Informace a spekulace ohledně Battlefield 3

Na internetu se válí spousta myšlenek, spekulací, odhadů, drbů a mnohé další co se Battlefieldu 3, jakožto velmi očekávaného herního titulu týče. Nic zatím nebylo oficiálně potvrzeno (ani většinou přímo vyvráceno) a tak zatím můžeme jen čekat a čekat. Pravděpodobně až do E3 2011 (kde snad již bude představen), protože ani na letošním GC 2010 by neměl být představen a to proto, aby měli vývojáři více času a klidu od marketingu a reklamy, jak řeklo samotné EA.

Osobně nemám žádné přímé informace ohledně Battlefieldu 3, ale co se ví a nebo co vypadá na skutečnost, docela dobře shrnul článek na serveru kombo.com a tak budu informace pro náš článek čerpat právě od tam ale i z jiných stránek a vlastní hlavy 😉

Známé jsou prozatím spíše informace o enginu, který bude srdcem hry Battlefiled 3. Osobně ho již známe, nebo alespoň v částečné podobě, jde totiž o Frosbite, ale ne verze 1.0 (Bad Company 1), ani 1.5 (Bad Company 2 a BF1943 [konzole]), ale nová verze 2. Hlavní výhoda Frostbite enginu 2 je to, že již nebude konzolovým portem, ale plnohodnotným enginem pro PC a tak využije naplno celkové možnosti budoucích počítačů. DICE totiž na svém Twitteru prozradilo, že ho vytváří tak, aby dokázal využít co největší potenciál z každé platformy, což by konzolový port jen tak nedokázal. (Už během BETA verze BFBC2 psali na fóru, že FB2 bude plnohodnotným PC enginem a bude v něm více možností, hlavně ty o které nám jde v aktuálním BFBC2, tak snad nám nelžou).

Jak se píše v článku na kombo.com, Battlefield 1943 a Bad Company 1 pomohli s rozjetím konzolové části BF série, ale stejně většina z nás vidí Battlefield sérii hlavně jako hry určené hlavně pro PC (a já s tím osobně souhlasím). Proto se teď většina z nás obává co se stane s BF3, když i on byl ohlášen pro PC a konzole, protože jak všichni víme kvůli konzolím se musel aktuální díl BF série BFBC2 hodně osekat.

Battlefield 3 by měl být prvním a skutečným Battlefieldem, který se dostane i na konzole. BF2: Modern Combat moc počítat nelze, protože to byla relativně odlišná hra a jak někteří říkají i docela propadák.

BFBC2 je vlastně pokračování série Bad Company (kde byl první díl pouze na konzole) a tak se ani moc nedrží starého BF systému (komandér, větší počet hráčů, větší mapy, stíhačky, atd…). Většina z těchto omezení je právě kvůli konzolím, jejich kapacitním omezením co se týče vytížení internetové spojení a hardwaru. Vše toto by měl „opravit“ a tak tedy pokračovat ve starých šlépějích nadcházející Battlefield 3. Doufám tedy, že tomu tak bude a dočkáme se plnohodnotného Battlefieldu, jako byl například BF2.

A zpět k Frostbite 2 enginu, ten by měl být primárně vytvářen pro DirectX 11, DirectX 10 podporovat také bude, ale nebude podporovat DirectX 9, tím pádem ani Windows XP. A tak můžeme počítat, že BF3 bude v mnohém převyšovat BFBC2, ale to teprve uvidíme.

Kvůli omezeným možnostem konzolí, byl i ve stávajícím BFBC2 snížen počet hráčů z 64 (BF2) na 32 (24 pro konzole), ale u BF3 bychom se měli již dočkat zase 64 hráčů (alespoň pro PC verzi), řekl to sám herní designér Alan Kertz, jenž by to pro PC verzi BF3 chtěl.

Když si to tak vezmeme zatím se dovídáme, že BF3 bude více či méně podobné předchůdci BF2 (ještě že tak), alespoň co se týče PC verze, ale co konzolová? O ní se nemluví prakticky vůbec.

Před časem byl také na Twitter poslán obrázek, kde (pravděpodobně) Johan Andersson (renderovací architekt DICE) vyfotil krásný západ slunce nad Stockholmem a také zachytil své pracovní monitory, kde je vidět zrovna hraní si s grafikou nějaké blíže neurčené hry a někteří spekulují, že by mohlo jít právě o BF3, protože i Johan Andersson pracoval hlavně na BFBC2 a tak má s Frostbite enginem na PC své zkušenosti.

battlefield3

Dále také nedávno zveřejnil ten stejný člověk, prezentaci pro grafiky, kde po prohlédnutí si můžeme všimnout Frostbite 2 enginu a jeho destrukčního modelu. Takže jedni z mála (či jediní, zatím) Vám přinášíme ukázku Frostbite 2. Vypadá sice jako FB1.5, ale při podrobnějším porovnání to je o mnoho hezčí a propracovanější.

frostbite2-0

Aktualizace (9:15): A kdy že by se měl asi dostat na pulty obchodů? Podle toho, že bude k Limitované a Tier 1 edici MoH, exkluzivní přístup do BETA testování a to během následujících 12 měsíců, nastávají 2 možnosti. První, že vyjde v letním období červen/červenec 2011, stejně jako Battlefield 2 nebo v zimním období říjen/listopad 2011, stejně jako Battlefield 2142. Uvidíme jak to tedy bude.

Dále by Vás mohlo zajímat co jsme o BF3 již psali anebo psal někdo jiný

Berte tento článek jako takové sjednocení informací a částečně i moje osobní názory a myšlenky. Ne vše musí být ve finále pravda a berte to tedy spíše jako spekulace (ale může se ukázat že i něco bude nakonec pravdivé) 🙂

Pokud máte zájem o diskuzi, co byste chtěli v BF3 můžete pokračovat v tomto tématu na našem fóru.

Máte-li nějaké další informace, podělte se s nimi o ně v komentářích anebo na fóru.

Zdroj: Twitter/repi, kombo.com, vlastní

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Jeden komentář

Napsat komentář