Battlefield 4: zvěsti ohledně oživování; killcamera; konzole s podporou klávesnice?

Po delší době jsem se podíval na další různé informace, které se o Battlefieldu 4 objevili a pokusím se Vám je sem shrnout. První je dost možná jen zvěst, ohledně fungování oživování v BF4Zatím se neví, co z toho je skutečně pravda a co z toho se dostane do finální hry, ale i tak to stojí za zmínění. Berte to prosím tedy s rezervou.

Uzdravování (stejně jako doplnění munice) a oživování bylo v Battlefield 4 částečně pozměněno. Například máme možnost si vzít 2 různé lékárničky (balíky s náboji) nebo si vybrat pouze 1 z 2 možných. První je malá, která doplňuje život i za běhu. Funguje tedy tak, že se odhodí, voják přes ni přejde (klidně i vy sami) a pak můžete chodit, bojovat a po krátký čas vás to léčí. No a pak je tu ta klasická velká, která se hodí na zem a léčí všechny v určitém okolí. Ta má delší výdrž a také vyléčí mnohem více zranění. Pokud jde o oživování, tak podle všeho existují 2 druhy oživení. Takzvané „rychlé“ a „plné“. Jejich význam je vcelku jasný už jen z názvu, ale podívejme se na to.

Rychlé oživení:

  • Rychlé dobití defibrilátorů (podržíte to sotva půl vteřiny).
  • Podle toho jak to budete držet tak to dobije zdraví hráče. Do plného zdraví se následně doplní postupně a poté až se zvedne ze země, není to hned.

Plné oživení:

  • Musíte defibrilátory dobíjet po dobu asi 3 vteřin.
  • Hráč má po oživení plné zdraví.
  • Není žádný bodový rozdíl mezi rychlým a plným oživením.

Další zvěsti:

  • Při oživování spoluhráče nemáte žádnou ochranu.
  • Hráči mohou být oživeni maximálně 2x.
  • Zabití výbušninami, či střelou od vozidla nebo střelou do hlavy od odstřelovače, zabrání možnosti spoluhráče oživit.
  • Energie defibrilátoru je omezena/omezený počet použití.
  • Po oživení/spawnutí musíte pár vteřin počkat, než váš voják vytáhne zbraň a budete moci zase bojovat.

Jedno z potvrzených vylepšení je, že pokud někdo z vaší čety zemře, nyní vidíte i jeho jméno nad mrtvolou, abyste tak věděli koho oživujete. Zda-li to platí i pro hráče mimo vaši četu není zatím jisté.

bf4-revive-name

Další co tu pro vás mám je killcamera, která pochází z Alpha verze hry. Ta ukazuje skoro to stejné co předchozí, avšak nyní chybí psí známky (avšak to se možná ještě změní), za to ale ukazuje kolikrát jste se oba navzájem zabili. Je dost možné, že do plné verze hry ji čeká ještě spoustu úprav. Aktuální fungování totiž není nejšťastnější, protože pokud vás někdo zabije, tak kamera na něj nepřeskočí, ale přiblíží se k němu od místa kde jste umřeli. Takže si moc nedokáži představit, jak to bude fungovat v situacích, kdy vás zabijí z hodně velké dálky.

bf4-alpha-killcam

A jako poslední tu mám zajímavost, že možná na next-gen konzolích se hráči dočkají podpory pro myš a klávesnici. U PC je to samozřejmost, ale u konzolí ani ne. Producent pro multiplayer BF, Aleksander Grøndal, k tomu řekl:

Samozřejmě máme podporu myši a klávesnice pro PC, ale pokud jde o next-gen konzole, tak o tom nemohu mluvit. Ale pokud by to mělo smysl v BF univerzu, pro hru samotnou, tak to zvážíme.

Sice to nepotvrdil, ale možnost tu stále je a tak se ptám. Hráči na konzolích, uvítali byste podporu myši a klávesnice? 🙂

Zdroj: Battlefield-Inside.de #1, #2, AusGamers

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , ,

43 komentářů

Napsat komentář