Battlefield 1 – úpravy, bugy a vylepšení

Máme za sebou první víkend s Battlefieldem 1 (pokud jste nevyužili předběžný přístup) a začínají se objevovat informace o všemožných chybách / nedodělkách / nadcházejících úpravách.

První z nich se týká zejména uživatelů konzole Playstation 4 – hráči této konzole si stěžují na zalagované menu. Do menu se dostanete během hry a pomocí tlačítka „X“ se chcete dostat do položky „Options“ jenže se místo toho zmáčkne „Redeploy“ a vy se naspawnujete kvůli tomu, že je v menu velmi pomalá odezva. DICE o tomto problému ví a slibuje brzkou nápravu, nicméně o něm dle komentářů některých uživatelů věděli již od Bety a nespravili to.

Druhý nepříjemný problém se týká všech platforem a co jsem zaznamenal, tak poměrně negativně ovlivňuje průběh celé hry. Když se totiž na nějaký server připojujete s partou (např. se dvěma kamarády), tak vás hra po připojení šoupne do nového „osamoceného“ zamčeného squadu namísto toho, aby vás přidala do nějakého již otevřeného squadu, kde je dostatek míst. Tímto občas na serveru vznikne situace, že je většina squadů obsazena po 2-3 hráčích, navíc jsou squady zamčené a už ani nemůžete vytvořit nový, jelikož funguje omezení na počet vytvořených squadů. Bohužel hráči si toho moc nevšímají a squady neodemykají. Takový tým potom většinou prohraje díky nedostatku týmové spolupráce. DICE o tomto problému také ví a pracuje na opravě.

Třetí bod v tomto článku se netýká bugu, ale informace o připravovaném vyplepšení. Jistě jste si všimli, že se často instinktivně připojíte do co nejplnějšího squadu, abyste se měli na koho spawnovat, ale za krátkou dobu zjistíte, že váš squad leader je neschopný a nedává příkazy k útoku (označení bodu, na který máte útočit) nebo je dokonce delší dobu „AFK“. Tímto vás všechny hráče ve squadu připravuje o pěknou dávku bodů. V nějakém nastávajícím updatu by tak DICE do BF1 měli přidat úpravu stejnou, jako je v BF4 – pokud si nějaký člen squadu vyžádá „squad order“ a žádný nedostane, tak se stane velitelem squadu on sám. To je potěšující informace, ale nechápu, proč to nebylo ve hře již od začátku.

Čtvrtou zajímavostí je informace, že se dočkáme možnosti upravovat svoji výbavu v hlavním menu hry. DICE prý pracuje na stabilizaci této funkce a jakmile bude hotovo, tak ji přidají do nejbližšího patche.

V redakci jsme si všimli i dalších bugů, jako například nemožnost řídit vozidla nebo velmi nepříjemný input lag myši (se kterým jsem hrál první dva dny :)).

Nemožnost řídit vozidla se projevuje tak, že se naspawnujete do libovolného vozidla na mapě a němůžete v něm mířit ani řídit (viz video) – tohoto bugu se bohužel nezbavíte pokud nerestarujete hru a domníváme se, že k němu dochází vždy potom, jakmile použijete „Origin ve hře“ (SHIFT+F1). Tzn. pokud možno vůbec nepoužívejte Origin ve hře – když chcete někomu napsat, tak doporučuji ALT+TAB do Windows a napsat z Originu ve Windows.

Input lag myši se projevuje tak, že máte pocit, jako kdyby pohyb cursoru neodpovídal včas vašemu pohybu myší – máte pocit, že myš „plave“ a navíc neodpovídá citlivost při zoomu, i když ji máte nastavenou na 100% a používáte „raw input“ – musíte tak nastavení dost štelovat, a i přesto to není to pravé ořechové. Naštěstí jsem náhodou na Battlefield foru dohledal příčinu a zároveň řešení tohoto problému – v nastavení videa přepněte na DirectX 11 a restartujte hru. Vypadá to, že se input lag projevuje pouze při zapnutém DirectX 12, proto nedoporučujeme DX12 zapínat.

To je od nás, co se týče bugů, prozatím vše. Budeme rádi, když se v diskuzi podělíte o vaše zážitky, na co jste při hraní narazili.

Zdroj: Twitter

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , ,

17 komentářů

Napsat komentář