru zakázána. Jak moc velké možnosti budeme mít a zda se tyto možnosti budou lišit pro PC a konzole se teprve ukáže.

V každém případě už nemůžeme čekat, že si pomoci pluginů do ProConu budeme moci server nastavit a zmodifikovat k obrazu svému. Sami jsme z tohoto kroku DICE mírně rozladěni a jsme zvědaví, jak moc to ovlivní životnost samotné hry.

Co na to říkáte vy? Je vám to jedno nebo vás to také štve? Či jste naopak rádi, protože už nebude tolik různorodých serverů, ale budou nyní tak spíše jednotněji nastaveny?

Zdroj: Reddit, AnarchyGaming

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , , , , ,

11 komentářů

Napsat komentář