Battlefield 4 Blog #4 – podrobný popis Field Upgrades a obrázky všech herních tříd

Včera DICE vydalo další díl ze série blogů „Cesta za Battlefieldem 4“ a tentokrát nám Alan Kertz, klíčový designér hratelnosti, podrobně popíše mechaniky Field Upgrades. Kromě toho se také můžeme podívat na všechny postavy pro jednotlivé frakce. Blog je opravdu dlouhý a tak moc děkuji Jupimanovi za jeho velkou pomoc s překladem 😉

Cesta za Battlefieldem 4: Úprava jádra hry

V tomto druhém dílu ze série blogů „Cesta za Battlefieldem 4“ se podíváme detailněji na systém Field Upgrades (Polní Vylepšení) a jak jsme upravili jádro samotné hry, abychom přinesli do bojů větší rozmanitost.

Minule jsme probrali jak skoro všechny multiplayerové elementy Battlefieldu 4 se ve vás snaží najít toho nejlepšího týmového hráče. V tomto dílu se detailně podíváme na Field Upgrades a probereme jak jsme upravili Battlefield 4 podle ohromného množství připomínek a dat, která máme nasbírána z celkově 1 miliardy nahraných hodin v Battlefieldu 3. Samotným jádrem jednotlivých mechanik vás provede klíčový designér hratelnosti, Alan Kertz.

Poznejte svoji partu

Dovolte nám hrdě představit první skupinový snímek multiplayerových postav Battlefieldu 4, vyobrazující Útočníka, Průzkumníka, Ženistu a Podporu z ruské, americké a čínské armády. Podle nastavení dané multiplayerové mapy, si budete moci vybrat vždy dvě z těchto tří frakcí (a pokud budete mít vlastní server, budete si moci zvolit jaké frakce budou na dané mapě proti sobě hrát).

MP_Character_Profiles_CH_large_wm

Seznamte se s čínským družstvem z Battlefieldu 4.

Při vytváření Battlefieldu 4 jsme věděli, že chceme začít tím, že přeneseme čtyři hratelné třídy z Battlefieldu 3. Upravili jsme je aby byly více univerzální a více se specializovaly na své úlohy. Nyní, více než kdy jindy, můžete prozkoumat velké množství bojových rolí a také menších rolí, když si vybíráte svoji bojovou výbavu.

MP_Character_Profiles_RU_large_wm

Takto zase vypadá ruské družstvo z Battlefield 4.

Například Ženista má nyní mnohem více variant při výběru zbraní proti technice. Také jsme předělali způsob jakým jsou vozidla vyřazena z pohybu a pak i systém naváděných střel dává ženistovy k dispozici větší možnosti taktizování. To zahrnuje vše od zbraní činící velké poškození, které však mohou být těžké k použití (jako je třeba RPG-7v2), až po chytré zbraně „vystřel-a-zapomeň“, které činní malé poškození (jako je třeba MBT LAW) a také fanoušky oblíbená naváděná střela (FGM-172 SRAW), kterou můžete znát z Battlefieldu 2.

MP_Character_Profiles_US_large_wm

A nakonec i americké družstvo z Battlefieldu 4.

Podpora má méně útočných možností a díky připomínkám od komunity mu zůstaly výbušniny C4 a miny Claymore z Battlefieldu 3. Granátomet XM25 mu poskytuje účinnou a nepřímou krycí palbu, stejně tak jako předělaný dálkově ovládaný minomet mu umožňuje střílet z dálky, zatímco možnost vybavit se karabinami nebo samopaly mu dodává univerzálnost v bojových rolích.

Průzkumník získal velmi potřebné posílení pro mobilitu, stejně tak jako dostal zpět herní styl Spec Ops z Battlefieldu 2. Sbalte karabinu, výbušniny C4 (nebo miny Claymore) a pohybový senzor a jste nachystáni jít za nepřátelské linie. Fanoušci více tradiční role odstřelovače si užijí nově předělané mechaniky pro odstřelování s nově vyváženými odstřelovacími puškami, možností náměru (nastavit mířidla na určitou vzdálenost) a také nová mířidla a další příslušenství. Nakonec, hráči hrající za Průzkumníka budou stále moci použít MAV, T-UGS a radiový maják, aby pomohli svému týmu.

Útočník je stále povolání do předních linií se stylem běž-a-střílej a také zhošťuje roly polního medika. Tohle byla jedna z hlavních změn v Battlefieldu 3 oproti Battlefieldu 2 a také změna, kterou hráči skutečně ocenili. Útočník je stále povolání „na cesty“ se svými lékárničkami a defibrilátory, ale také může být vybaven novou mobilní lékárničkou (First Aid Pack), která léčí vojáka v průběhu času a nebo se může vybavit 40mm Flash Bangy ulehčující čištění místností od nepřátel.

