BF4 funkce Battlescreen bude dostupná pouze pro PC a next-gen konzole

Nová funkce Battlescreen, která umožní hráčům mít na svém tabletu nebo třeba druhém monitoru velkou interaktivní mini-mapu bojiště, bude dostupná pouze pro PC a konzole příští generace (PS4, XOne). Hráči na aktuální generaci konzolí (PS3, X360) se této funkce nedočkají.

Důvodem je provedení Battlelogu, jenž je nyní kompletně webový. Aby to fungovalo i na PS3 a X360 bylo potřeba vše předělat do formy aplikací pro tyto konzole a to se jednoduše nevyplatí. Díky tomu, že Battlelog je kompletně webový a nyní i nově přepracován, nabídne vývojářům možnost rychlých aktualizací a oprav.

bf4-battlescreen

Jednou z dalších užitečných funkcí, se kterou přijde Battlelog aplikace pro tablety a mobily, je čtečka QR kódů. Ta umožní hráčům se jednoduše připojit na svůj herní účet, kdyby například již zapomněli e-mail či heslo. Hráči na PC tento problém mít asi nebudou, protože jej pravidelně používají pro přihlášení na Battlelog, ale konzoloví hráči tuto potřebu nemají a pro ně to bude rozhodně vynikající vychytávka 🙂

Dále pak Jesper Nielsen, produkční asistent Battlelogu, poznamenal, že Battlescreen je pro ně něco nového, s čím u Battlefieldu 4 experimentují. Věří, že se bude jednat o užitečnou funkci, i když je Battlefield rychlá hra. Ve hře totiž stále existuje spoustu okamžiků, kdy se prostě budete moci podívat na tablet/druhý monitor a zkontrolovat tak dění na mapě nebo si zjistit kde se zrovna něco děje a tam se přesunout. Vše dle jeho slov ozkouší až samotní hráči a dle toho uvidí, zda se rozhodli dobře.

DICE a Battlelog tým pak dále pracují a experimentují s dalšími funkcemi, kterých se možná někdy v budoucnu dočkáme a nebo které nikdy nebudou použity. To už je momentálně jen na nich.

Já osobně se na Battlescreen těším a jsem zvědavý jak to bude fungovat. Možnost využít takto druhý monitor se mi rozhodně líbí. Jaký názor na to máte Vy? 🙂

Zdroj: Engadget

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , , , , ,

11 komentářů

Napsat komentář