BFP4F: souhrn událostí

Od posledního článku o Battlefield Play4Free zde, uběhlo už hodně času, tak si pojďme ve zkratce říct největší události/novinky, které se v této hře přihodili.

Opravené boostery

(10.7.)

Byly silné, byly nevážené a kupa lidí propadla záchvatům vzteku, řeč je o boosterech, když polovina hráčů používala RPG čistě proti  pěchotě a díky boosteru mohla tuto zbraň používat klidně jako primární díky velkému dosahu a poškození. To všechno bylo jedním updatem opraveno a booster tak nyní místo poškození přidává počet min, granátů atd., což je určitě mnohem rozumnější. Dále také bylo zvýšeno poškození většiny gadgetů, takže třeba taková claymore už konečně dokáže někoho zabít (jinak byla běžná praxe dávat 3 claymore na jedno místo pro jistou smrt), taktéž granát konečně ubírá 100 HP a opět tak má smysl.

Díky tomuto updatu také mohla být zrušena omezení na mnoha soukromých server, které právě boostery zakazovaly.

PWD-R

(13.7.)

Taktéž do hry neustále přibývají nové zbraně, musí být přece, co kupovat…

Kupříkladu futuristicky vypadající zbraň pro inženýry, PWD-R. Ačkoliv nabízí výborné vlastnosti při soubojích na blízko, moc velkou popularitu si nezískala.

SKS

(24.8.)

Velmi šikovný poloautomat pro snipery, který ve správných rukách s trochou štěstí dokáže dávat dávat headshoty až přes 400 metrů.

QBB-95

(7.9.)

Velmi oblíbená zbraň, medici do rukou dostali velmi kvalitní LMG, podoba s Famasem se zapřít nedá.

Scattergun

(21.9.)

Výše zmíněné zbraně jsou již všechno známé kousky, které můžete vidět třeba právě v BF3, ale tohle je něco z jiného soudku: upilovaná brokovnice je naprostá novinka dosud v Battlefield sérii nevídaná.
Zajímavostí také je, že je zařazena do kategorie pistole, takže ji lze lehce mít jako sekundární zbraň. Hlavně je to však o stylu, jelikož účinná je jedině hodně na blízko.

Ve hře jsou tři verze, které se liší pouze barevným provedením.

As-Val

(4.10.)

Pekelně mrštná zbraň pro inženýry. A vcelku přesná, smrtící kombinace, kterou omezuje menší zásobník.

Nové úrovně

(3.10.)

Opět jeden z těch příjemnějších updatů hry. Nejdřív bylo k dispozici 20 úrovní, následně 25 a po delší době, kdy už se spousta lidí zastavila na maximu a hrála už jen tak z rozmaru, jsme dočkali zvýšení na 30.

Profily

(10.10.)

Profily byly opravdu dlouho a velkou částí hráčů očekávané a ony opravdu přišly. Všechny profily jsou veřejně dostupné a poskytují pěknou řádku informací, díky vylepšenému sběru informací, však museli být restartovány dosud získané čísla. Takže se nové statistiky počítají od 9.10.
Zde můžete vidět, jak třeba takový profil vypadá: http://battlefield.play4free.com/en/profile/2387119018/352212758.

L85A2

(19.10.)

První zbraň, která využívá zvýšených úrovní, na odemčení je nutná 27. Ostatně taky má výborné vlastnosti, což taky potvrzuje fakt, že se v killfeedu objevuje celkem často.

Rush mód

(23.10.)

Jedna z největší novinek tohoto roku, do hry byl konečně přidán nový mód! Ten většina moc dobře zná, jelikož se jedná o Rush.

  • Za úkol tedy máte bránit nebo naopak zničit tzv. M-Com stanice.
  • Prozatím tento mód obsahuje pouze mapa Sharqi.
  • Na mapě je celkem 8 stanic, aktivní jsou vždy 2, takže mapa je rozdělena na 4 obsasti, kde se další oblast zpřístupní až po zneškodnění obou aktivních stanic.
  • Útočníci jsou omezeni počtem 100 smrtí, které jim musí vystačit na každou oblast. Obránci nijak omezeni nejsou.
  • M-Com lze zničit jedině výbušninou, kterou je nutno namontovat z bezprostřední blízkosti a čas výbuchu je nastaven na 30 sekund, po tu dobu ji mohou obránci deaktivovat.
K novém módu se také váže vcelku povedený trailer:

M82A3

(26.10.)

Další „27“ tentokrát určená odstřelovačům. Zbraň je vlastnostmi nejvíce podobná M95 – velmi vysoké poškození, ale velmi pomalé přebíjení.

4 české servery

A nakonec něco o české komunitě, která se stále rozrůstá a rozhodně se nedá říct, že by byla pasivní.
K dnešnímu dnu totiž vlastníme 4 servery a to je myslím dobrý výsledek.

Další informace ze světa Battlefield Play4Free naleznete na czechbattlefield.info.

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

3 komentáře

Napsat komentář