DICE vysvětluje rozdíly mezi PC a Konzolemi

Jak jistě víme, konzole už jsou nějaký rok na trhu (PS3 a Xbox 360) a jejich nejlepší léta jsou za námi. Produkční manažer DICE, Patrick Bach odpovídal serveru gamezone.de na otázky, jaké jsou rozdíly mezi konzolovou verzí hry a PC, hlavně ale proč budou pro konzolovou verzi hry dostupné jen mapy s 24 hráči.

Pokud chcete stejnou kvalitu hry, musím říct, že je to hodně, ale hodně těžké. Zkoušeli jsme do konzolové verze hry dostat více hráčů, ale potom se musí sáhnout na grafické zpracování hry, velikosti a samozřejmě destrukci prostředí. Někdy by se musela změnit i velikost map. Vše je jen kompromis: kde chcete sebrat?

Můžete argumentovat tím, že některé hry mají více hráčů (některé), většinou ale méně. Více hráčů ve hře ale nezaručuje skvělou hratelnost že?

Vše je o kompromisu. Není to tím že bychom chtěli být zlí nebo jsme hloupí. Nemáme prostě na výběr – rádi bychom viděli ve hře (konzole) 64 hráčů, to bychom hru ale museli ze všech stran ořezat. Pak by hráči nadávali že hra nevypadá jako na PC a není tak zábavná. Proto to neuděláme, zábava je pro nás velice důležitá.

Další důvod je, pokud máme více hráčů (na konzolích), museli bychom dát pryč všechna vozidla, protože je to spoustu dat, které musí projít sítí a přes procesor. Pokud bychom chtěli více vozidel, muselo by být na bojišti méně hráčů.

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

64 komentářů

Napsat komentář