„Jarní patch“ Battlefieldu 1 přinese velká vylepšení netcodu

Battlefield 1 na rozdíl od předchozích dílů jako byl Battlefield 3 či Battlefield 4 přinesl již od startu dobře fungující netcode. Avšak i přesto, je zde spoustu místa pro zlepšení a toho se brzy dočkáme a to v rámci „jarního patche“ pro Battlefield 1.

Do těchto oprav se zapojili vývojáři ze studia DICE LA a snaží se převážně zlepšit herní zážitek hráčům, kteří nemají vysoký ping, ale hrají s hráči, jenž ho mají. Battlefield 1 je totiž optimalizován primárně pro nízký ping a pokud má někdo vysoký ping, dokáže to ostatním tak nějak „zkazit“. Proto se v „jarním patchi“ dočkáme změny, kdy hráči s vysokým pingem (přes 100ms) a s nestálým či nekvalitním připojením nebudou pro hráče s kvalitním připojením již takový problém. Pro tyto hráče se totiž provede změna, kdy registrace zásahu již nebude probíhat na straně klienta (tedy nainstalované hry) ale na straně serveru samotného.

Díky tomu nebude pro hráče s nízkým pingem zabíjet ony problematické hráče problém a naopak hráči s vysokým pingem už to nebudou mít tak jednoduché. Změn bude více a další detaily se dozvíme později, jak se bude blížit vydání „jarního patche“. Určitá část změn pro netcode přijde i s DLC They Shall Not Pass, protože jak to tak už bývá, DLC často přináší také určité množství oprav do hry. Avšak ona „velká oprava“ pro hráče s vysokým pingem přijde až s „jarním patchem“.

Pokud máte přístup do testovacího prostředí (CTE) Battlefieldu 1, budete si začátkem příštího týdne moci vyzkoušet DLC They Shall Not Pass a také změny netcodu, které ono DLC přinese.

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

Štítky:, , , , , ,

Zatím zde nejsou žádné komentáře

Proč nenapsat první komentář?

Napsat komentář