BF3 se celkově prodalo 15 milionů kusů; v březnu hrálo aktivně 6,3 milionu hráčů; menší DLC v květnu?

Poslední dny přinesly zase něco málo zajímavostí o Battlefieldu 3 a nejen o něm. Podle poslední tiskové zprávy od EA se Battlefieldu 3 od vydání prodalo celkově přes 15 milionů kusů a počítá se s 18 miliony, kterých by se mělo dosáhnout do 31.3. 2013 (tedy do konce příštího fiskálního roku – FY13). Tím se tedy Battlefield 3 staví do pozice jednoho z nejprodávanějších titulů EA.

Ředitel EA John Riccitiello pak také prozradil, že s Battlefieldem 3 dosáhli toho čeho slibovali a získali tak nemalý podíl ze zatím stále vedoucího protivníka [tedy Call of Duty, pozn. redakce]. Další informace se týká aktivního počtu hráčů (na všech platformách), který byl v březnu (Marec) tohoto roku na čísle 6,3 milionů. Zda se jedná o malé nebo vysoké číslo již nechám na Vás.

EA dále zainvestovalo 1,5 miliardy českých korun do vývoje her pro příští generaci konzolí. A John Riccitiello prozradil, že v následujících 12 měsících bude značku Battlefield čekat rozhodně zajímavý a vzrušující vývoj. Že by již příprava dalšího Battlefieldu na novou generaci konzolí? Velmi pravděpodobně ano.

Poslední a asi nejzajímavější informace se týká nějakého nového a pravděpodobně i menšího DLC pro Battlefield 3, které by mělo spatřit světlo světa ještě tento měsíc. Avšak na druhou stranu se může jedna i o DLC Close Quarters, které by vyšlo v květnu (Máj) pro hráče na PlayStationu 3 a o týden později, až by skončila exkluzivita pro PS3, by vyšlo pro všechny ostatní (tedy v červnu/Jún).

Zdroj: MP1st 1, 2, Eurogamer.cz 1, 2

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

15 komentářů

Napsat komentář