Battlefield 4 Blog #17 – stovky odměn pro oddané hráče

V tomto již sedmnáctém blogu, který je opět další díl ze série blogů Cesta za Battlefieldem 4, se podíváme na ocenění, hodnosti apod. V Battlefieldu 4 nás podle všeho čeká zatím největší kolekce těchto odměn (900 odměn). Na konci přeloženého blogu najdete doplňující informace a také přehled všech hodností, které se v Battlefieldu 4 objeví.

V tomto díle Cesta za Battlefield 4, se dozvíte jak navádíme hráče k lepší týmové hře, odměňujeme skill a oddanost stuhami, medailemi, úkoly atd. Připravte se na vůbec největší kolekci odměn v Battlefield sérii.

S Battlefieldem 4 pro vás připravujeme vůbec největší online kariéru (co se týče upgradů). Upravujeme ji tak, aby byla bavila jak nově příchozí hráče, tak i zkušené veterány. I když sdílí podobné základy s Battlefieldem 3, nabízíme jednodušší kariérní postup, jasnější postup k medailím a stuhám, a také širší odměňování týmové hry. Přečtěte si níže jak můžete získat 900 unikátních odměn v Battlefieldu 4 společně s designérem odměn Valerianem Noghinem a Williamem Cooperem.

Rychlé odměny a dlouhá cesta

Víme, že naši fanoušci dokáží strávit na bojišti doslova stovky hodin. V Battlefieldu 4 chceme, abyste měli jasnou představu čeho chcete dosáhnout a zároveň odměňovat i hráče na nižší úrovni. Stuhy jsou rychlou odměnou ať už jste veterán nebo nováček série. Většinou můžete získat jednu nebo více z nich v jednom kole, pokud se vám daří. Můžete je dostat za cokoliv, od opravování vozidel a zabírání vlajek až po oživování spoluhráčů. Ve hře je 45 unikátních stuh, které můžete získat nekonečněkrát.

Pravděpodobně největší věcí, kterou se hráči chlubí, je hodnost a to od hodnosti 0 (rekrut) až po hodnost 100 (plukovník). Hodnost ukazuje vaší oddanost hře a každá hodnot má pět pod-hodností podle očíslovaných římskými číslicemi – podobně jako tomu je u amerických mariňáků. Na hodnosti 16 budete tedy označení jako “Seržant”, na hodnosti 20 budete “Seržant V” a na hodnosti 21 budete označeni jako “Štábní Seržant”.

RankS0100

Vaše hodnost je přímo spojená s celkovým počtem bodů ve vaší multiplayerové kariéře. Šikovný hráč bude sbírat hodnosti rychleji než průměrný hráč, nicméně roli hraje i čas strávený na bojišti. I když dosáhnete hodnosti plukovníka na 100.úrovni, stále tu jsou nové předměty, které můžete získat – přidali jsme nové úkoly, které dostanou pouze hráči na vysoké úrovni, díky kterým získáte přístup k unikátním odměnám, díky čemuž vaši přátelé uvidí, že jste jedním z veteránů v komunitě.

Abychom postup kariéry trochu zjednodušili, odstranili jsme několik záseků z Battlefieldu 3 a zároveň přidali pár novinek. Nikdy zde nebylo více věcí které lze podnikat a objevovat, a nikdy nebylo jednoduší pochopit jak dostat všechny získatelné položky ve hře.

AvengerDuo3

Za každou stuhu medaile

Každá stuha ve hře má svůj jasný ekvivalent v medaili, kterou dostanete většinou po získání 50 stuh stejného druhu. Navíc jsme medaile a stuhy upravili tak, aby více odpovídali charakteristikám čtyř herních tříd. Některé stuhy může získat pouze Průzkumník, Podpora, Útočník nebo Ženista. Hráči, kteří většinou hrají jen jednu z těchto tříd budou mít pravděpodobně jinou sbírku odměn než někdo, kdo hraje jinou třídu.

Koncept získávání psích známek od ostatních hráčů byl zajímavou hrou na kočku a myš mezi hráči v Battlefieldu 3 a předchozích her v sérii. V BF4 jasně definujeme jak jsou různé psí známky zobrazeny ve hře a k čemu se používají. Levá psí známka je více zaměřená na to, kdo vlastně jste – můžete zobrazit vlajku svojí země, tag svého klanu, nebo hodnost. Pravá známka ukazuje co jste v Battlefieldu dokázali. Pokud rádi létáte ve stíhačkách, můžete například ukázat počet zabití ve stíhačce, a tento počet se bude automaticky měnit podle toho jak se vám povede.

