Battlefield a eSport – zajímavý projekt Venice Unleashed

O tom, že poslední díly Battlefieldu jako Bad Company 2 a Battlefield 3 nenabídly pro eSport příliš pohostinné prostředí se není třeba dohadovat. Avšak i tak nám něco málo poslední Battlefield nabízí. Tím je převážně funkce Zápasy/Matches na Battlelogu. Kde je možné zvolit si nastavení serveru, hráče a zápas si nakonec ještě naplánovat. Tuto funkci také implementovalo i ESL (ESL Versus) a pracuje s DICE na dalším zlepšení této funkce.

A pokud jde o nadcházející Battlefield 4, tak by měl snad přinést další zlepšení pro toto odvětví, i když to ještě teprve uvidíme.

Neoficiální projekt Venice Unleashed

Zajímavým projektem je Venice Unleashed od autora s přezdívkou NoFaTe, který nabídne spoustu zajímavých možností. Půjde hlavně o možnost spustit si vlastní modifikované servery u Vás na PC, kde bude možné nastavit spoustu věcí. Například změnit grafické efekty, vypnout destrukci, efekt potlačovací palby či modrý filtr. Dále přidání podpory pro základní modifikaci souborů a zapnutí skrytých funkcí Battlefieldu 3. Autor to chce dotáhnout až tak daleko, že by fungovali i veřejné statistiky apod.

Předvedení fungování režimu diváka.

V průběhu vývoje se mu podařilo zjistit, že Battlefield 3 obsahuje hodně skrytých funkcí, které ve finální hře jsou vypnuty. Mezi ně patří funkce Matches (zápasy), kterou můžete znát z Battlelogu. Ta je ve finále však ořezaná a v plné verzi nabízí i režim diváka (spectator), kdy je hráč do hry připojen také přes Battlelog, ale nemůže se zúčastnit bitvy. Kromě toho také nabízí možnost limitace jednotlivých zbraní/vybavení a další parametrů hry, které jsou oproti aktuální verzi rozšířenější. Pak ještě objevil režim volné kamery s možností pozastavit hru a další.

Ukázka volné kamery s pozastavenou hrou.

Autor nyní spustil uzavřený betatest, do kterého se můžete dostat skrze speciální stránku. Uvidíme jak to s tímto projektem dopadne, protože se to určitě EA DICE a i poskytovatelům serverů nebude líbit.

Když to tedy shrnu, tak se v Battlefieldu 4 dost možná dočkáme funkcí, které chtěli hráči již v Battlefieldu 3. A proč? Protože Battlefield 3 je jak je vidět již obsahuje, jen z nějakého důvodu nebyly aktivovány. Jaké ty důvody mohou být, to už nechám na Vás, spekulovat nad nimi nebudu 🙂

Zdroj: Battlefield-Inside.de, NoFaTe’s Blog

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , , , ,

8 komentářů

Napsat komentář