Battlefield 3 by zvládl i 256 háčů

Server Atomic měl štěstí a byl pozván na prezentaci Battlefield 3 v San Franciscu. Při té příležitosti mohli udělat rozhovor s Patrikem Söderlundem – generálním ředitelem DICE. Plán byl jasný, získat co nejvíce informací o multiplayeru.

Atomic: Můžeme se bavit jak o singleplayeru, tak i o multiplayeru?

Patrick: No, převážně o singleplayeru.

Atomic: Dobře.

Patrick: Ale můžeme mluvit i trochu o multiplayeru, ale nic specifického.

Atomic: Dobře. Tak co můžete o multiplayeru říci?

Atomic: No, můžu vám řici, že se díváme na PC jako na hlavní platformu pro tuto hru. Už jen podle toho že bude podporovat 64 hráčů, dedikované serveru… no to je asi tak vše.

Atomic: Je to tak?

Patrick: Ano.

Atomic: Můžete nám o tom něco říci, pokud to jde?

Patrick: Spousta lidí se ptá na otázku 64 vs 128 nebo 256 hráčů. Technicky vzato, můžeme jít až na 256 hráčů, už jsme to zkusili. Testovali jsme 128. Chceme vytvořit hru, kterou bude zábava hrát. Ale popravdě si myslíme, že nejlepší zábava je někde mezi 32 a 40 hráči. Po několika testech jsme dospěli k tomu, že 128 hráčů už není taková zábava. Možná jsme neudělali design (nejspíše map – pozn. redakce) moc dobře, ale stále cítíme že nemá smysl jít nad 64 hráčů.

Atomic: Plánujete nějaký druh dedikovaných serverů pro konzole?

Patrick: Zatím o tom nemohu mluvit, ale ano rozhodně se na to podíváme, to ano.

Atomic: Skvělé. Myslím, že je to vše ohledně multiplayeru. Nedávno byl vypuštěn teaser, který obsahoval skvělé věci a maniaci jako já, jsme ho studovali. Byly tam kleště na plot, které měly postavy na zádech, je to něco co bude ve hře?
Patrick: (Smích) Uvidíš, uvidíš

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

8 komentářů

Napsat komentář