Inspirace pro hru jednoho hráče v Battlefieldu 3

Přinášíme vám překlad rozhovoru s Patrickem Söderlundem z magazínu http://kotaku.com

Generation Kill, Hurt Locker, Black Hawk Down, všechny tyto filmy jsou inspirací pro Battlefield 3. Nemůžete dělat akční hru bez pořádného příběhu. To neznamená, že Battlefield 3 by byla horší hra, když se nebude soustředit jen na multiplayer, říká Patrick Söderlund, výkonný viceprezident a generální manager DICE.

„Battlefield 3 musím mít konkurence schopný singleplayer a žánr charakterizující multiplayer.“

Ale kromě moderního prostředí, Söderlund slibuje, že Battlefield 3 nebude další Call of Duty. Kampaň bude mít charakter příběhu, připomínající televizní filmy a pořady, jako je Generation Kill, Hurt Locker a Černý jestřáb sestřelen.

„Chceme, aby jste zažili hru s vzestupy a pády“ říká Patrick. „Chceme, abyste věnovali pozornost dialogům mezi postavami. Chceme vás jako spotřebitele, který pečuje o postavy ve hře.“

„Zaměřujeme hodně na to, že postavy mají vlastní osobnost. A vám aby na nich záleželo.“

V úryvku jsem viděl scénu v otevřeném APC, kde muži mluvili o jejich rodinném životě a jeden žertoval, že nemá ještě zaplacené daně. Ta scéna přešla do klasického probíhání úzkých uliček a najednou jsou ve hře desítky vojáků.

„Je to úplně jiný pocit,“ říká Söderlund. „Dostanete více městského prostředí, které hodně lidí miluje. Stejně tak dostanete velké tankové bitvy na otevřeném poli.“

Hra se odehrává v Iráku v roce 2014, což je zvláštní volba na rok 2011, kdy má hra vyjít. Patrick říká, že se rozhodli nastavit hru o několik let do budoucnosti, tak aby se zabránilo politizaci hry.

„Nechceme mít politický postoj. Nemáme žádný zájem na skutečné válce, od těch se distancujeme.“

Vzledem k blízkému časovému horizontu budou veškeré zbraně skutečné.

Nadhodil jsem Patrickovi, že někteří hráči nemají zájem o singleplayer. Battelfield série nese v mnoha ohledech jméno „multiplayer“, nikoliv naopak. Patrick toto ví, ale říká, že pro udržení konkurenceschopnosti je potřeba do hry zakomponovat i tuto část. Ale nemůžeme dopředu odhadovat, jak silný tento prvek ve hře bude.

„Je těžké tvrdit jestli bude hra šesti, deseti nebo dvanáctihodinová. Vím kolik lidí pracuje na singleplayeru a budu smutný když si spotřebitel hru jednoho hráče nezahraje.“

Multiplayer, to co chtějí skalní fanoušci Battlefieldu slyšet, zůstává stále neznámý. Patrick říká, že tým chce multiplayerový žánr definovat, ale odmítl vysvětlit, jakým způsobem to vývojáři udělají. Souhrn všech známých informací o multiplayeru naleznete ZDE.

Battlefield 3 předprodej

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

18 komentářů

Napsat komentář