Battlefield jako stolní hra? Jasně!

Společnost Hasbro vydala do světa hru Risk Battlefield Rogue, kde jak název napovídá jde o stolní hru typu Risk (Wikipedia/Deskovehry.cz). Hra je určena pro 2-4 hráče, kdy doporučený počet jsou 2 hráči. Hra obsahuje 9 různých scénářů, v podobě herních dlaždic, které jdou nakombinovat na různá bojiště. K dispozici pak máte vojáky (mají podobu jednotlivých herních tříd z BF4 – útočník, ženista, podpora, průzkumník), se kterými můžete bránit určité lokace nebo zneškodňovat nepřátelské jednotky. Hra má tři různé úrovně: výcvikový tábor, pokročilý a rozšířený. V poslední úrovni „rozšířený“ je pak možné používat leteckou podporu, zničitelné krytí, komandéra a speciální schopnosti herních tříd.

bf4-rogue-board-game-box-front bf4-rogue-board-game-box-back bf4-rogue-board-game-overview bf4-rogue-board-game-soldiers

Hráči využívají speciálních karet, které získají podle toho kolik a jaký druh základen mají pod kontrolou. Pomocí karet mohou posouvat letadla, bojovat s dalšími letadly, přesouvat družstva a bojovat proti ostatním družstvům. Karty pak hráčům dále umožní posílat nálety, rekrutovat nové jednotky a kombinovat útoky či obranu se speciálními kostkami, jenž jim přidají speciální bonusy. Vítězem se pak stane hráč, který má pod kontrolou určité teritorium a nebo eliminoval všechny nepřátelské jednotky, vše záleží na zvoleném scénáři.

Pokud jde o to kde ji zakoupit, našel jsem jako jediného prodejce americký obchod Target a pak jsem ji ještě zahlédl na prodej na eBay a to v ceně okolo 800 Kč.

Nakonec ještě přikládám video, kde se můžete podívat co vše tato hra obsahuje:

Zdroj: BoardGameGeek

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , ,

3 komentáře

Napsat komentář