FBI dopadla útočníky, kteří zapříčinili problémy během betatestu Battlefieldu 1

Před časem jsme vás informovali o DDoS útocích na servery společnosti Electronic Arts, což vyústilo v problémy s přihlášením se do betaverze Battlefieldu 1. Podobné problémy se mají opakovat i při vydání Battlefieldu 1 (21.10.2016). Naštěstí se však FBI podařilo dva útočníky z PoodleCorp a Lizard Squad dopadnout a ti teď čelí obžalobě za kybernetickou kriminální činnost a hrozí jim maximální trest a to odsouzení až na 10 let.

bf1_failed_to_connect

Obrázek, který se naskytl hráčům betaverze Battlefieldu 1 během probíhajících DDoS útoků na servery EA.

První z útočníků je devatenáctiletý Zachary Buchta z Marylandu v Americe a druhý útočník je Bradley Jan Willem Van Rooy, taktéž devatenáctiletý, jenž pochází z města Leiden v Nizozemsku. Oba stáli právě za DDoS útoky na servery společnosti Electronic Arts, ale také útočili na servery společnosti Blizzard v době vydání nového datadisku pro MMORPG World of Warcraft. Útoky dosahovaly datového toku 20 Gb/s a bylo možné si za cenu 40 USD (cca 970 Kč) určit, na koho mají dále zaútočit – jednoduše si bylo možné zaplatit jejich služeb.

FBI dopadlo jednoho z obviněních díky jeho Twitteru účtu, jenž byl provázán se službou Google Voice – ta umožňuje volat za využití svého Google účtu. Tato služba pak byla dále svázána s reálným telefonním číslem Zachary Buchty. Ono číslo již mělo FBI ve své databázi z dřívějšího vyšetřování v roce 2014, kterého byl součástí právě i zmíněny Zachary Buchta.

Doufejm, že Battlefield 1 se tedy v den svého vydání nedočká žádných DDoS útoků a budeme jej moci bez problémů hrát.

Zdroj: zive.cz, PCInvasion.com

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , , , , , , ,

2 komentáře

Napsat komentář