Battlefield 4 Blog #23 – Představení systému čet na Battlelogu

Po delší době vydalo DICE další díl z jejich série blogů „Uvnitř Battlefieldu 4“, který je tentokrát zaměřen na systém čet pro Battlefield 4 na Battlelogu. Čety se hráčům začnou zpřístupňovat od zítřejšího dne (tj. 27.2.2014) a během příštího týdne by k nim měli mít přístup již všichni. Vše o novém systému čet si můžete přečíst v následujícím přeloženém blogu.

Brzy budou fanoušci Battlefieldu 4 mít možnost se spojit jako jedna perzistentní jednotka a ukázat světu kde je jejich místo. Jako součást Měsíce ocenění pro hráče Battlefieldu 4, vypustíme 27.2.2014 první verzi systému čet pro Battlefield 4 na Battlelogu.

Ukaž světu kde je tvé místo

Čety v Battlefieldu 4 jsou způsob jak se můžete společně vy a vaši přátelé organizovat, komunikovat a bojovat společně, abyste byli lepší četa. Ať už chcete sdílet zážitky soukromě nebo ukázat světu vaše zkušenosti jako nejlepšího Battlefield 4 týmu v okolí, čety jsou tou správnou cestou.

dice-platoon-640

Čety ve zkratce

Co lze očekávat od čet, které budou spuštěny během tohoto a následujícího týdne? Podívejme se na hlavní funkce, ke kterým budete mít přístup v první verzi systému čet:

 • Možnost vytvořit a přidat se do čet o kapacitě až 100 členů.
 • Základní správa čet v podobě pozvánek, žádostí a povýšení/degradace členů.
 • Soukromá a veřejná zeď pro zprávy [něco na způsob Battle Feed, pozn. redakce], kde můžete komunikovat a domlouvat se.
 • Emblém a tag čety, který mohou členové jednoduše použít.
 • Možnost získávat statistiky pro svoji čety, zvyšovat její hodnost a sledovat všechny odehrané zápasy na jednom místě.

Našim cílem je vytvořit čety jak zábavné tak i jednoduché pro správu, abyste tak mohli být součástí té nejlepší Battlefield 4 čety, která kdy byla vytvořena. Ať už chcete probrat vaše minulé hry a naplánovat ty budoucí nebo být soutěživí a vidět jak si stojíte oproti ostatním četám, funkce budou tak rozsáhlé a intuitivní jak to jen půjde.

Ať vaše četa vynikne

V četách bude několik rozdílných možností úprav. Kromě nastavení jména čety a jejího tagu o 4 písmenech, budete také moci vytvořit vlastní emblém čety, který budou členové moci jednoduše použít jako svůj vlastní. Pokud bude emblém upraven, není třeba se o nic starat, protože vše se automaticky změní i u vás. Kromě toho také budete moci sepsat úvodní text pro vaši četu a nastavit webovou stránku.

Získejte statistiky pro vaši čety a zvyšujte její hodnost

Čety pro Battlefield 4 také obsahují úplně nový systém postupu a statistik. Abyste získávali statistiky pro vaši četu, je potřeba aby alespoň 4 hráči ze stejné aktivní čety hráli společně na stejném serveru v Battlefieldu 4 a následně pak budou vaše klíčové statistiky buďto zprůměrovány nebo nahromaděny a přiřazeny četě. Nejlepší ze všeho je, že získáváním bodů pro vaši četu můžete navýšit její hodnost (z počátku budou dostupné pouze hodnosti 1-10; později bude více hodností). Ostatní statistiky jako poměr zabití/úmrtí, skóre za minutu a dovednost budou také zobrazeny u vaší čety.

dice-platoon-reports-640

Diskutujte své zápasy a bavte se

Hlavním způsobem jak komunikovat uvnitř své čety je skrze zeď pro zprávy (Feed), jenž bude mít jak soukromou tak i veřejnou sekci. Ve veřejné sekci můžete povolit zanechání zpráv od kohokoliv, avšak soukromá sekce je jen pro členy. Všechny zprávy mohou být okomentovány, vedoucí čety budou moci připínat zprávy, které se pak zobrazí na začátku zdi. A asi nejlepší ze všeho, budete se moci přihlásit k odběru zpráv, takže pokud někdo danou zprávu okomentuje, vy dostanete upozornění a nic vám neunikne.

Vypuštění nastane 27. února

Začneme zpřístupňovat čety na Battlelogu od 27. února, kdy někteří hráči již dostali dřívější přístup před ostatními, abych zajistili správnou stabilitu této funkce. Jakmile dojde ke spuštění během tohoto a příští týdne, každý se bude moci připojit, avšak pouze hráči vlastnící Battlefield 4 Premium a mající minimálně hodnost 10 budou moci vytvořit vlastní četu. Systém kompletně ignoruje platformy, takže každý se bude moci přidat do čety a je jedno na které platformě Battlefield 4 hraje.

Je důležité zdůraznit, že se jedná o první verzi systému čet. Na četách budeme dále pracovat, ladit je a rozšiřovat. Nyní však máme konečně možnost je vidět v akci a dostat zpětnou vazbu od hráčů. Teď nastává ten správný čas, aby nám hráči řekli co mají rádi, co chtějí zlepšit a co ještě by chtěli přidat.

Zdroj: Battlefield Blog

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , , ,

19 komentářů

 • dasti555 napsal:

  „Nyní však máme konečně možnost je vidět v akci a dostat zpětnou vazbu od hráčů. Teď nastává ten správný čas, aby nám hráči řekli co mají rádi, co chtějí zlepšit a co ještě by chtěli přidat.“

  Akože naozaj? Teda neviem či myslia battlelog. Ale ak myslia hru tak akože really?
  Čo sa asi tak dá v tej hre zlepšiť …. a všetci sa na to sťažujú.

