Burácení pancéřovaných obrů: představení herního módu Tank Superiority

Včera proběhla EA Summer Showcase a dozvěděli jsme se nové informace ohledně módu Tank Superiority, dostali několik nových obrázků a krátkou ukázku z tohoto módu.

Nyní zde máme příspěvek z oficiálního blogu, který podrobněji popisuje mód Tank Superiority. O překlad se jak již tradičně postaralo EA Czech a tak se pusťte do čtení, tento mód bude rozhodně zajímavý 😉

Těžká technika blížícího se rozšiřujícího balíčku Battlefield 3: Armored Kill už způsobuje mírná zemětřesení, nejintenzivnějších otřesů se však hráči dočkají až s jeho definitivním příchodem v září. Představení nového herního módu Tank Superiority a podrobnosti o rozšiřujícím balíčku čtěte v pokračování zprávy.

V balíčku Battlefield 3: Armored Kill hraje bojová technika prim. Kromě premiéry nového herního módu, v němž jsou tankové čety preferovanou cestou k vítězství, představí třetí rozšiřující balíček v pořadí také novou třídu vozidel: stíhače tanků.

Zatímco předchozí rozšiřující balíček Close Quarters kladl v herních módech Gun Master a Conquest Domination důraz na pěchotní boj, Armored Kill se navrací k původní pětici základních herních módu Battlefieldu 3 a přidává navíc mód Tank Superiority, který obohacuje neustále se vyvíjející Battlefield 3 o další variabilitu.

Pod nadvládou tanků

Mód Tank Superiority byl připraven na míru balíčku Armored Kill, kde čety složené z těžkých tanků a stíhačů tanků budou na každé z map svádět boj o jednu jedinou vlajku. Ta bude často umístěna v otevřeném, silně bráněném terénu a její ukořistění bude primárním zájmem obou bojujících týmů. Nový mód připomíná boj ve stylu „King of the Hill“. Akce se bude odehrávat na všech čtyřech mapách balíčku Armored Kill, když na každé z nich se bude moci najednout pohybovat až 16 tanků.

Tanky vyrážející vstříc boji na nové mapě Armored Shield. Klikněte pro zvětšení.

Přítomnost pouze jedné vlajky s poměrně malým poloměrem území, ve kterém je možné ji ukořistit, způsobuje, že hra je velmi dynamická a týmy se často přesunují k vlajce a zpět do obranných pozic. Tím se snaží spotřebovat co nejvíce tiketů nepřítele. Nejspolehlivější taktikou osádek tanků je slučovat se do čet obsahujících dva až tři tanky, které navzájem spolupracují. Sólové výpady na vlajku většinou pouze přitáhnou nepřátelskou skupinku, proti níž nemá jednotlivá posádka téměř žádnou šanci.

Abychom hráčům dopřáli možnost účastnit se skutečně velkých tankových bitev, obnovovací doba vozidel je téměř nulová. Pokud se tedy vzkřísíte na vlastní základně a poblíž není žádné volné vozidlo, není potřeba někam se pěšky přesunovat, protože za pár sekund na vás ve většině případů bude čekat nový tank.

Hlavní bojový tank spolupracuje se stíhačem tanků na obraně jediné vlajky v novém módu Tank Superiority. Klikněte pro zvětšení.

Pozdravte svého nového přítele

Stíhač tanků je v seznamu techniky Battlefieldu 3 novinkou. Jde v podstatě o tank s mnohem lehčím (a méně odolným) pancéřováním podobným tomu u lehkých bojových vozidel. Díky snížené hmotnosti je tedy stíhač tanků rychlejší, zároveň si však zachovává palebnou sílu těžkého tanku. Neustálým pohybem se se stíhačem tanků vyhnete nepřátelským zásahům a zároveň máte stále šanci způsobit nepříteli stejné škody, jako posádka plnohodnotného tanku.

Mimo zkušených tankistů jsou v balíčku Armored Kill potřeba také ženisté a průzkumníci – ti první na opravování poškozených tanků svého týmu a ti druzí na označování nepřátelských tanků pomocí laserových značkovačů SOFLAM, což pro změnu pomůže opět ženistům k rychlému útoku pomocí raketometů Javelin. Herní náplň je v balíčku Armored Kill soustředěna především na tanky a označování cílů pro laserově naváděné zbraně je zde velmi časté, ať už jej mají na svědomí ženisté nebo tanky samotné.

 

V balíčku Armored Kill mají hráči k dispozici celkem šest herních módu – pětici původních z Battlefieldu 3 a jeden nový (Tank Superiority).

Nové herní postupy

Tank Superiority vede hráče k používání zcela nových herních postupů. Šéfdesignér Gustav Halling je tvůrcem celého módu a proto jej může popsat lépe, než kdokoliv jiný:

“S módem Tank Superiority chci posunout tankové bitvy v Battlefieldu do extrému. Proto si hráči musejí zvykat na některá nová pravidla hry a přizpůsobovat se jim. Tanky jsou naprosto zásadní, presto může důležitou roli sehrát i pěchota.

Ta bude obyčejně složená především z ženistů a průzkumníků, kteří budou ničit či opravovat tanky pomocí opravářských sad, Javelinů a SOFLAMů. Některé mapy jsou ovšem pro pěchotu příliš otevřené, takže pokud hráči nejsou sebevrazi, pěšky to jistě riskovat nebudou, protože zde nemají víceméně žádnou možnost krytí. Naopak na jiných mapách je terén okolo vlajky více členitý, což pěchotě umožní zaujmout pozici na bezpečnějších vyvýšených místech.

“S módem Tank Superiority chci posunout tankové bitvy v Battlefieldu do extrému.”

Obecně platí pravidlo, že úspěšní velitelé posádek se budou s ostatními tanky přesouvat ve „smečkách“, protože osamocená vozidla jsou oblíbeným terčem nepřátelských tankových čet. Důležité je využívat mobilitu nového stíhače tanků a zůstat s ním v neustálém pohybu, čímž se hráči snadněji vyhnou střelám nepřítele. Z důvodu velmi častého označování laserovými značkovači nepřítele je také užitečné vybavit si své vozidlo odpalovačem infračervené kouřové clony.

Jakmile ukořistíte vlajku, je dobré od ní velice rychle zmizet, protože držením pozice u vlajky vlastně jen čekáte, než vás nepřátelské tanky přijedou z nějakého nečekaného směru opět napadnout. Ukořistit vlajku, seskupit se a ustoupit zpět do obranných pozic je jedinou taktikou, jak ve zdraví přežít.

Vzpomínáte-li si na mód Air Superiority z Battlefieldu 1943, máte hrubou představu o tom, čeho jsme chtěli docílit s módem Tank Superiority – chtěli jsme především vytvořit silně tematickou herní náplň, která dobře koresponduje se zaměřením celého balíčku. Snad se vám bude líbit – v DICE jsme si jej zamilovali.”

Battlefield 3: Armored Kill vychází v září a je součástí Battlefield 3: Premium. Sledujte herní média, která budou na základě předváděcích akcí přinášet nové informace o celém balíčku.

Zdroj: Battlefield.com/cz

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

15 komentářů

Napsat komentář