Battlefield 4 a next-gen konzole

Ohledně Battlefieldu 4 a nových konzolí se nyní řeklo pár zajímavých věcí, mrkněme na to. První zajímavost zmínil generální ředitel DICE, Karl-Magnus Troedsson. Battlefield 4 totiž bude mít určitý způsob interakce se zařízením Kinect u Xboxu One. Podle všeho nepůjde o ovládání svého vojáka pohyby a gesty (na to je BF příliš akční), ale mohlo by jít o různé hlasové příkazy nebo například ovládání komandéra. O co přesně půjde však samozřejmě neprozradil, ale bude to něco, co bude pro hru dávat smysl. Musíme se tedy nechat překvapit.

Další věcí o které se Karl-Magnus Troedsson zmínil, je výkon konzolí. Pokud alespoň trochu sledujete dění okolo PlayStationu 4 a Xbox One, tak víte, že PS4 má 8GB (7GB na hry) GDDR5 a X One má 8GB (5GB na hry) DDR3. Proto je jasné, že PS4 má mnohem rychlejší operační paměť a také ji má více. Proto se ho Game Informer zeptal, zda-li to bude výhoda pro PlayStation 4? Troedsson odpověděl:

Více paměti nebo výkonnější CPU či GPU – jakýkoliv výkon, který získáme z těchto strojů – více je vždy lépe, hlavně pro takový druh her, jaký my tvoříme.

Neřekl tedy přímo ano, ale je možné, že na PS4 poběží BF4 o něco svižněji, avšak klid, na obou konzolích pojede Battlefield 4 v 60 FPS. Nakonec ještě dodal, že ač je nynější HW konzolí zajímavý, nebude trvat dlouho a bude zastaralý, to ale není nic nečekaného 🙂

Poslední zpráva vzhledem k BF4 a novým konzolím, se týká ceny Battlefieldu 4 na těchto platformách. Podle posledních informací EA tento titul na nových konzolích PS4 a X One zdražuje o 5 dolarů, takže cena se zvyšuje z 59,99 dolarů na 64,99 dolarů. Tedy prozatím jen v USA. Cena pro stávající konzole PS3 a X360 se nemění.

A jen taková poznámka na závěr. Pokud jste se těšili, že si koupíte Battlefield 4 na PC velmi levně v Indii (přes VPN) tak pozor, EA tam zvedlo cenu některých titulů až o 133%. Battlefield 4 tam tedy místo 1,499 INR (£16.50/20€) stojí 3,499 INR (£38.50/45€).

Zdroj: MP1st #1, #2, Battlefield-Inside

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , , ,

11 komentářů

Napsat komentář