EA se připravuje na Válku s Activision

Battlefield 3 je naplánován na podzim letošního roku a to je také doba, kdy jako každý rok, vychází další díl Call of Duty (Modern Warfare 3 – alespoň dle fám). Prezident EA Games, Frank Gibeau, řekl v rozhovoru pro IGN toto:

„Všichni milují pořádné boje a to je také to, o co tu půjde. Jsme tu abychom soutěžili,“ řekl Gibeau, když byl dotázán, zda hodlá EA letos nějak udeřit. „Activision jsou šampióni, ovládají obrovskou část trhu a pracují již na deváté verzi Call of Duty. Avšak náš vyzyvatel se už blíží.“

Úžasný Frostbite 2 engine s oslnivými animacemi postav, uchvacujícím osvětlením a další spoustou efektů je něco, co jak vydavatel doufá, ho odliší od konkurence.

„Minulý rok to bylo o tom, dostat se zpět do kategorie First-Person Shooter. Tituly jako BFBC2 a MoH byly skvělým začátkem a také byly komerčně velmi úspěšné, ale samozřejmě víme, že jsme na těchto hrách mohli udělat více.“ dodává Gibeau. „Jsme na obě hry velmi hrdí, ale nyní přichází Battlefield 3.“

Gibeau dále poukázal na to, že EA vždy hledí do budoucnosti a bude pokračovat v posilování svých nadcházejících her skrze partnerství třetích stran.

„Máme skvělé partnerství se studii jako Epic Games, Crytek a Respawn, které nám zároveň pomáhají v budování portfólia našich FPS tak, že upřímně řečeno, můžeme dělat zajímavé ve sci-fi kategorii a dalších místech, než jen ve vojenských střílečkách,“ dodává.

Gibeau není  řečník, který by vykládal hlouposti. Řekl, že nechce aby mělo Activision příliš materiálu do kterého by si mohlo „rýpnout“. „Raději slibuji méně a dodávám více,“ dodal nakonec.

Zdroj: IGN

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

14 komentářů

Napsat komentář