Výprava za mobilitou

Jedním z hlavních úkolů pro náš tým bylo udělat z Battlefieldu 4 mobilnější hru. Hráči v družstvech byli v Battlefieldu 3 velmi mobilní, naproti tomu některá výbava podporující týmovou hru vyžadovala po hráči, aby zůstala stát na místě. Proto jsme upravili veškerou výbavu i dostupné specializace.

Co se týče výbavy, chceme dopřát hráčům silnější podporu týmu např. pomocí přenosného laserového označovače (PLD), nebo přenosných lékárniček a beden s municí. Tyhle balíčky pak doplní jednomu dalšímu hráči munici i zdraví za pohybu, zatímco tradiční stacionární bedna s municí a lékárna budou doplňovat zdraví a munici plošně. Přenosný laserový označovač je v zásadě SOFLAM pro průzkumníka, použitelný za pochodu – díky čemu rychle označíte cíl bez nutnosti rozkládat SOFLAM (na druhou stranu nepůjde tento označovač tak jako SOFLAM rozložit a nechat ho automaticky označovat cíle).

Potlačovací palba!

Žádná herní mechanika nebyla diskutována tak často jako systém potlačení v Battlefieldu 3. Potlačení bude i v Battlefieldu 4, i když v trochu přepracované podobě díky vaší zpětné vazbě, ale i tak pocítíte následky střelby na vaší pozici.

Zvýšili jsme efekt potlačení u lehkých kulometů, které může používat pouze podpora, zatímco ostatní zbraně budou potlačovat méně. Navíc jsme snížili potlačení na krátkou vzdálenost, abychom zajistili, že boje na blízko budou čistě o dovednostech hráče. Kromě vizuální změny potlačovacího efektu jsme i vyměnili postih na přesnost za efekt pohybu zaměřovače – tak jak ho znají odstřelovači z Battlefieldu 3, které někdo potlačoval palbou. Zkušený, soustředěný hráč dokáže udržet zaměřovač na cíli a trefit i při potlačení.

Celkově věříme tomu, že náš nový výkonný systém potlačení v Battlefieldu 4 nebude zasahovat do boje na blízko a zároveň dovolí zkušeným hráčům využívat výhody zbraní podpory. Potlačením nepřátel jako podpora dáte vaším útočícím spoluhráčům setrvačnost v boji na střední vzdálenost a zároveň budete mít možnost bojovat proti novým možnostem střelby na velké vzdálenosti dané hráčům, kteří raději ostřelují nepřátele z dálky.

Vyberte si svou cestu – Field Upgrades a Vy

Minulý týden jste se mohli dočíst o Field Upgrades a nových specializacích v Battlefieldu 4. Vyberete si jednu ze čtyř cest upgradů, které se vám budou postupně odemykat poté co vykonáte nějaké akce podporující družstvo – oživení, doplnění munice nebo plnění rozkazů. Váš postup budete moci sledovat ve Field Upgrade Progress Baru – nebo “Bro Baru” jak mu interně v DICE říkáme.

BroBar

Tím, že jsou Field Upgrades zaměřeny na specifické akce podporující družstvo znamená, že největší odměny budou plynout z pohybu s vaším družstvem a týmové hry. Pokud bude ale celé vaše družstvo vyhlazeno, část postupu k upgradu zmizí. Osamělí lovci mohou stále těžit ze základních specializací, které jsou vždy dostupné a odemčené.

Každá z hratelných tříd: Ženista, Průzkumník, Útočník a Podpora, má čtyři možné cesty upgradů. Dvě z nich jsou globální a použitelné pro všechny třídy – jedna se orientuje na útok, druhá na obranu. Cesta útoku začíná SPRINTEM a pokračuje přes MUNICI, VÍCE GRANÁTŮ a MENŠÍ PÁD. Dostanete tak postupně rychlejší běh, více zásobníku, jeden granát navíc a následně i možnost pádu z větší výšky bez zranění. Tato univerzální cesta je určena pro hráče, kteří mají rádi pohyb v přední linii a vedení útoku.

Opačnou stranou mince je cesta obrany, která vám přinese VESTA, KRYTÍ, FLAK a RYCHLEJŠÍ REGENERACI. Budete tak mít vetší ochranu proti zásahům do těla, snížený efekt potlačovací palby vedené proti vám, snížené zranění z výbuchů a nižší čas potřebný k zahájení regenerace. Tuto cestu nejspíše zvolíte pokud jste spíše defenzivní hráč, například jako boční podpora.

Navíc si k těmto dvěma univerzálním cestám budete moci vybrat i mezi dvěma cestami, které budou unikátní pro vaší třídu a dovolí vám specializovat se na specifickou bojovou roli. Takže zatímco Útočník se může specializovat jako bojový medik nebo granátník, Ženista si může vybrat mezi rolemi mechanika nebo vojáka s proti-tankovými zbraněmi. První cesta je o opravování vašich vozidel, zatímco druhá se specializuje na ničení vozidel nepřítele.