  Já ich nechápem.,

 • Trewq napsal:

  Čety, waw, naprostá novinka. Sorry, ale musel jsem si rejpnout. 😀

 • Ligo napsal:

  Novinka jak hovädo, okrem štatistik to iste čo bolo aj v BF3.

 • Deiwid5 napsal:

  kedy bude zlatý battlepack za tu misiu 100000000 objektov ?

 • Duch Velkej Noci napsal:

  BF4 je bullshit ! Preto uz hram len minecraft !

 • por.Tronik napsal:

  Jestli dobre ctu, tak pokud nekdo z kamosu nema Premium, tak si cetu nevytvorime.Nova forma jak tlacit premium verze? Nechci bejt sprostej, tak jen napisu – A jejdananku 😀 Co bude dal – jen lidi s premiem budou moct ridit tank a ostatni bez premia k nim budou moct jen prisedavat??? Velitelem squadu bude moct bejt jen kdo ma premium? Kdyz budu chtit obsadit vlajku, budu k tomu muset poprosit nekoho s premiem? Tak to bude o moc vetsi EA sranda, velice se tesim na dalsi takove skvele napady a zlepseni na bojisti i okolo…

  • Dzardajs Dzardajs napsal:

   Spíš mi to přijde jako chybička v překladu. Nejsem dobrý v angličtině ale v originále mi to zní trochu jinak. Ale možná se pletu. 🙂

   When it is launched during this week and next, everyone will be able to join a Platoon, but Battlefield 4 Premium and a soldier with at least rank 10 will be required to create your own Platoon.

   I když je pravda že by tam místo and a soldier bylo asi or soldier. No jak říkám moje angličtina hodně pokulhává.

   • GiGaB@yt napsal:

    Chyba překladu to není, mírně jsem upravil zbytek věty ale význam je stejný, mírně jiným stylem překladu tam stojí:

    „…. všichni se budou moci připojit do čety, ale pro vytvoření vlastní čety bude vyžadováno Battlefield 4 Premium a voják s hodností alespoň 10.“

    Doslovně pak:

    „but Battlefield 4 Premium and a soldier with at least rank 10 will be required to create your own Platoon“
    „ale Battlefield 4 Premium a voják s minimální hodností 10 budou požadovány pro vytvoření vlastní čety“

   • por.Tronik napsal:

    Pokud by tam byla podmínka „nebo“, tak by to ještě šlo, ale tohle je celkem nepříjemná věc. Čeká se na čety takovou dobu (téměř 4 měsíce od vydání) a pak z toho vyleze premium featura? Snad je to zase jen dočasná tlačka premia pro začátek a pak to bude fungovat normálne, nebo jen nešťastná formulace tvůrců. Jestli ne, tak mě teda rozhodně nepotěšili.
    A to sem si myslel, jak se to obrací k lepšímu. Vrátil jsem se k hraní BF4 po 2 měsících čekaní na vyladěnější hru, a opravdu funguje už celkem v pohodě tj. že hlavní trable úplně znemožnující hraní jsou pryč(tuhle mě ovšem celkem překvapila chyba nefukčnosti střelce na Zavod 311, jinde sem na to nenarazil, teď už OK). Když člověk jako já pro oddychové hraní neřeší netcode nebo že občas umře ani neví jak a takové ty záhady, co ovšem k BF3-4 už tak nějak asi patří, tak je to fajnové 😀 Na čety sem se celkem těšil, tohle mě zatím zklamalo.

    • GiGaB@yt napsal:

     Dám ti odpověď na část, proč se tak čekalo na ty čety v BF4 a další věci.

     Battlelog tým, který tvoří cca 30 lidí, měl přibližně rok na to vypracovat Battlelog pro BF4. Na rozdíl od verze pro BF3 nyní umožňuje bezvýpadkové údržby, rychlé opravy a přidávání nových funkcí. Stejně na tom jsou i čety, které nyní budou v budoucnu určitě podporovat spoustu hezkých funkcí.

     Ač se zdá, že 30 lidí a rok času na práci je spoustu času na to vše stihnout, tak není, protože aby mohl být BF4 Battlelog komplexnější a rozšiřovatelný, museli nově přepsat a upravit velkou část Battlelog kódu z BF3.

     A ano, tímto se snažím Battlelog týmu zastat, protože ten opravdu dělá svoji práci dobře (v rámci možností).

    • por.Tronik napsal:

     Práci battlelog teamu neznevažuju, určitě se battlelog posunul o slušný kus vpřed, o tom žádná a pokud někdo zná změny v pozadí, jistě si to zaslouží respekt. Ale mě jako „laika“ a koncového uživatele překvapí, že když mi v BF3 čety fungovaly, u nové hry se ně musí čekat 2 roky od předchozího dílu + 4 měsíce od vydání aktuálního dílu a nakonec ještě (alespoň prozatím) není možné jejich zakládání bez premium účtu? Tak nějak očekávám, že když vyjde nový díl čehokoli, má od začátku nabízet „víc a líp“ než ty předchozí, případně zachovat to dobré jako funkční. Hlavně mě na tom zaráží ta organizace a dodělávání takhle po částech. Pro mě zatím BF4 mapy nejsou natolik zábavné jako byly ty v BF3 – vyložené srdcovky jako byly ve trojce zatím nikde (a třeba BF4 rush někde potřebuje vyvážit jak sůl). K tomu ty chyby a problémy a nemožnost čet mě „zábavnost“ a trvanlivost hry snížily ještě víc, což prostě zamrzí.Takovou míru odrazování od hraní sem od nového dílu nečekal. Snad bude líp.

Napsat komentář