BF: 1943 na PC – Mýtus nebo realita?

Trochu si to shrňme, co vlastně o BF 1943 víme.

V roce 2009 DICE/EA oznámilo vydání nové hry BF 1943, které poběží na technologii frostbite. Tento engin byl velmi unikátní, protože se v něm dá zničit velké množství prostředí hry. Engine byl speciálně vyvinut pro Battlefield Bad Company, ale  jelikož nevyšel pro PC a tak EA GAMES vymysleli Battlefield 1943, aby si vlastníci PC vyzkoušeli tento engine (což se doposud nestalo a první hra, která s tímto enginem vyšla, byla právě Bad Company 2).

Hra měla vyjít na všechny 3 platformy Xbox, PS3 a samozřejmě PC. BF 1943 byla jedna z prvních vlaštovek, která se nedala koupit v krabicové verzi ale pouze přes digitální distribuci. Ani cena nebyla nijak vysoká – cca 350 Kč.

Již v první den vydání zasáhl hru veliký problém. Xbox live mněli problémy v podobě přeplněných serverů. Neočekávali takový nával hráčů a tak EA games začali ihned doplňovat servery, aby hráči nemuseli čekat až 10 minut na připojení. V prvních 2 dnech, stáhlo Battlefield 1943 neuvěřitelných 80 000 lidí, což se samozřejmě nečekalo, a následky byly na světě.

Hra na PC měla vyjít o dva měsíce později, což se však nestalo. Začaly se rušit předobjednávky a termíny se posouvaly na 1 čtvrtletí roku 2010. Nakonec pronikla z DICE zpráva, že Battlefield 1943 nikdy na PC nebude.

Ovšem server Soft Sailor nedávno přišel se zprávou, že Battlefield 1943 by měl vyjít dle některých zdrojů v prvním kvartálu roku 2011.

Co je na tom pravdy a co je mýtus? Vyjde opravdu hra v prvním čtvrtletí na PC? Budou si moct PCčkáři konečně zalítat v sérii BF? Bude o hru ještě vůbec zájem?

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

2 komentáře

Napsat komentář