BF1 nejspíše nebude mít webový Battlelog

Tvůrce pluginu Better Battlelog pro Battlelog s přezdívkou BrainFooLong zveřejnil článek s informacemi, které říkají, že nový Battlefield 1 nebude používat webový Battlelog. Zmiňuje však, že možná půjde o nějakou variantu, která bude dostupná přímo ve hře. Pojďme se podívat na několik důvodů, které jeho teorii podporují. Vše to zní logicky 🙂

Důvody, které sepsal BrainFooLong:

  1. Kdykoliv vyšla nová hra, došlo na Battlelogu ke spoustě změn, které nebyly veřejně vidět. Viděl jsem to u jakékoliv nové hrou, která měla vyjít a to vše už rok a půl dopředu od jejího vydání. Nyní se neděje nic zajímavého. Žádné přípravy na novou hru nebo něco podobného. Nic co by mě přivádělo k dojmu „Á, chystá se nová hra“. Pečlivě jsem analyzoval změny v kódu za posledních pár měsíců a nic. Pamatujte, že jsem byl první, kdo vypustil do světa informace o Battlefield Hardline 🙂
  2. Žádné oficiální informace o Battlelogu. U posledních her byli na svůj Battlelog systém velmi hrdí a tak jej oznamovali kde se dalo. Nyní je ticho.
  3. Oficiálně potvrdili vyhledávač serverů, avšak bez jediné zmínky o Battlelogu.
  4. Nyní budu střílet od boku ale – co vidím ze změn v kódu je, že možná přesunuli existující webový Battlelog přímo do hry a vykašlali se na webovou verzi. Technologie, která je v pozadí Battlelogu mě k tomuto názoru vede, ale pamatujte – je to jen můj názor.
  5. Oficiální fórum pro BF1 není přítomno na Battlelogu. Nejnovější hry vždy byly přítomny na Battlelogu. Nyní je zde jen odkaz na externí stránku, která vede na oficiální Battlefield fórum.
  6. Kontaktovalo mě několik lidí během diskuzí, které se vedli na Redditu. Někteří z nich mají detailnější informace. Různí lidé, kteří se neznají navzájem mluví o stejné věci (vše byly soukromé zprávy poslané mě): EA plánuje zabít webově založený Battlelog. Nemohu je jmenovat, ale některým z nich věřím.
  7. Věřím tedy, že využijí adekvátní alternativy, kdy Battlelogu bude kompletně ve hře. Mají již „prvotní“ verzi tohoto in-game Battlelogu a také hlavní problém webového Battlelogu je, že se jedná převážně o záležitost jen pro PC.

Všechny důvody znějí logicky a tak se tedy s největší pravděpodobností dočkáme Battlefieldu 1, který bude obsahovat obdobu Battlelogu, ale uvnitř hry. Díky tomu odpadne nutnost hru neustále vypínat a zapínat při přechodu na jiný server. Co na to říkáte? Věříte také, že webový Battlelog bude pohřben?

Zdroj: GetBBlog

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , ,

2 komentáře

Napsat komentář