Služební hvězdy budou v Battlefieldu 4 také. Tato ocenění jasně ukazují, že jste byli odměněni za investování velkého množství času do jednoho z aspektů hry. Přemýšlejte o nich jako o dalších pod-hodnostech, které ale vyžadují větší úsilí než stuhy. Pokud jste nabrali velké množství bodů při hraní za ženistu, můžete být ocenění služební hvězdou za svojí oddanost této třídě. Podobně budete odměněni za používání stejné zbraně. Tentokrát jsme navíc přidali i služební hvězdy za hraní herních módů. Do postupu k těmto odměnám se však budou započítávat jen body získané plněním úkolů a výhru kola. Takže pokud narazíte na jednoho nebo více hráčů, kteří mají služební hvězdu za hraní módu Obliteration, můžete si být jistí, že budou vědět co dělat s bombou, která se právě spawnula na mapě.

ServiceStar2

Body vám ukáží cestu

V Battlefieldu 4 má každý svou roli, která bude hrát do karet jeho přednostem. Jedním z hlavních úkolů designerů bylo vytvoření bodovacího systému, který vás bude jemně navádět k týmové hře. Jelikož je vaše skóre přímo vázáno na hodnosti a získávání zbraní, gadgetů a příslušenství, stává se z něj základ online kariéry. Bodovací systém nám efektivně dovoluje ovlivňovat všechny aspekty Battlefieldu 4 – od týmové hry, plnění úkolů až po strategičtější aspekty (například komandéři získávající odměny za využití shozené bedny se zásobami hráči).

Jeden ze způsobů jak používat body k stimulaci týmové hry se týká zabírání vlajek a plnění úkolů. Jakmile se teď pokusíte zabrat vlajku nebo splnit jiný úkol, body vám začnou pomalu přibývat, i když nakonec v úkolu selžete. Takže pokud chcete zabrat vlajku a něco vás zabije vteřinu před koncem, stejně budete odměněni za týmovou hru a za risk spojený s plněním úkolu. Naproti tomu v Battlefieldu 3 nedostanete nic, pokud jste vlajku alespoň nezneutralizovali.

Stejně tak v Rushi nebo v novém módu Obliteration, vám budou body přibývat hned jakmile se pokusíte zapnout nebo zneškodnit bombu. Samozřejmě úspěšné splnění úkolu vám dá větší množství bodů. V Obliteration dostanete navíc více bodů i za důležité akce jako je běh s bombou, zapnutí bomby, nebo zabití nepřátelského hráče s bombou. Vše je součástí snahy o oddělení zážitků z různých módů hry.

bf4-paracel-strom-obliteration

Dalším aspektem použití bodů pro podporu týmové hry je provázanost s novou mechanikou zásahů vozidel. V Battlefieldu 4 je poškození od ženistova RPG přímo závislé na úhlu zásahu a zóně dopadu. Nová zóna na horní straně tanku je například velmi náchylná k poškození raketami. Díky vysoké odměně za zásah do zranitelných zón a díky tomu, že hráči uvidí kolik poškození způsobili, bude hra postrkovat hráče k tomu, aby na tyto zóny útočili. Po nějakém čase budou objeven plný potenciál protitankových zbraní, díky spojenému úsilí Battlefield komunity. Více o protitankových zbraních a těchto modelech poškození si můžete přečíst v předchozích příspěvcích.

Koncept odměňování správného hraní je vysoce relevantní také pro komandéry. Body pro komandéra znamenají, že opravdu podporuje svůj tým. Komandér je přirozeně odtržen od dění na bojišti, takže bodovací systém je skvělým prostředkem poznání, zda si vedou dobře a pomáhají svému týmu.

