Jak bylo odhaleno heslo k úkolu Fantom bojiště + Megalodon jako velký Easter Egg?

Včera jsme informovali o tom, jak odemknout tajný úkol Fantom bojiště, který je dostupný pro členy Battlefield 4 Premium. Některé z Vás by však určitě zajímalo, jak se přišlo na ono tajné heslo, které jej odemyká a případně pak také co to vše má znamenat. Pokusím se to vše vzít pěkně popořádku.

Úkol Fantom bojiště (a nalezení hesla)

bf4-tajuplny-ukol

Na Battlelogu byl dne (10.12.2013) přidán nový úkol Fantom bojiště. Ten neobsahoval požadavky pro splnění (pouze že je potřeba si zahrát BF4 jako člen programu Premium) a ani co odemyká. Začalo se tedy luštit co by to mohlo znamenat.

U úkolu bylo viditelné označení pro China Rising a tak se hráči zaměřili na toto DLC a jakou spojitost by to s ním mohlo mít. Hned jako první je napadli malé červené sošky postavy Chung Kwei, jenž je podle čínských legend ochráncem před zlými duchy. Jedná se o Easter Eggy, jenž jsou rozmístěny různě po všech mapách DLC China Rising. Každá tato soška má na sobě různé tečky, jenž nakonec dle všeho označují čísla v brejlově písmu a ty pak zase určitá písmena.

  • Altai Range = 7, 13, 20 = G, M, T
  • Dragon Pass = 8, 9, 14, 14, 8 = H, I, N, N
  • Guilin Peaks = 16, 20, 21 = P, T, U
  • Silk Road = 2, 8, 9, 9 = B, H, I, I

Nikdo však nevěděl co s tím. Následně pak další šikovný detektiv odhalil speciální „příkazovou konzoli“ na Battlelogu, která si žádala speciální heslo pro vstup do Fantom programu. Ta je schována pod malým obrázkem lebky v sekci Žebříčky (vlevo dole). Po kliknutí na ni se spustí krásně vypadající konzole, jenž žádá zadání hesla. To heslo je „bumpinthenight“, přehledněji pak „Bump In The Night“, a došlo se k němu po přeskládání písmenek zjištěných z oněch malých čínských sošek. Po zadání hesla se tedy odemkne tento úkol, respektive zobrazí se požadavky pro jeho splnění a také co nám odemkne. Požadavky jsou: 200 zabití útočnou puškou, 200 zabití tankem a zabití do hlavy na 300 metrů; a po splnění získáme speciální psí známku (obrázky a další detaily o postupu k odemčení zde). Přikládám ještě video, ve kterém uvidíte jak se přišlo na ona čísla a heslo:

Tajný velký a stále nezjištěný Easter Egg (prehistorický žralok Megalodon)

Tím to ale nekončí. Několik dalších šikovných detektivů zjistilo, že onen úkol v anglickém znění „Phantom Prospect“ dost možná referuje na stejnojmenou knihu ze série Rogue Angel. Ta pojednává o ztroskotané lodi Nova Scotia, která obsahovala neobvyklý poklad, avšak pod hladinou moře se skrývá něco nečekaného, obrovského a děsivého což podle některých je prehistrorický žralok Megalodon. Hmm, neslyšeli jsme toto už někde? Ano, přeci v prvním a zatím jediném dílu 4. série Battlefield přátel! Pokud si to nepamatujete, nebo nevíte o co jde, mrkněte na toto video a to hlavně v čase 0:50:

Všichni jsme si mysleli, že prostě jedná o nějaký vtípek, ale nyní to začíná vypadat jako něco velkého. Také proto, že tato epizoda byla vytvořena ve spolupráci s EA DICE a protože v několika trailerech bylo slyšet hlasy dabéru BFFS a nakonec ještě v kampani BF4 je možné slyšet různé rozhovory mezi vojáky, které též nadabovali lidé tvořící BFFS. Stále Vám to připadá jako náhoda a nic co má spojitost? Možná Vás přesvědčí další indície.

Po vydání Battlefieldu 4 byl proveden rozhovor s multiplayerovým designérem Battlefieldu 4 Aleksanderem Grondalem, který prozradil, že ve hře nás čeká k objevení něco velkého. Nejedná se o Levolution a je to tak velká věc, která se dotkne všech hráčů na serveru a ti si pak řeknou „Co to k***a bylo?!“. A tato událost nebo cokoliv to je, jde spustit jedním hráčem, ale všimnou si jí všichni. Podle mnoha lidí se jedná právě o prehistorického žraloka Megalodona a to na mapě Paracelská bouře, protože tam se odehrával onen díl Battlefield přátel, který též tohoto žraloka zmiňuje.

Další indície, že se jedná o něco spojeného s vodou a velkou lodí je ono heslo „Bump In The Night“ získané ze sošek China Rising. To je totiž též název jedné z mise v kampani Medal Of Honor: Warfighter, která se odehrává na přepravní lodi. Na onu misi se můžete podívat v tomto videu. Další detektivové z Redditu pak našli ve spojitosti s Phantom Prospect a Bump In The Night několik dalších odkazů na vodu, lodě a nebo tmu – vypsat je všechny už by ale bylo zbytečné a nekonečné 🙂

Youtuber JackFrags se toho všeho samozřejmě chytl s velkým nadšením a zkoušel vše možné na mapě Paracelská bouře, aby tuto událost spustil. Zatím se mu nic nepodařilo, takže to nebude jen tak a bude to vyžadovat více úsilí, ale musíme vytrvat – my to najdeme! 🙂

Hráči nyní na Redditu v tomto tématu spekulují zda to má spojitost s potopenou lodí u vlajky E nebo s lodí, která narazí do pobřeží u vlajky C na mapě Paracelská bouře nebo zda nejde o onu potopenou nákladní loď na mapě středisko Hainan. Dokonce zřídili několik serverů, které jsou určené k hledání tohoto Easter Eggu – najdete je většinou tak, že obsahují název Megalodon.

Tak co, přidáte se také k tomuto šílenství nebo počkáte až to někdo zjistí a vy to pak jen v klidu vyzkoušíte? Myslíte, že je to něco skutečného nebo je to jen obří trolling od DICE?

Zdroj: Reddit #1, #2, Youtube, vlastní

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , ,

12 komentářů

Napsat komentář