BFP4F: Nová mapa Myanmar je konečně tu!


Před dvěma dny proběhl ve hře update, který kromě menších oprav a úprav přinesl hlavně jednu velkou novinku a to zbrusu novou mapu s názvem, který mohli navrhnout sami hráči,  nakonec se tedy jmenuje Myanmar.

Myanmar, také známý jako Barma, je chudý stát v jihovýchodní Asii.

Ať už z osobní zkušenosti nebo podle ohlasu hráčů se nová mapka opravdu povedla a navíc se od všech předchozích tak trochu odlišuje.

Zatím totiž žádné jiné bojiště nenabídlo typickou džungli, kde na vás nepřítel může čekat za každým stromem či skálou a vy se tak stěží vyhnete souboji na blízko.

Vlajky

Bojiště obsahuje 4 vlajky (A,B,C,D), které jsou strategicky rozmístěné a každá vlajka má specifické uspořádání okolí. Zatímco jedna je v komplexu chrámových budov, druhá je naopak umístěna hned vedle jednoho z mostů klenoucího se přes místní řeku, které protéká napříč celou mapou.

U vlajek je ještě třeba zmínit poměrně velký akční rádius – tedy okruh, od kterého již vlajku zabíráte – je tak možné si najít pohodlný úkryt poměrně daleko od skutečného místa vlajky. Což je sice výhodné při zabírání, ale soupeř vám pak také způsobí větší trápení.

Bod D - bunkr ke krytí, cesta buď přes most nebo řekou

Bod A - hned při cestě - nachází se blízko zátoky >> vhodně k přepadu

Bod B - přímo ve středu chrámového komplexu - přístupné a ostřelovatelné ze všech stran

Bod C - zde si můžete s nepřítelem hrát na schovávanou celý den

Vozidla

Jak už se proslýchávalo dříve, na bojišti najdete pouze pozemní techniku.

Každý strana (opět RU x US) má na začátku hry k dispozici 2x transportní vozidlo (HMMWV či GAZ) a 1x APC. Po zabrání vlajek jsou pak generovány další transportní vozidla (po jednom). Také se mi zdá, že dostali trochu jiné zbarvení do podoby džungle, ale nejsem si jistý.

Vozidla však zde mají menší využití než v jiných lokacích, jelikož cest je málo a do zarostlých strání se špatně vjíždí, navíc i zde si na vás velice rychle smlsnou inženýři, kteří se díky terénu dokážou nenápadně dostat k vám nebo vás odstřelí z protějšího kopce – platí hlavně pro APC.

Menší vozítka lze využít k rychlým přepadům vlajek, jelikož cesty jsou ke všem vlajkám a dají se snadno zabrat i pokud zůstanete ve vozidle.

Řeka se dá využít jako alternativní cesta po mapě, ale pro vozidla se moc nehodí, jelikož místy je příliš hluboká.

Terén

V terénu právě tkví to kouzlo. Nikde není řádný výhled na celou oblast, takže nemáte stálý přehled a musíte být neustále v pohybu, jelikož právě nepřehlednost terénu hraje do rukou sniperům, případně tichým zabijákům s nožem v ruce.

Tohle uvidíte povětšinu času - nic >> Improved Threat Awareness nutností

Mapa je střední velikosti a zhruba o něco menší než Karkand a jelikož je dobře stavěná, tak není nouze o střety, nemusíte tak souboje aktivně vyhledávat, vždy si vás někdo najde.

Mapa je také protkána bunkry, které můžete potkávat v Omanu. Ty pak poskytnou další možnou strategii. Na vyvýšených místech jsou k dispozici také TOW, které dokážou pokrýt důležitou oblast při obraně vlajek.

Obrana skoro jako v českém pohraničí

Zajímavým zpestřením jsou také mosty, těch je tu hned několik. Z toho dva jsou provazové. To pak také skýtá jisté taktické možnosti, jelikož je lze bránit s poměrně malou skupinkou vojáků.

Mezi C a B/A - rychle utíkejte, nikdy nevíte, kde kdo číhá

Dole vás nic příjemného nečeká

 Zajímavosti

Gong

Najdete ho přímo u vlajky B a pokud u něho uvidíte někoho zběsile střílejícího přímo do gongu, nedivte se. Gong totiž po výstřelu vydává specifický dunivý zvuk a tak si každý chce zahrát tu svou oblíbenou.

Tip: Stará legenda praví, že pokud se do gongu „vystřílí“  správný rytmus, budou uvolnění kódy na nové zbraně RPK-74M a F2000 😉

Klášter

Uvnitř chrámu můžete také nalézt stůl přeplněný, kdo ví, jakým zbožím, raději nebudeme zkoumat, co tam původní obyvatelé prováděli, než je vyhnaly létající kulky.

Dělostřelectvo?

Poslední zajímavost můžete nalézt hned u bodu C, kde se nachází velký přístřešek známý třeba z Mashtuuru, nad kterým se vypíná trojice velkorážních děl kanónu zřejmě jako protiletecká obrana, zajímavá dominanta.

Kde hrát

Chcete si novinku vyzkoušet, ale nehodláte čekat na správnou rotaci map na obyčejných serverech?

Tato dvojice serverů nabízí pouze tuto mapu, takže můžete objevovat nový svět do omrzení, směle do toho, připravte se však na dlouhé čekací doby, jelikož zájemců je hodně.

P4FTools Server #1 – Myanmar Only

 OG #1: Combat – Myanmar Only

 

Nová mapa se opravdu povedla a vám nezbývá než ji běžet prozkoumat, jelikož opravdu stojí za to. Mnohým určitě poskytne to, co doposud marně hledali.

Další informace ze světa Battlefield Play4Free naleznete na czechbattlefield.info.

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

4 komentáře

Napsat komentář