Co si pro nás DICE chystá na příští rok ohledně BF3?

Server MP1st je opravdu velmi aktivní ve sledování twitter účtů vývojářů z DICE a dalších zdrojů. Podíval jsem se tedy na několik starších i novějších článků a přináším Vám zde takové menší shrnutí co nás může (ale také nemusí) čekat během následujích několika měsíců. Jedná se převážně o informace čeho bychom se mohli dočkat v následujícím patchi.

Jedním z nejaktivnějších vývojářů z DICE je Tomas Danko jenž je zvukovým producentem v DICE a má dokonce rodiče ze Slovenska, konkrétně z Košic 😉 K problémům s hlasovou komunikací (VoIP) v BF3 na PS3 prohlásil, že o problémech vědí a pracuje na nich několik jeho kolegů.

Dále na dotaz, zda nás čeká úprava grafické vzhledu pro obrazovku zrození a čet, řekl že různé grafické úpravy jsou v přípravě. Následně se ho někdo zeptal jestli můžeme počítat s navýšením počtu členů v četách na PC, avšak Tomas na toto odpověď bohužel neznal.

Pokud by se Vám líbilo mít soukromé servery i pro konzolovou verzi BF3, možná se toho někdy dočkáme, protože Daniel Matros (globální komunitní manažer v DICE) na svém Twitteru sdělil, že to zvažují a oficiálního prohlášení se dočkáme později.

Určitě jste zaznamenali nával spekulací o tom, že bychom se možná mohli dočkat Battlefieldu 2143. Daniel Matros prohlásil, že se zatím k tomu nebude vyjadřovat, protože ho tyto spekulace baví. Dále řekl, že na Battlelogu je již přes 400 000 platoonů (čet) a že plánují jejich lepší integraci do celého systému, protože momentálně nemají příliš velkou funkcionalitu.

Také se Vám stává, že zemřete i za rohem, přitom už by na Vás nepřítel neměl moci zasahovat? Alan Kertz, starší designér hratelnosti, řekl že si jsou tohoto problému vědomi. Takže doufejme, že se v některém z následujících patchů dočkáme řešení.

Po posledním patchi se objevila chyba, kdy se chcete narodit ve stíhačce (tanku, helikoptéře apod.) a místo toho se narodíte na ní. Tento problém by měl být vyřešen v následujícím velkém patchi, jak říká designér hratelnosti Gustav Halling.

Pokud používáte zbraně jako odstřelovací puška QBU-88 a lehký kulomet MG36 možná jste si všimli, že se nechovají zrovna tak jak by měli. Daniel Matros řekl, že o tom vědí a tento problém také řeší.

Dalším problém, který je potřeba vyřešit je náhodný rozptyl kulek (viz. video). Dle Alana Kertze o tomto problému vědí a budou ho také rozhodně opravovat. Zároveň s tímto odpovídal Alan na dotaz, zda není potřeba posunout poslední MCOM stanici B na mapě Sharqi Peninsula, protože ji je příliš lehké ubránit. Podle Alana ji není potřeba přemisťovat, ale pravděpodobně pozmění rodiště obránců.

Jedna z největších novinek je ohlášení vypuštění příkazové růžice 2.0, jenž prozradil Tomas Danko. To je naplánováno někdy během února (február) příštího roku, protože proces vývoje a následné implementace do hry je pomalý. Růžice by měla být více manuální (větší množství příkazů) a také by se měla více podobat té z Battlefieldu 2.

Tomas byl dále dotázán na problém s vypadáváním zvuku na konzolích. Tomas řekl že o tom vědí a že se jedná o problém s výkonem dnešních konzolí.

Jak už jsem předtím psal o problému s náhodným rozptylem kulek, Alan Kertz dále prozradil, že se bude znovu dívat na vyvážení příslušenství ke zbraním. Půjde přesněji o foregrip, těžkou hlaveň, tlumič zvuku a tlumič záblesků.

Alan Kertz se později vyjadřoval k FAMASu, který přišel s balíček Back to Karkand. O tom, že FAMAS je bez příslušenství znevýhodňován a že s příslušenstvím je naopak zase příliš silný vědí a určitě s tím budou něco dělat.

Dále se vyjadřoval k designu mapy Operation Métro, která je v počtu 64 hráčů totální řezničina. Dle něj je tato mapa úplně v pořádku a je právě díky svému vzhledu velmi populární, takže bychom neměli počítat s žádnými změnami.

Nakonec se ještě zmínil, že momentálně diskutují ohledně možnosti příkazové růžice i na konzolích. Někteří hráči už dokonce navrhují tlačítko, skrze které by se mohla aktivovat – na X360 by se drželo „Y“ a na PS3 „trojúhelníček“. Uvidíme zda tento návrh DICE použije a zda vůbec někdy bude příkazová růžice i na konzolích.

Pokud se Vám někdy stalo, že jste se zrodili a neměli jste žádnou zbraň, tak DICE vzkazuje, že o tomto vědí. No a další problém, který řeší je černá obrazovka při startu nové mapy z balíčku B2K.

Nakonec tu mám jednu vcelku pozitivní zprávu a to, že DICE zvažuje zimní mapy.  Ano je to tak, DICE skutečně zvažuje přidání zasněžených map. Doufejme že to dodrží, protože sněžné mapy by se hodily 🙂

To by bylo tak asi vše. Uvidíme co vše DICE skutečně učiní a za jak dlouho. Doufejme, že opraví vše co slíbilo a že to bude brzy 😉

 Zdroj: MP1st 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

47 komentářů

Napsat komentář