DICE oznamují román založen na třetím Battlefieldu

DICE dnes oznámili, že v den vydání Battlefieldu 3 (25.10.2011) bude k dispozici román nazvaný Battlefield 3: The Russian. Autorem je spisovatel a bývalý člen britských SAS Andy McNab, který se v minulosti proslavil především knihou Bravo Two Zero a podílí se taky na vývoji hry.

Na stránkách Business Wire se objevil článek, který blíže představuje román i samotného autora a my vám samozřejmě přinášíme jeho překlad:

DICE, jedno ze studií Electronic Arts dnes oznámili knihu založenou na třetím Battlefieldu, jedné z nejočekávanějších her letošního roku. Knihu Battlefield 3: The Russian napsal mnohokrát oceněný bývalý člen SAS a autor bestselleru Bravo Two Zero Andy McNab se spoluautorem Peterem Grimsdalem. Kniha vypráví o minulosti člena speciálních ruských jednotek jménem Dima, jednoho z hlavních hrdinů singleplayerové kampaně Battlefield 3. McNab i Grimsdale za sebou mají zkušenosti i hrůzy z reálného válečného konfliktu, což jim pomáhá přinést autenticitu a srdceryvný příběh. Podobně jako hra je i kniha nabytá intenzitou jako v dokumentech a výbušnou akcí. Battlefield 3: The Russian vypráví příběh vojáka, který udělá vše, co musí, aby udržel sebe a svou četu naživu. Kniha bude vydána spolu se hrou 25.10.2011 pod křídly nakladatelství Orion Publishing a Grand Central Publishing v severní Americe.

Ve hře je singleplayerový příběh vyprávěn pomocí flashbacků seržanta Henryho Blackburna, který se snaží zabránit útoku na New York City od nebezpečné skupiny známé jako PLR. Během Blackburnových vzpomínek na klíčové události se hráč ujme role několika postav na souši, vodě i ve vzduchu. Jednou z těchto postav je i Dmitri “Dima” Mayakovsky, legendární a pragmatický člen GRU (ruská zpravodajská služba – pozn. redakce) na sklonku své kariéry ve speciálních jednotkách. Dime je člověk, který udělá cokoliv pro to, aby splnil úkol. Kniha začíná tam, kde hra končí, což umožnuje autorům přinést nový pohled jak na Dimovy osobní cíle, tak na události ze hry.

“Je nemožné, aby jakékoliv médium bylo plně schopno zachytit emocionální stránku a intenzitu války. Battlefield 3: The Russian je jeden pohled na tento zážitek, hra je druhý. Společně se skvěle doplňují”, řekl Andy McNab. “Pracovat s DICE byla neskutečná jízda, Battlefield 3 mnoho lidí na podzim překvapí. Příběh, postavy, svět a intenzivní akce smíchány dohromady pro vytvoření zapamatováníhodného zážitku.”

McNab rovněž pracuje s DICE, aby zaručil, že autenticita dnešního vedení války bude co nejvyšší napříč všemi herními módy; singleplayer kampaň, co-op i multiplayer. Třetí díl mezinárodně úspěšné videoherní série Battlefield zachycuje intenzivní realitu moderní války od hustě obydlených ulic Paříže až po vyprahlou teheránskou poušť . Nedávno si Battlefield 3 z výstavy E3 odnesl 47 různých ocenění včetně titulů nejlepší akční hry a nejlepší online hry.

Andy McNab:

V roce 1984 byl McNab přiřazen do 22. pluku SAS a zůčastnil se jak utajovaných tak neutajovaných akcí kolem celého světa. Během války v zálivu velel Bravo Two Zero střežíce to, co slovy jeho velitele ‘zůstane v paměti navždy’. Během své kariéry byl oceněn několika medailemi a když v roce 1993 SAS opouštěl, tak měl na kontě nejvíce ocenění, které kdy člen britské armády získal.

O svých zkušenostech napsal tři knihy: bestseller Bravo Two Zero, Immediate Action a Seven Troop. Je autorem nejlépe se prodávajících Nick Stone thrillerů a také několika dalších fiktivních nebo na skutečnostech založených titulů pro dospělé. Prodal více jak 30 milionů kopií celosvětově. Mimo psaní knih také radí bezpečnostním a výzvědným službám jak v USA, tak ve Velké Británii. Je patronem kampaně Help for Heroes a je předsedou charit ForceSelect a ForceSelect Foundation, které pomáhají bývalým členům britské armády.

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

18 komentářů

Napsat komentář