Battlefield 4: sken Hanny; body se nepřenášejí mezi platformami; dotazy k novému Battlelogu pro BF4 a další

Máme tu zase různé informace k Battlefieldu 4 a jelikož je psát po jednom by zabralo několik článků, je vhodné je pěkně shrnout. Začněme s oskenovaným obrázkem z dánského magazínu GamePlay, na kterém můžeme vidět postavu Hanny. Jedná se o ženskou postavu, se kterou se setkáme v singleplayeru Battlefieldu 4 a podle všeho půjde o příslušnici amerických jednotek, jenž nám bude pomáhat v jedné nebo více misích.

bf4-sken-hanna

Dále tu máme informaci o přenosu bodů mezi jednotlivými platformami. Konkrétně jde o přechod mezi aktuální a příští generaci konzolí. DICE dříve přemýšlelo, že pokud byste hráli například na Xboxu 360 a pak jak bude BF4 dostupný na Xbox One, tak byste přešli tam a zároveň s tím by přešla i Vaše postava se všemi body. Nakonec ale zjišťujeme, že tomu tak nebude a tento přenos nebude dostupný. Na každé platformě bude tedy samostatná postava s vlastními body.

Na Redditu se pak vývojáři zaměřili na zodpovězení některých dotazů od komunity k novému Battlelogu a tady přináším aktuální výpis zajímavých dotazů, který jsem mírně pozměnil, aby byly smysluplnější:

Není změna výbavy přes mobilní zařízení trochu zbytečná? Neudělám to rychleji pomoci myši/ovladače?

Můžete si nechat otevřené nastavení výbavy například na určitém povolaní a jen pomoci 2 stisknutí tlačítek v aplikaci si je okamžitě změníte, nemusíte na nic klikat ve hře.

Pokud jsem naživu, řekněme v tanku, a změní si výbavu, změní se mi hned?

Ne, změní se až při opětovném objevení na bojišti.

Bude nastavení výbavy přes Battlelog opravdu fungovat?

Ano, bude to fungovat skvěle.

Ve videu jsme viděli sněžnou mapu, co obsahovala vlajky, ale v názvu serveru se píše Rush, jak to je?

Neberte všechny věci, které vidíte až příliš vážně. Spoustu věcí jsou jen dočasná data (placeholder) a tak to nemusí vždy přesně sedět.

Jak je to s tou mapou na tabletu? Mohu ji mít na druhém monitoru? Nebo třeba na svém notebooku?

Mapa na tabletu (Battlescreen) funguje přes Battlelog a pouze po lokální síti. Takže když máte 2 monitory, na druhém můžete mít onu mapu. Máte-li v domácí síti (lokální síť) připojený notebook nebo tablet, můžete tam tuto mapu mít. Je ale potřeba, abyste byli ve hře a zařízení kde ji chcete vidět byly v lokální síti.

Geografické žebříčky, jak je to s nimi? Co když nechci, aby někdo viděl kde žiji a hrávám?

Jedná se pouze o hráčovu volbu, není to povinné. Pokud hráč chce, může si nastavit na mapě kde se nachází, je to kompletně volba hráče. Pokud například žijete v menší vesnici a chcete soutěžit s lidmi z většího města poblíž Vás, jen kliknete do mapy, že „jste“ v daném městě. Můžete tedy zadat i falešné umístění, kde jste.

Jak je to se soukromím na Battlelogu?

Battlelog bude mít různé možnosti soukromí, mezi kterými nebude chybět ani režim neviditelnosti a spoustu dalších.

To by tedy bylo vše ze zajímavých dotazů a odpovědí od vývojářů. Nyní se přesuňme k Battlepackům. Ty nám přinesou různou výbavu jako jsou psí známky, kamufláže, navyšování zkušeností apod. Ale jak je získáme už není pro všechny tak známá věc. Battlepacky se budou otevírat na různých hodnostech, tedy například 5. hodnost má stříbrný Battlepack a 29. hodnost má zlatý Battlepack. Battlepacky také půjdou po nějakém čase od vydání hry zakoupit a nebo nyní získáte 3 Battlepacky při předobjednání Deluxe Edice Battlefieldu 4.

bf4-battlepack-rank29

Jako poslední tu mám pro Vás obrázek, kde můžete vidět rozdíl mezi komandérským režimem na PC (konzoli) a na tabletu. Jak vidíte, na tabletu chybí pár funkcí, jako například pohled co vidí voják, na kterého jste klikli. Avšak neberte to co vidíte na obrázcích úplně doslovně, některé věci mohou být jen dočasné a nemusí odpovídat skutečnosti. Například levý obrázek má 7 vlajek pro mapu Siege of Shanghai, avšak ta jich bude mít maximálně jen 5 🙂

bf4-komandersky-rezim-rozdily

Zdroj: Twitter #1, #2, #3Reddit

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , ,

14 komentářů

Napsat komentář