Battlefield 3 Beta a grafické karty Nvidia

Beta nám už pomalu končí. Mnozí z nás si vyzkoušeli, jak ji zvládají naše počítače a někteří se dokonce začali rozhlížet po nových komponentech. Společnost Nvidia vydala na svých stánkách článek, ve kterém je celkem hodně informacích o grafických kartách této značky a jak si vedou v Battlefield 3 Betě.

Výkon jednotlivých GeForce karet v Betě:

V tomhle grafu jde vidět jak si karty GeForce vedou v Betě. Nvidia měla svoji verzi Bety s integrovaným benchmarkem pro testovnání. Hra běžela v rozlišení 1920×1080 s High nastavením. V testovací sestavě byl dále procesor Intel Core i7 2600K a 8GB RAM. Abychom pochopili, co znamená přednastavení na High, tak pro nás Nvidia připravila tabulku, ve které jde vidět nastavení jednotlivých možností v každém ze čtyř přednastavení:

Porovnání grafických detailů jednotlivých nastavení:

V další části Nvidia ukazuje jak hra vypadá s jednotlivými nastaveními.

Stíny a vliv nastavení

Ambient occlusion

Textury

Vyhlazování hran, vlevo vypnuté, vpravo zapnuté 4x MSAA

Mám grafickou kartu Nvidia, jak by mi měl Battlefield 3 jet?

I na to má Nvidia odpověď a to v následující tabulce. S příslušným rozlišením a nastavením detailů hra běží ve více jak 30 snímcích za sekundu, v průměru 40-60. Nutno dodat, že některé karty toho dosáhnou pouze se čtyřjádrovým procesorem.

Výkon ve SLI:

Poslední graf ukazuje výkon Geforce GTX 580 a GTX 560 ve SLI. Je vidět, že Nvidia si dala na optimalizaci SLI pro Battlefield 3 záležet a při použití dvou stejných karet je výkon skoro dvojnásobný.


Tak to bylo jedno vyčerpávající info od Nvidie. A co vy, majitelé GeForce karet? Běží vám Beta podobně, jak zde Nvidia prezentuje?

Zdroj: Nvidia.com

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

81 komentářů

Napsat komentář