EA obdařili BF Hardline zcela otřesnou DRM ochranou

Někteří určitě znáte webové stránky guru3d.com, kde můžete mimo jiné najít recenzi na téměř každou grafickou kartu, která vás napadne. Před pár dny byl však na těchto stránkách zveřejněn článek úplně jiný, a sice se jedná o velmi ostrou kritiku na stranu EA, kvůli nové protipirátské ochraně neboli DRM („Digital Rights Management“).

Autor hardwarových recenzí si stěžuje, že nemůže rozumně recenzovat výkon grafických karet na titulu Battlefield Hardline kvůli nové nesmyslné „ochraně“. Jde o to, že při testování a recenzování grafické karty se běžně dělají porovnávací testy výkonu v nejnovějších AAA titulech, které měří výkon recenzované grafické karty v jedné hře oproti výkonu ostatních karet (v té samé hře). Postup je tedy takový, že v počítači za den vystřídáte několik (třeba i deset) grafických karet a zaznamenáte výsledky ze hry. Nyní však tento postup není s Battlefieldem Hardline možný, jelikož EA v BFH použili novou ochranu DRM (podobnou té, co použil Ubisoft v Anno 2070), která sleduje změny vašeho hardwaru a nedovolí vám hru spustit, pokud měníte hardware moc často. Ano čtete správně, EA nesleduje, zda jste změnili PC (v tu chvíli by ochrana dávala alespoň malý smysl), ale sleduje veškeré hardwarové změny ve vašem PC. Jakmile tedy do počítače vložíte nový procesor, grafickou kartu, základní desku či dokonce pouze např. flashnete bios, EA to zaznamená jako změnu ID vašeho hardwaru.

Přesné limity nejsou známy, ale autor recenzí z webu guru3d.com uvádí momentální chování DRM tak, že jakmile provedete u jednoho Origin účtu 5 hardwarových změn, tak Vám EA na 24 hodin zablokují přístup do hry BF Hardline.

Jediné možné řešení při překročení limitu, je tedy 24h počkat nebo si koupit hru znovu na jiný účet. Což by pro jednu recenzi (např. grafické karty), kde autora jistě tlačí termín, mohlo znamenat nutný nákup např. 3 až 4 kopií hry BFH.

Nemůžu si pomoct, ale tohle EA opravdu nezvládlo a jedná se o ochranu, která sice možná zamezí několika cheaterům na den hrát, ale mnohem většímu počtu poctivých hráčů dosti ubližuje, nehledě na to, že toto „tajné sledování“ změn hardwaru ve vašem počítači je zcela evidentně porušení soukromí.

Zdroj: guru3d

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , ,

18 komentářů

Napsat komentář