Další náznaky, že BF3 se na Steamu neobjeví

battlefield-1-nejlevneji-banner

Otázka posledních měsíců "bude BF3 na Steamu?" je stále nezodpovězena. Avšak nyní se nám dostává další indícií, které značí, že asi opravdu nebude. Už dříve jsme o tom psali a nyní to vypadá, že Battlefieldu 3 se na Steamu opravdu nedočkáme. Oficiálně to zatím nikdo nepotvrdil ani nevyvrátil (ať EA nebo Valve), ale finanční firma Baird nedávno mluvila s vedením obchodu GameStop a ve své zprávě následně pro ně uvedla, že "nadcházející titul Battlefield 3 bude ke stažení dostupný skrze GameStop, ale ne skrze Steam...". Pamatujte však, že tato zpráva pochází od třetí strany a než jako oficiální vyjádření to je dohad založený na výzkumu firmy Baird.

EA dále komentovalo tuto situaci, ale neuvedli, zda tedy bude BF3 dostupné a nebo nebude dostupné skrze Steam:

"Kterýkoliv prodejce může prodávat naše hry, ale my neseme přímou zodpovědnost za poskytování patchů, aktualizací, dodatečného obsahu a další služeb našim hráčům.", řekl viceprezident EA pro celosvětové online služby, David DeMartini.

"Připojujete se na naše servery a my chceme navázat trvalí vztah přímo s vámi, abychom vám mohli poskytovat co nejlepší možný herní zážitek. Toto funguje skvěle s našimi partnery jako GameStop, Amazon a s dalšími online prodejci."

"Bohužel, pokud nám není dovoleno zpravovat tyto zážitky přímo a vytvořit vztah s vámi, tak to narušuje naši schopnost poskytnout vám podporu jakou očekáváte a jakou si zasloužíte."

"Aktuálně existuje jen jedna online stahovací služba, která nám toto partnerství nedovoluje. Není to naše volba a bohužel na jejich rozhodnutí nejvíce doplatí jejich zákazníci. Pracujeme na oboustranně přijatelném řešení."

Zatím tedy není vše úplně ztraceno, ale jelikož se Battlefield 3 nezadržitelně blíží, tak to vypadá, že hráči, kteří rádi nakupují na Steamu tam budou muset Battlefield 3 oželet.

Zdroj: Battlefieldo

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

29 komentářů

Napsat komentář