Battlefield 4 Blog #6 – rozbor vybraných prvků z Field Upgrades

Minulý díl ze série blogů „Cesta za Battlefieldem 4“ vyvolal u spousty hráčů dotazy na to, jak některé prvky z Field Upgrades budou fungovat a zda nebudou příliš moc zvýhodňovat hráče. DICE na to dnes zareagovalo a vydalo další blog, kde vybrané prvky detailně popisuje. Takže se na to podívejme:

Moc rádi vidíme, že náš minulý blog „Cesta za Battlefieldem 4“ vyvolal u hráčů takový zájem.

Jak jste si již možná všimli, na Internetu se o tom hodně diskutuje a viděli jsme, že hráči čekají na podrobnější informace o tom, jak některé prvky z Field Upgrades fungují. Požádali jsme se tedy Alana Kertze, našeho klíčového designéra hratelnosti, aby nám vysvětlil specializace VESTA, SNÍŽENÝ PÁD, STEALTH a RYCHLEJŠÍ ODZNAČENÍ. Snad zde najdete požadované odpovědi.

VESTA

Na rozdíl od specializace „Body Armor“ ze série Bad Company, je tato specializace více podobná těm co byly v BF2 a BF2142. Nezvýší vaše celkové zdraví, namísto toho ale udělá vaši horní část hrudníku více odolnější proti poškození, asi tak jako je zbytek těla. V praxi to znamená, že odstřelovači vás nemohou zabít na 1 ránu při zásahu do horní části hrudníku z blízkosti. Také poskytuje částečnou ochranu před poškozením z burst střel od brokovnic, avšak vaše hlava, nohy, ruce a žaludek zůstávají nechráněné. Na střední a velké vzdálenosti nemá vesta žádný účinek na to, kolik kulek je potřeba k zabití hráče. Vesta je jednoduše pro ochranu před odstřelovacími puškami na blízkou vzdálenost a to je vše.

SNÍŽENÝ PÁD

Pád z malých výšek nezpůsobuje žádnou újmu na zdraví, nicméně smrtelné výšky zůstávají stejné. Například, když nemáte tuto specializaci, tak skok z druhého patra budovy způsobí poškození 25% a skok z třetího patra může učinit poškození 50%. Se specializací Snížený pád je poškození při skoku z druhého patra odstraněno, ale skok z třetího patra stále učiní poškození 50%.

STEALTH a RYCHLEJŠÍ ODZNAČENÍ

Obě tyto specializace jsou jen malými úpravami v systému označování. Hráči jsou v základu označeni asi 7 vteřin a Rychlejší odznačení to snižuje na 5 vteřin. Je důležité poznamenat, že to nemění žádné další chování systému označování. Například pokud sledujete označeného hráče, zůstane označen i pokud používá Rychlejší odznačení. Specializace Stealth pak jednoduše upravuje rychlost nutnou pro označení od Pohybového senzoru. Hráči bez této specializace se mohou vyhnout označení od Pohybového senzoru tím, že se budou kolem něj pohybovat v leže nebo v kleče. Díky Stealth se můžete pohybovat i normálně a nebudete označeni. Avšak při sprintu budou označeni jak hráči bez Stealth, tak i s ním. Stealth je dostupný pouze pro třídu Průzkumníka a musí být zasloužen skrze hraní v družstvu. Obě tyto specializace jsou skvělé nástroje jak hrát více na tajňačku, ale stěží to hráče udělá neviditelného.

Zdroj: Battlefield Blog

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , ,

2 komentáře

Napsat komentář