DICE pracuje na vyvážení stíhaček

Jak určitě víte, hra stále není v ideálním stavu: padání hry, balanc,  netcode, apod. Ale abychom nebyli jen kritičtí, tak je potřeba uznat, že DICE opravdu tvrdě pracuje na nápravě a jak jistě víte, EA vydala oznámení, že DICE pozastavilo všechny projekty (včetně nových DLC pro Battlefield 4) dokud se BF4 nepodaří opravit.

Co se týče oprav, tak je tu jedna zajímavá novinka hlavně pro piloty stíhaček. DICE uznalo, že ovládací vlastnosti neviditelných stíhaček jsou daleko od ideálu. Problém je v tom, že útočné stíhačky jsou mrštnější a lépe ovladatelné než neviditelné stíhačky, přitom by to správně mělo být naopak, jelikož v tomto případě mají útočné stíhačky všechny výhody, zatímco neviditelné letouny mají pouze nevýhody.

Konkrétně uživatel Opostrophe (vývojář DICE) na Battlelog fóru sdělil, že v době, kdy hra vyšla, nebylo aerodynamické nastavení neviditelných a útočných stíhaček dostatečně odpovídající, kvůli rozdílům ve velikosti a pozici křídel. Opostrophe uznává, že tento problém bohužel nebyl rozpoznán včas a už bylo pozdě na nápravu.

Dále tvrdí, že stíhačce J-20 byla trochu zvýšena obratnost na úroveň letounů F-35 a SU-50 tak, aby se všechny tyto tři stíhačky chovaly přibližně stejně, zatímco útočným stíhačkám byla naopak obratnost snížena. Také se lehce zvýšila damage 20mm kanónů, takže se všemi těmito změnami by již měli být stíhačky lépe vybalancované. Tyto změny bude obsahovat nespecifikovaný budoucí patch, tak doufejme, že vyjde brzy.

Opostrophe také konstatuje a uznává, že je ještě ohledně stíhaček hodně co ladit, ale že momentálně nám nemůže sdělit další informace.

Já se přiznám, že upřednostňuju infantry (pěchotu) a stíhačky zrovna neovládám, takže mě osobně tento problém tolik nezasahuje. Ale Vy se nestyďte v komentářích vyjádřit váš názor na věc.

Zdroj: Battlelog

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, ,

16 komentářů

Napsat komentář