Battlefield 3 – podpora 3D a datum vydání (už podruhé?)

Několik herních webů si povšimlo, že v prezentacích DICE pro GDC 2011 (1, 2) se mluví i o tom, jak zpracovat 3D technologie ve Frostbite 2 enginu a tím i jak bude použita v Battlefieldu 3.

Bude se jednat o explicitní 3D renderování, to znamená že se obraz bude vykreslovat pro každé oko zvlášť. Důvodem použité této technologie je, že podporuje 3D efekt pro všechny povrchy a také podporuje deferred shading (neboli trojrozměrné stínování).

Dále také proto, že funguje jak na grafických kartách NVIDIA (3D Vision), tak i AMD (HD3D). (Battlefield: Bad Company 2 také podporuje 3D vykreslování, ale bohužel není vůbec dokonalé a spoustu hráčů si stěžuje, že ve 3D není možné normálně a pořádně hrát.) Jediným a to i docela velkým nešvarem použití explicitního 3D renderování je, že bude potřeba poměrně velkého výkonu, z důvodu dvojitého vykreslování obrazu.

Abyste si tuto technologii vychutnali, nebude stačit mít jen výkonou grafickou kartu, ale samozřejmě i kvalitní monitor a další. Pokud byste se ptali jak to bude s podporou 3D na konzolích (X360 a PS3), tak to bohužel není vůbec jisté, ve slidech z přednášek se mluví jen o PC.

Zároveň bych Vás chtěl informovat, že ve francouzském obchodě fnac.com, je stanoveno datum vydání pro Battlefield 3 na čtvrtek 3.11. 2011. Jestli je to skutečné datum vydání to zatím není jisté, protože už dříve přišel obchod ShopTo.net s datem vydání stanoveným na 14.10. 2011.

Zdroj: Games.cz, Zing.cz, Fnac.com

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

28 komentářů

Napsat komentář