Hrdinové proti padouchům: střet kultovních postav Hvězdných válek

Rytíři Jedi, nájemní lovci, sithští lordi a další v dynamickém herním režimu.

rendition1.img (6)

Jeden z našich herních režimů ve Star Wars Battlefront je jako stvořený pro ty, kteří se chtějí vrhnout do boje v kůži těch nejkultovnějších postav Hvězdných válek. Tři zástupci temné strany proti třem zástupcům světlé strany – v žádném jiném herním módu neuvidíte tolik respekt vzbuzujících obličejů.

Hlavní designér úrovní Dennis Brännvall nám tento souboj hrdinů a padouchů trochu přiblíží. Přečtěte si, o co v tomto módu jde, jak moc je dynamický a jak se můžete stát jeho opravdovým pánem.

Heroes vs Villains je herní režim s krátkými intenzivními koly, v nichž proti sobě bojují legendární postavy světa Star Wars. Jednotlivé hry jsou rozděleny do kol, v nichž tři hráči z každého týmu se náhodně zrodí jako hrdinové a padouši dostupní ve Star Wars Battlefront. Jinými slovy uvidíte třeba Lukea Skywalkera, jak bojuje s Darthem Vaderem nebo Bobou Fettem. A do toho si připočítejte ještě dalšími hrdiny a padouchy, které oznámíme v blízké budoucnosti.

Zbytek vašeho týmu zaujme role rebelských nebo imperiálních vojáků, takže celkově půjde o boj šesti proti šesti. Jakmile je hrdina nebo padouch poražen, daný hráč vstoupí znovu do hry jako řadový voják. Cílem vašeho týmu je porazit všechny nepřátelské hrdiny nebo padouchy, případně mít vyšší počet těchto postav na konci jednotlivého kola. Je tedy potřeba myslet nejen na útok, ale i na obranu.

Seznamte se blíže s hrdiny a padouchy ze Star Wars Battlefront

Styl hraní tohoto režimu se mění s úrovní zkušeností jeho hráčů. Pokud se ve hře sejdou úplní nováčci, dojde obvykle uprostřed mapy ke střetu všech šesti postav. Ale s rostoucími zkušenostmi si hráči uvědomují, že existují i rafinovanější způsoby boje. Drží se poblíž hrdiny a padoucha, který jim může poskytnout materiální podporu ve formě zdraví, nebo se naopak zaměří na tento typ hrdiny v soupeřových řadách. Tento mód nabízí velký prostor pro různé taktiky.

Osobně jsem si užil spoustu zábavy v Heroes vs Villains na Tatooine na mapě Homestead. Tato mapa má svá jasná pravidla: postavy Impéria vstoupí do boje mimo usedlost, zatímco hrdinové začínají v kontrolní místnosti. Akce se převážně odehrává v hlavním hangáru, kde je ukotven Millennium Falcon. Pro imperiální jednotky je možná trochu těžké zaútočit přes hlavní vstup, ale jakmile najdou alternativní cesty, začne skvělá hra kočky s myší.

Asi se ptáte, jaké je hrát za jednoho ze tří obyčejných vojáků? No, stojíte proti dost silným protivníkům, takže počítejte s jistou dávkou… bezvýznamnosti. Jinými slovy: jen zřídka si všimnete, že by po vás šel hrdina nebo padouch ze soupeřova týmu, ti se totiž mydlí v první řadě mezi sebou! Na druhou stranu to neznamená, že když zrovna nehrajete za hrdinu, že nemůžete vykonat hrdinské skutky. Najděte materiálovou podporu jako Smart Rocket (Chytrá raketa) a zasaďte Darthu Vaderovi nebo komukoli na dohled pořádnou ránu.

Při testech režimu Heroes vs Villains bylo skvělé sledovat jeho dynamickou hratelnost. Po porážce prvního hrdiny nebo padoucha si všimnete, jak se tým adaptuje, nevyhledává přímý kontakt a raději přechází na útoky z dálky. Rovněž je zajímavé, když jednomu týmu zbývá poslední hrdina či padouch a soupeř má ještě dva nebo tři. Jedinou cestou k vítězství je útok, přestože vaše šance nejsou lichotivé. Stanete se svědky spousty úchvatných kol plných akce do posledního okamžiku.

Doufám, že se vám dynamika režimu Heroes vs Villains bude zamlouvat. Od 19. listopadu se můžete vžít do kůže těchto legendárních postav a vrhnout se do boje!

– Dennis Brännvall

Převzato zo stránky starwars.ea.com

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , ,

Zatím zde nejsou žádné komentáře

Proč nenapsat první komentář?

Napsat komentář