BFP4F: nová mapa je tu a je to mazec

Pár dní od samotného představení nové mapy už sice uběhlo, ale alespoň můžeme řádně sepsat všechny dojmy z nejnovější mapy zvané

Mashtuur

Tuto mapku již mohou znát hráči Battlefield 2, dokonce byla velice oblíbená, takže se pojďme podívat, co všechno v ní najdeme.

Mashtuur City jako na dlani

Už podle popisu mapy přímo v posledně aktualizovaných souborech je jasné, že opět budeme hrát za ozbrojené síly USA a Ruska.

Ve zkratce:

  • Pro 32 hráčů
  • 4 vlajky – A, B, C, D
  • Pouze pozemní technika
  • Několik přístupných budov

Leccos může napovědět přehledná mapa bojiště, dokonce i s popsanými záchytnými body:

To by bylo něco málo na úvod.

Níže můžete vidět mapku přímo ze hry:

Mapa se podle prvních ohlasů, ať už na webu nebo přímo oficiálním fóru, dosti líbí, to je možná dáno tím, že se nejvíce podobá právě oblíbenému Karkandu.

Viditelnou dominantou je zaručeně tato mešita, která má však v P4F verzi sestřelenou jednu věžičku.

Subjektivně je však Mashtuur City menší a ačkoliv se po ulicích prohánějí tanky, často vám bude úzko jako v Sharqi.

S tím také přichází další (ne)výhoda: pouze pozemní jednotky. Zapomeňte tak na stíhačky, ale i na transportní helikoptéry, ačkoliv v BF2 zastoupeny byly. V ulicích polorozpobořeného města tak potkáte především transportní vozítka a každá strana disponuje jedním tankem a pokud jsem dobře počítal, dá se ulovit i dvojice APC na každé straně – spíše se to však bude řídit podle zabraných vlajek.

Samotné město pak nabízí velké množství přístupových cest, takže uhlídat jednotlivé body potřebuje opravdový „skill“ nebo dobře sehranou partu lidí, nejlépe však obojí, jelikož k vám nepřítel může vpadnout z každého směru a to doslova.

Znalí mohou obdivovat architekturu, pohled z bodu A

Hustá zástavba poskytuje také pravé hody sniperům, ještě k tomu, když lze do několika domů vlézt, nebo alespoň vylézt po žebříku na jejich střechu a zábava může začít, no jak pro koho 😉

Architektura podruhé, u bodu B

Můžete si všimnout, že funkční mosty jsou tu dva a to mezi body A a B, přičemž se dá projít i pod nimi a zůstat tak v zákrytu. Každopádně míst a cestiček, kde se dá nebezpečná oblast oběhnout nebo podběhnout je tu nespočet a proto se majitelé jednotlivých bodů často mění. Nicméně samotná hra je poměrně krátká, zřejmě jsou nastaveny stejné časy jako v Sharqi.

Bod C -benzínová pumpa

Jedním takovým vhodným místem na rozdávání headshotů je střecha domu u bodu C, která má pouze jednu přístupovou cestu, žebřík.  Další se nachází třeba hned na bodě B, kde je další budova s jediným vchodem.

Bod D – odstřelovatelný ze všech stran – jatka

Jak lze vidět na obrázku výše, ulice jsou dostatečně široké pro tankové bitvy, ale díky různým překážkám a výklenkům jsou také jako dělané pro boj muže proti muži.

Na vodojem se bohužel/bohudík nevyšplháte

Některým se mapa natolik líbila, že samou radostí tančili, na fotu níže byl dokonce zneužit chudák stožár jako taneční tyč. Z toho důvodu navrhuji, aby byla věková hranice hry zvýšena na 18 let 🙂

Hola, hola… hm

Kdo radši pohyblivé obrázky, může se podívat přímo na záběry z hraní:

Opět se tak ocitneme na Středním východě, v podobně ponurém prostředí jaké známe z Sharqi, Basry nebo Karkandu.

Další články ze světa Play4Free her na czechbattlefiled.info

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Jeden komentář

Napsat komentář