Hrdinové a padouši v Star Wars Battlefront!

Je to tady! Konečně jsme včera viděli gameplayer trailer na novou hru Star Wars Battlefront. Vypadá úžasně a zároveň s ním se na internet dostaly i zprávy o prvních třech postavách, za které budeme moci hrát. Tak co těšíte se?

featuredImage.img

Mnoho fanoušků po celém světě sní o tom, že si zahrají za jednoho z kultovních hrdinů nebo padouchů ze světa Hvězdných válek. Ve hře Star Wars™ Battlefront™ se tyto sny stávají skutečností. Jednou z klíčových částí vývoje této hry bylo vytvořit hratelné postavy památných hrdinů a padouchů světa Star Wars. V tomto článku se blíže seznámíme se třemi z nich: jak jsme je navrhovali, jaké mají schopnosti a proč byste se na ně měli těšit.

V herních režimech, které je budou podporovat, lze tyto hrdiny a padouchy odemknout prostřednictvím tzv. powerupu nalezeného na mapě. Už jen samotné použití jejich síly bude dost vzrušující, v každém případě tyto postavy mohou sehrát důležitou roli v boji. Je nám jasné, že za ně budete chtít hrát co nejčastěji a nejdéle, ale v některých režimech bude jejich použití omezené, abychom neohrozili férovost hry. Balancování obecně je obrovsky důležitým aspektem při vývoji hrdinů a padouchů.

Pojďme se tedy bez dalších odkladů podívat na tři veleznámé postavy, které jsme prozatím ve Star WarsBatttlefront představili.

image.img

Hrdinou s velkým H je ve světě Hvězdných válek bezesporu Luke Skywalker, který vyniká silou i akrobatickými schopnostmi. V boji s nepřáteli se spoléhá na svůj světelný meč, zbraň rytířů Jedi. Luke disponuje pestrou škálou pohybů od širokého máchnutí po těžký útok světelným mečem, díky kterému se dokáže vypořádat i s velkou skupinou protivníků.

Na vzdálenější imperiální jednotky může použít odhození pomocí Síly nebo prudký výpad světelným mečem, při němž mu Síla propůjčí doslova nepřirozenou rychlost. Takže pozor na něj: jeho Síla bezesporu provází.

image_0.img

Nejhrozivějším padouchem světa Star Wars (pravděpodobně všech dob) je zlověstný Darth Vader, který zasévá strach do srdcí svých nepřátel. Vader je ve srovnání s akrobatickým Lukem poněkud neohrabaný, ale jeho jedinečné schopnosti tento nedostatek více než vynahrazují.

Vader také disponuje těžkým útokem na krátkou vzdálenost, což se hodí zejména, pokud se dostane do sevření rebelů. Kultovní škrcení pomocí Síly umožňující rdoušení nebohých nepřátel na dálku se skvěle doplňuje s ovladatelným vrháním světelného meče. Posledně jmenovaná schopnost je ideálním prostředkem proti skupině nepřátel, víceméně totiž zabijete vše, co vám stojí v cestě. A stejně jako v případě ostatních našich hrdinů a padouchů doufáme, že si náležitě užijete kombinování těchto útoků.

image_1.img

Záhadný, chladnokrevný a u fanoušků oblíbený Boba Fett je ve srovnání s Darthem Vaderem dost odlišným padouchem. Tento nájemný lovec, vyzbrojený od hlavy až k patě, má několik schopností, které se vám určitě zalíbí. Díky jet-packu může Fett létat nad bojištěm a kropit nepřátele svou karabinou EE-3 ze vzduchu, což dělá z tohoto zloducha extrémně pohyblivého protivníka.

Boba Fett rovněž vlastní dva zápěstní odpalovače. Jeden je vybaven raketami (ideální pro útoky na delší vzdálenost) a druhý chrlí oheň (pro souboje zblízka). Rozhodně se s ním ale budete chtít držet co nejdál, a to obzvlášť v případě, že budete čelit soupeřovým hrdinům.

Pokud se například Boba Fett střetne s Lukem Skywalkerem, dojde k velmi zajímavé hře kočky s myší. Zatímco Luke musí využít své schopnosti, aby se dostal k Fettovi co nejblíže, ten se bude snažit o pravý opak. Stejně jako v předchozích hrách od studia DICE, které kladly důraz na herní systém kámen-nůžky-papír, tak i tyto souboje mají být o taktice, zábavnosti a vyváženosti.

A zábavu rozhodně nebereme na lehkou váhu. Hlavním cílem při navrhování hrdinů a padouchů bylo vytvořit zábavný a autentický zážitek, při němž budete mít opravdu pocit, že jste se přenesli do filmů a kráčíte ve šlépějích kultovních postav. Doufáme, že si oblíbíte hraní za Lukea, Vadera nebo Bobu Fetta ve Star WarsBattlefront. A to máme další hrdiny a padouchy ještě v rukávu.

Převzato zo stránky starwars.ea.com

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , , ,

Zatím zde nejsou žádné komentáře

Proč nenapsat první komentář?

Napsat komentář