Co před námi Battlefield 3 tají?

Přemýšleli jste někdy zda před námi samotná hra něco netají? Pokud ano, mohlo by Vás zajímat, že pár věcí se dá najít (a rozhodně to nebudou všechny).

Jeden zvídavý uživatel, HazemHead, si zkoušel pohrát se soubory ze hry, tedy přesněji je rozšifroval, upravil a znovu zašifroval. Následně se mu tak podařilo zprovoznit nefalšovaný Spectator mód, tedy možnost volného pohybu po mapě jako divák, kdy můžete vše sledovat, ale nemůžete do hry zasahovat. Dokonce zkoušel i rozjet DemoRecorder, ale bohužel vždy získal jen černou obrazovku. Tato úprava mu ale fungovala až do 6.12. 2011, kdy vyšel zatím poslední patch R3 pro Battlefield 3, který tuto možnost zablokoval. Jako důkaz zprovozněného Spectator módu vytvořil i video.

Spectator mód je komunitou velmi žádaný a důvod proč jej DICE zatím nezpřístupnilo se neví, ale na vině by mohli být chyby v tomto módu, jako jsou mizející zdi nebo lagující se postavy a vozidla (i když tato chyba může být na straně serveru a jednotlivých hráčů).

Dále tu pro Vás mám pohled z třetí osoby. To by nebylo nic zvláštního, vždyť u vozidel to standardně je, ale pomocí chyby se hráči s přezdívkou MonkieDemon povedlo získat pohled z třetí osoby i pro vojáka. Záběry pocházejí z PlayStationu 3 a chyba nastala při nasednutí do AH-6J LITTLE BIRD, kdy se zasekl pohled kamery. Jedná se opravdu o zajímavou chybu, avšak asi určitě nepůjde o žádnou úmyslnou vlastnost hry, ze které by se někdy v budoucnu stala funkce hry.

Poté tu pro Vás mám ikonku VoIPu, která se zobrazuje přímo ve hře, konkrétně na konci kola v seznamu hráčů. Tato ikonka je ve hře již dlouhou dobu (první zmíňku o ní jsem nalezl ve skoro 3 měsíce starém příspěvku na Redditu) a bude to buď pozůstatek z konzolové verze hry (nepříliš chytře schovaný) a nebo již od začátku připravovaná ikonka pro zabudovaný VoIP na PC, uvidíme. Na ikonku se podíváte tak, že chytnete posuvník v seznamu hráčů a budete s ním rychle cukat nahoru a dolů. [video zde]

Jako poslední zde mám informace o „před-kole“. Pokud jste měli šanci si zahrát Battlefield 3 Alfa Trial, mohli jste zakusit tzv. WarmUp Round. Tedy předstartovní kolo, kdy se čeká na potřebný počet hráčů a mezitím můžete dělat co chcete. Tedy skoro co chcete, pohyb byl omezen jen v rozmezí Vaší základny. Možná si pamatujete, že DICE tvrdilo, že to není možné do BF3 zabudovat, avšak já osobně jsem v BF3 AT toto před-kolo zažil. Bohužel nyní již na Youtube není prakticky možné najít záběry, které by toto zaznamenávali, protože EA DICE většinu videí z BF3 AT již smazali. Nalezl jsem jediné video, které obsahuje část toho o čem zde píši a to v několika prvních vteřinách – konkrétně již konec tohoto před-kola, kdy se do hry připojil dostatek hráčů a hra již mohla začít (spustil se odpočet).

Zdroj: BF3blog 1, 2, vlastní

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

13 komentářů

Napsat komentář