Novým konceptem Battlefieldu 4 je také to, že asistence zabití se započítává jako zabití. Pokud se vám podaří nepřítele zasáhnout, ale nezabijete ho, budete stále odměnění zabitím pokud je nepřítel později eliminován. Myšlenkou za touto změnou je, že podporujete svůj tým, takže byste měli být i řádně odměněni, jelikož týmová hra je klíčovou mechanikou Battlefieldu. V Battlefieldu 3 jste mohli dostat nepřítele ze 100HP na 1HP a poté vás spoluhráč “okradl” o frag, jelikož ho zasáhl poslední. V Battlefieldu 4 naproti tomu dostanou frag oba hráči společně s určitým množstvím bodů. To znamená, že hráči bojující v přední linii budou mít slušné skóre, i když se jim nedaří nepřítele zabíjet. Celkově je systém bodování vytvořen tak, aby podporoval všechny kdo se snaží o úspěch celého týmu.

BroBar

Týmová hra je jedním z rozhodných aspektů Battlefieldu 4, společně s novým systémem Field Upgrades. Snažíme se aby vás hra odměňovala za týmovou hru společně s vaším družstvem. Družstvo je tým o dvou až pěti hráčích, kteří se mohou připojovat i odpojovat kdykoliv se jim zachce, podobně jako v Battlefieldu 3. Při vykonávání akci podporujících tým v družstvu vás bude hra odměňovat nejen body, ale bude zvýhodňovat i vaše celé družstvo. Jak roste vaše skóre za akce v družstvu, budete nabírat i upgrady, které budou ovlivňovat celé družstvo jako například rychlejší sprint, více granátů nebo lepší krytí proti nepřátelskému spotování. Ale pozor – bude-li celé vaše družstvo zabito, veškerý postup je ztracen. Pokud se vám na obrazovce ukáže zpráva “POSLEDNÍ ČLEN DRUŽSTVA NAŽIVU”, snažte se přežít, aby se na váš spoluhráči mohli spawnout a znovu se zapojit do boje. O Field upgrades se můžete dozvědět z jednoho z našich předchozích příspěvků na fóru, kde jste také mohli hlasovat pro svojí oblíbenou cestu upgradů. Vítězem se stal “Shadow”, který se také objeví ve finální verzi hry. Díky všem za hlasování!

Nůž za nůž: Změna chování unlocků

V Battlefieldu 4 máme více zbraní a příslušenství než kdykoliv předtím. Společně s tím jsme také změnili způsobem jakým tyto zbraně a příslušenství získáváte. Odteď získáváte zbraně, gadgety i příslušenství za to, že hrajete v multiplayeru s předměty ze stejné skupiny. Pokud tedy hrajete nejvíce s brokovnicí (a získáváte s ní body), odemknete si další brokovnice a příslušenství na ně. Stejně tak pokud hrajete s odstřelovačkami a získáte s nimi určité množství bodů, odemknete si další odstřelovačky, zaměřovače i hlavně. I když jsou některé tyto zbraně vázané na určitou třídu, jen hraní této třídy vám nové zbraně nepřinese. Zabíjení, asistence a potlačování se zbraní vám přinese více unlocků se stejné zbraňové třídy..

Jedna ze změn systému postupu v Battlefieldu 4, který je založen na zpětné vazbě fanoušků, je že každá třída je do první bitvy lépe vybavena. Základní zbraně a vozidla začínají s několika důležitými unlocky hned od začátku, aby byly boje lépe vybalancované ať už se do něj připojíte kdykoliv – po vydání hry nebo i později. To znamená, že stíhačky už mají od začátku světlice, zatímco v Battlefieldu 3 jste o ně museli bojovat většinou s dalšími hráči, kteří už měli odemčené jak světlice tak i tepelně naváděné rakety. To znamená, že útočné pušky jsou v Battlefieldu 4 už od začátku vybaveny rukojeťmi a lehké kulomety mají dvounožky, takže už od začátku vstupujete do bitvy s potřebnou výbavou.

battlepacks

Bronzová, Stříbrná, & Zlatá: Představujeme BattlePacky

Další ze zajímavých elementů postupu v Battlefieldu 4 je koncept BattlePacků. BattlePacky jsou balíčky, kterými jste odměněni na určitých hodnostech. Představte si je jako sbírku věcí, které mohou být náhodné, ale dostanete je v přesně určených bodech své kariéry. Na určitých hodnostech dostanete několik předmětů, ale nikdy nevíte v jakém pořadí je dostanete. Pokud jste hráli betu, tak už jste je viděli v akci, protože první BattlePack získáte na třetí hodnosti (a později na určitých dalších hodnostech)

V závislosti na vaší hodnosti můžete být odměněni BattlePackem bronzové, stříbrné nebo zlaté úrovně. Hodnota BattlePacku rozhoduje o množství předmětů v balíčku a stejně tak rozhoduje o šanci získat něco opravdu unikátního. Předměty v BattlePacku zahrnují příslušenství pro zbraně, barvy na zbraně, barvy na vozidla, kamufláže vojáků, psí známky, XP boost nebo unikátní designy nože.

