Funkce zápasy na Battlelogu byla dnes spuštěna; jak vytvořit zápas?

Dnes (tj. 10.7. 2012) něco málo po 15 hodině byla spuštěna funkce zápasy (angl. matches), která je dostupná všem bez rozdílu zda mají či nemají BF Premium. Ta umožňuje majitelům serverů připravit server pro zápas, vybrat hráče do zápasu a také jej naplánovat. Jak takový zápas vytvoříte Vám ukáži dále v článku. Podotýkám, že abyste nějaký zápas mohli vytvořit, musíte mít vzdálený přístup k nějakému serveru a je jedno na jaké platformě.

Jak vytvořit zápas na Battlelogu

Nejprve je nutné si vybrat platformu a následně zadat informace ke vzdálenému přihlášení na Váš server. Zde Vám ukáži postup na PC, jak to vše vypadá za použití našeho serveru NVIDIA Battlefield-3.cz SK|ONLY METRO CZ|by FakaHeda.EU.

Na PC je tedy potřeba zadat název serveru, port pro RCON (vzdál. ovládání) a heslo pro RCON.

Po vyplnění údajů a kliknutí na tlačítko Pokračovat je možné zadat různé parametry k zápasu a nastavit serveru. Tedy název zápasu, čas jeho začátku (při volbě Vytvořit najednou začne zápas okamžitě po dokončení), velikost týmu, dvě mapy a jejich herní módy a další potřebné nastavení serveru.

Po nastavení všech vybraných parametrů je potřeba vybrat soupeře, tedy velitele týmu, který následně vybere členy svého týmu. A samozřejmě také hráče do vlastního týmu.

Po přidání velitele druhého týmu a všech hráčů v zápase je ještě pro kompletní uzavření zápasu potřeba potvrdit, že je vše připraveno tlačítkem Připravte se!. Po jeho stisknutí dojde k uzavření zápasu a již nebude možné cokoliv měnit.

Následně se zápas buď spustí a nebo naplánuje na zvolený čas. Jakmile bude vše potvrzeno (a případně nastane-li zvolená doba zápasu) je možné zápas hrát a připojit se na server.

 

Po připojení na serveru musí všichni hráči potvrdit, že jsou připraveni ke hře. Jinak bude hra v režimu „warm-up„, kdy se nepočítají žádná zabití ani body.

Potvrzení se provede přes herní menu (klávesa ESC) a volby tlačítka PŘIPRAVEN. Upozorňuji, že pokud zvolíte na zápas dvě mapy, tak u druhé mapy se již žádné potvrzení nedává a zápas jede automaticky dále!

Všechny zápasy (naplánované/odehrané) se zobrazují na Battlelogu. Dostanete se k nim přes Multiplayer/Zobrazit hry.

Zde po zvolení odehraného zápasu se můžete podívat na výsledky z jednotlivých kol a map.

A taková malá poznámka na konec. Pokud zápas neodehrajete, bude aktivní ještě přibližně 2 hodiny, po té se teprve ukončí. Doufám, že Vám tento návod k něčemu bude 😉

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

13 komentářů

Napsat komentář