I když si vyberete některou ze čtyř nabízených cest, nikdo vám nebrání je během kola měnit. Kdykoliv si to budete přát, můžete jednoduše změnit roli. Změna role vás nebude stát jakýkoliv postup, takže pokud jste například na třetí nebo čtvrté úrovni, uchováte si tuto úroveň i při změně třídy nebo role. Váš postup bude uložen pokud se rozhodnete družstvo opustit. Při připojení do jiného družstva během kola tak nebudete začínat zase od začátku.

Zvýšili jsme počet unikátních specializací z původních sedmi z Battlefieldu 3 na 25 v Battlefieldu 4. Chceme tak zajistit větší variaci bojových rolí.

Plánujte svou kariéru

Níže najdete kompletní list specializací dostupných v Battlefieldu 4. Prosím nezapomeňte na to, že jsme stále v Alfa fázi, takže všechna jména, design i samotný efekt se může ještě změnit. Seznam by vám měl ukázat jaké varianty a specializace jsou ve hře. Některé jsou univerzální, některé jsou vázány na specifickou třídu – a většina z nich je v Battlefieldu 4 novinkou.

SPECIALIZACE EFEKT VE HŘE
SPRINT Zvýší maximální rychlost sprintu
MUNICE Zvýší zásobu nábojů
C4 VÝBUŠNINY Zvýší zásobu výbušnin C4
KRYTÍ Sníží efekt příchozí potlačovací palby
POTLAČENÍ Zvýší efekt vaší potlačovací palby
FLAK Sníží zranění způsobené výbuchy
GRANÁTY Zvýši zásobu granátů
(NOVÉ) RAKETY Zvýší zásobu protitankových i protileteckých raket
(NOVÉ) MINY Zvýší zásobu protitankových min a pěchotních min (M2 SLAM)
(NOVÉ) STEALTH Hráč nebude zachycen detektory pohybu, kromě sprintu
(NOVÉ) ZADRŽENÍ DECHU Zvýší čas, po který můžete držet zaměřovač v klidu
(NOVÉ) RYCHLEJŠÍ OPRAVA Zvyšuje rychlost oprav a sabotáž
(NOVÉ) DEFIB UPGRADE Zvyšuje rychlost nabíjení defibrilátoru
(NOVÉ) 40mm GRANÁTY Zvyšuje zásobu 40mm granátů
(NOVÉ) VYLEPŠENÉ OZNAČOVÁNÍ Zvyšuje čas po který jsou cíle označené
(NOVÉ) LEPŠÍ LÉKÁRNY Zvyšuje maximální počet položených lékárniček
(NOVÉ) LEPŠÍ DETEKTORY POHYBU Zvyšuje zásobu detektorů pohybu, zvyšuje dosah T-UGS a MAV
(NOVÉ) VÍCE POLOŽENÝCH VÝBUŠNIN Zvyšuje maximum položených výbušnin
(NOVÉ) LEPŠÍ BEDNY S MUNICÍ Zvyšuje maximální počet položených beden s municí
(NOVÉ) VESTA Snižuje zranění při zásahu do těla
(NOVÉ) RYCHLEJŠÍ ODZNAČENÍ Snižuje čas, po který jste označeni
(NOVÉ) ZDRAVOTNÍCI Obsazená vozidla budou pomalu doplňovat zdraví okolním vojákům
(NOVÉ) PODPŮRNÁ JEDNOTKA Obsazená vozidla budou pomalu doplňovat munici okolním vojákům
(NOVÉ) OPRAVÁŘI Obsazená vozidla budou pomalu opravovat okolní vozidla
(NOVÉ) SNÍŽENÝ PÁD Zvyšuje výšku, ze které lze skočit bez zranění
(NOVÉ) RYCHLEJŠÍ REGENERACE Snižuje čas potřebný k zahájení regenerace
(NOVÉ) MP-APS UPGRADE Zvýšený čas použití MP APS
(NOVÉ) LEPŠÍ NEPŘÍMÁ PALBA Zvyšuje zásobu munice pro M224 a XM25
(NOVÉ) CLAYMORY Zvyšuje zásobu Claymore

Ještě si toho máme hodně co říct o zbraních, výbavě i vozidlech – dlouholetí fanoušci mohou ale vidět, že naše pozornost se upíná na jejich zpětnou vazbu a naší odpověď na ní. Battlefield 4 chce zůstat věrný nejlepším částem Battlefieldu 3 a při tom prosazovat růst hry novým směrem. Zasílejte nám stále vaše návrhy a nápady a nebojte se nám i vyjmenovat všechny věci, které byste rádi viděli Battlefieldu 4.

– Alan Kertz

Zůstaňte naladěni na „Cesta za Battlefieldem 4″, kde budeme pokračovat v naší cestě až do vydání hry a kde se podrobněji podíváme na každý kousek zatím největšího Battlefieldu, jaký jsme v DICE vytvářeli. Příští týden nás čeká: Demolice mrakodrapů je jen začátek! Více příkladů Levolution měnícího hru a nové záběry z nové multiplayerové mapy.

Zdroj: Battlefield Blog

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , ,

42 komentářů

Napsat komentář