Příslušenství na zbraně z BattlePacku nijak nemění hru, jedná se jen o kosmetické varianty příslušenství, které si můžete odemknout během hry s danou zbraní. Například pokud používáte určitou pušku, odemknete si pro ní americký kolimátor s červenou tečkou. Ve stejnou dobu můžete získat BattlePack s ruským kolimátorem pro stejnou zbraň. Speciální BattlePack zbraně také získáte po otevření všech unlocků zbraně. Takže hráč používající jednu specifickou karabinu nakonec získá všechno příslušenství čistě tím, že s ní bude hrát. O BattlePacích si můžete více přečíst na oficiálních stránkách.

Nejhledanější na bojišti: Co bude vaše další odměna

Battlefield 4 je naší zatím největší hrou s masivní příšerou, kterou je náš systém odměn a unlocků. Vyjádřeme si to v číslech: v multiplayeru Battlefieldu 4 je 45 stuh, každá spojená s určitou medailí. V multiplayeru máte 45 úkolů a 5 Achievementů/Trofejí specifických pro multiplayer. Můžete ukrást více než 600 psích známek, 130 služebních hvězd, které můžete získat 100x. Máte také více než 80 zbraní, které si můžete odemknout a obrovskou plejádu příslušenství na ně.

Při takovém množství obsahu jsme chtěli hráčům pomoct s výběrem dalšího unlocku. Přidali jsme možnost sledování až tří unlocků a odměn, včetně informací o tom jak je získat a jak jste na tom s postupem ať už chcete 40x optiku pro odstřelovačku nebo novou rukojeť pro útočnou pušku, nebo třeba medaili za hraní Obliteration módu. Sledování dané věci si můžete nastavit na Battlelogu (včetně aplikace pro iOS/Android), čímž si snadno zobrazíte co musíte udělat pro jejich získání. Na PC a next-gen konzolích můžete také postup k odemčení dané odměny sledovat přímo na Battlelogu ve hře. V multiplayeru navíc uvidíte postup k daným odměnám přímo v reálném čase. Postup ke všem unlockům navíc uvidíte i na samostatné stránce Battlelogu. Vaše vybrané odměny budou jednoduše zvýrazněny.

tracking2

Našim cílem bylo v Battlefieldu 4 vytvořit nejhlubší a nejhodnotnější systém postupu v historii Battlefield série. Doufáme, že jste připraveni na nadcházející léta lovu hodnosti plukovníka a ještě více.

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE Z RÁMEČKŮ V BLOGU:

HODNOSTI

Získávají se při dosažení určité hranice bodů v multiplayeru a postup je od hodnosti 0 po hodnost 100. Ultimativním cílem je dosáhnout hodnosti Plukovníka na 100. úrovni.

Battlefield-4-Ranks

STUHY & MEDAILE

45 stuh, každá vázaná k jedné medaili. 45 medailí, každá vázaná k jedné stuze. Příklad: Medaile útočné helikoptéry – získejte 50 stuh útočné helikoptéry.

SLUŽEBNÍ HVĚZDY

Ukazují oddanost specifickému aspektu hry. Můžete získat 130 unikátních služebních hvězd. Každá může být obdržena 100x, tzn. 13 000 služebních hvězd. Příklad: Služební hvězda stealth stíhačky – dosáhněte konce stromu odemykatelných položek pro stealth stíhačku.

ÚKOLY

Více-úrovňové úkoly. 45 úkolů v multiplayeru, rozděleno do bronzové, stříbrné a zlaté úrovně. Odměny zahrnují psí známky, barvy na vozidla a zbraně. Příklad: Základní Boj za Útočníka – dosáhněte 10. hodnosti, získejte 7 fragů s útočnou puškou, uzdravte 11 spoluhráčů pomocí lékárny.

Zdroj: Battlefield Blog

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , , , ,

14 komentářů

Napsat komentář