Co že se to včera dělo na Battlelogu?

Pokud jste si včera (tj. 28.12. 2012) večer všimli, že se na Battlelogu objevují podivné ankety a někdy i dost sprosté a máte zájem vědět co se dělo, tak si přečtěte tento článek. 

Původně jsme informovali, že byl Battlelog hacknut a měli byste se raději odhlásit. Ve finále to ale tak žhavé nebylo. To znamená, že u osoby s dostatečně vysokými právy došlo k narušení zabezpečení, které vedlo k nehezkým efektům, jenž jste možná zaznamenali. Incidenty tohoto typu nelze samozřejmě brát na lehkou váhu a DICE musí zapracovat například na sofistikovanějším zabezpečení podobných administrátorských funkcí.  Vaše herní účty jsou však v bezpečí, pokud dodržíte základní pravidla:

  • mí ke svému Origin účtu a e-mailovému účtu bezpečná hesla (délka více jak 8 znaků; kombinace malých/velkých písmen, číslic a znaků jako je +-/&…)
  • nepoužívat na více službách stejné heslo pro přihlašování
  • nepřihlašovat se na Battlelog/Origin/e-mail na počítačích, které neznáte a zdají se Vám podezřelé
  • kontrolovat si, že jste se vždy při odchodu od nedůvěryhodného PC odhlásili ze svého účtu
  • nepřidávat si na Battlelogu neznámé/pochybné hráče
  • používat selský rozum a neklikat na všechny podezřelé odkazy

A proč že někdo vůbec dělal onu změnu s anketami? Šlo o snahu ukrást hesla uživatelům pomocí tzv. phishingu. Do ankety byla totiž přidána možnost, kde se vyskytoval web lákající na Alfa verzi Battlefieldu 4. Šlo ale samozřejmě o podvod! Pokud jste se však nechali napálit a zadali jste tam své údaje, tak si pro jistotu změňte heslo, na škodu to nebude.

Obrázek s upravenými anketami obsahující odkaz na falešnou stránku s alfa verzí BF4.

Další věc co se děla, bylo zmizení zpráv z Battle Feedu. To bylo zaviněno přetíženými servery Originu/Battlelogu, jenž se v řádu minut následně uklidnilo a vše již bylo v pořádku.

Ponaučením z této situace je:

  • Dodržovat bezpečnostní pravidla výše vypsaná.
  • Neklikat bezhlavě na různé odkazy.
  • Používat selský rozum a být při používání Internetu opatrní.

Jinak říká se, že – Absolutní bezpečnost neexistuje, člověk či organizace může pouze pracovat na minimalizaci rizik při zachování elementární použitelnosti (security through obscurity je špatná cesta).

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

15 komentářů

Napsat komentář