Battlefield 3 nebude (prozatím) na Steamu

To, čeho se mnozí hráči obávali se stalo skutečností. Battlefield 3 se opravdu nebude prodávat přes Steam. EA se nechali slyšet, že Valve zavedli u Steamu nová omezení, která jim brání v přímé interakci se zákazníky. EA se však nevzdávají a snaží se s Valve vyjednat lepší podmínky a tak se možná Battlefieldu na Steamu jednou dočkáme. Hra se ale bude prodávat ve více než stovce digitálních obchodů, jejichž seznam můžete najít zde.

Kompletní přeložené vyjádření od EA si můžete přečíst zde:

EA nabízí hry, včetně Battlefieldu 3, všem větším digitálním prodejcům. Náš cíl je nabídnout naše hry co největšímu publiku, ale také nabídnout co nejlepší podporu, patche a nový obsah. Máme v úmyslu nabídnout Battlefield 3 hráčům ten nejlepší zážitek bez ohledu na to, kde si hru zakoupí. Rádi se spojíme s kterýmkoliv partnerem, který nás nebude omezovat v interakci přímo se zákazníky.

Hráči si můžou Battlefield 3 předobjednat na Originu a také u více než stovky digitálních prodejců. Naneštěstí, Steam zavedl nová omezení, která omezují vývojáře ve vydávání patchů a stažitelného obsahu. Žádná jiná digitální služba takto vývojáře neomezuje.

Máme v úmyslu nabídnout hráčům Battlefieldu 3 ten nejlepší zážitek bez ohledu na to, kde si hru koupí a hrají. Rádi se spojíme s kterýmkoliv prodejcem, který nás nebude omezovat v přímé interakci se zákazníkem. Doufáme, že u Steamu nakonec dojdeme k nějakému ujednání, které umožní tam Battlefield 3 přinést. Zatím si hráči můžou vybrat z více jak stovky digitálních prodejců nebo Originu.

Zdroj: EA US Forum

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>