Bitva mezi EA a Activision


Ea je v současné době v boji s Activision o 400 milińů dolarů. Takže co valstně tato společnost podniká? Vypouší hry typu play4free. Je to reklamní kousek, který má pomoct publicitě EA? Nebo je to prostě pro to, že jejich prodeje slábnou a tímto se snaží vytvořit lepší publicitu.

Válka mezi Acitivision Bilzzard a Electronic Arts je žhavější než ruční granát.

Activision podal žalobu na dva přední vývojáře EA, které v březnu Activision propustila ze svých řad. Vývojáři Jason West a Vincent Zampella vytvořili trák Call of Duty.

Mluvčí EA, Jeff Brown, poslal v e-mailu vyjádření: „Toto je PR hra plná nesmyslných omylů. Activision chce zakrýt fakt, že nemají věrohodé odpovědi na tvrzení dvou umělců, kteří byli vyhozeni a nyní chtějí jen dostat zaplaceno za svoji odvedenou práci.“

Activision žaloval West a Zampella za porušení smlouvy měsíce poté, co je vyhodili. Tito dva později vytvořili Respawn Entertainment a začali pracovat na hře pro Electronic Arts. Tito dva také podali žalobu na Activision, že jejich bývalý zaměstnavatel jim odepřel miliony dolarů z licenčních poplatků z jejich posledního trháku Call of Duty: Modern Warfare 2.

Bez ohledu na výsledek, spotřebitelé vyhráli. Hráči po celé Americe si kupují jejich poslední trhák – Medal of Honor.

Zdroj: CNN

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Zatím zde nejsou žádné komentáře

Proč nenapsat první komentář?

Napsat komentář