Hráči vs. EA – odstavení serverů, videa proti EA, petice…

Už několikrát nastaly chvíle, kdy si EA, respektive Easy svými činy znepřátelila hráče, čas však většinu neshod zahladil a byl zase klid. To, co se však děje po provedení updatu 20.12.2011 tu ještě nebylo. Proti odebrání zbraní se zvedla obrovská vlna odporu a nenávisti. Tímto krokem si totiž poštvali proti sobě všechny platící hráče, tedy ty hráče, kteří drží hru při životě.

Jedni požadují vrácení peněz (a že někteří do hry vcelku investovali), druzí se uskupují do skupin, které chtějí pomocí právnické firmy, která již v minulosti nad EA zvítězila, podat na EA žalobu a ta třetí by chtěla prostý návrat ke kořenům, kdy jste koupí zbraně získali zbraň s velkým Z.

Naštvané vzkazy všech těchto skupin můžete vidět pod téměř každým příspěvkem na Facebooku, Twitteru nebo přímo v diskuzích na oficiálním webu nebo i přímo v komentářích zde na webu.

V oficiálním fóru vzniká také množství různých peticí, které každou chvíli nabírají podpisy dalších hráčů.

Fórum je také plné obrázků jako:

Další akcí, jak bojkotovat EA bylo vypnutí pronajatých serverů (21.12.), tak aby se veškerá zátěž přenesla na servery společnosti a způsobila tak EA problémy,  účast však zřejmě nebyla tak velká, aby se mluvilo o úspěchu, avšak i snaha se cení.

Na protest se hráči z Old Guys 22.12. nadobro rozhodli vypnout jeden ze serverů a to OG#2 Karkand Only, který byl snad jeden z nejoblíbenějších vůbec. Nicméně nyní při otevření server browseru běží 125 serverů a to jenom v Evropě.

Na podporu boje proti EA vznikají také satirická videa, která ukazují, jak EA okrádá hráče:

Další video je na motivy skupiny Anonymous:

Nyní zavedení updatu přenesené do reálného života:


Jak je vidět, hráči se nechtějí svých peněz jen tak lehce vzdát, ale šance na úspěch nejsou moc vysoké, ale určitě budeme držet palce. EA se však může schovat za obchodní podmínky (TOS – Terms of Service), které odsouhlasil každý hráč při registraci, ty umožňují EA v případě potřeby měnit, co uznají za vhodné.

Článek převzat z czechbattlefiled.info

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

26 komentářů

Napsat komentář