John Riccitiello opouští EA

John Riccitiello, CEO společnosti Electronic Arts, opuští svojí pozici v čele společnosti. Bývalý CEO EA a předseda představenstva Larry Probst převezme kormidlo zatímco bude společnost hledat náhradu.

Riccitiello byl jmenován CEO v roce 2007 a od té doby čelil kritice investorů i fanoušků zatímco Electronic Arts procházelo různými finančními potížemi. V prosinci byl Riccitiello na seznamu “osmi CEO k propuštení” podle blogu 24/7 Wall Street.

Riccitiello byl vždy líčen jako vedoucí, který skutečně hraje hry. Ředitelé Activision nebo Microsoftu nikdy nemluvili o hrách, které hráli. Naopak Riccitiello rád hovořil nejen o svých zkušenostech nejen z titulů EA, ale i konkurence. A pokud jste se s ním začali bavit například o Mirror’s Edge, nadšeně předkládal nápady na úpravu designu tak, aby byla hra lepší.

Zde vidíte jak vypadaly akcie EA poté co Riccitiello převzal žezlo v dubnu 2007:

Finance EA zažily propad v průběhu krize v roce 2008 a zatím se z něho firma ani zdaleka nedostala. Posledních šest měsíců pak bylo pro vydavatele titulů jako Battlefield nebo Madden velmi krušných.

V roce 2007, kdy Riccitiello převzal velení nad společností, rozdělil Electronic Arts do čtyř divizí: EA Games, EA Sports, EA Casual, a The Sims. Později téhož roku dohlížel nad největší akvizicí dekády, odkoupením společnosti VG Holding Corp, která tehdy vlastnila Pandemic Studios a BioWare, obě velmi respektovaná vývojářská studia, která měla za sebou RPG hry jako Star Wars: Knights of the Old Republic nebo Mass Effect.

Na začátku roku 2008 vyšla zpráva, že se EA pokusila  odkoupit studio Take-Two, vydavatele Grand Theft Auto. Take-Two však odmítli nabídku EA.

Ačkoliv EA Sports slavila úspěch se svou sérií Madden NFL, divize měla potíže konkurovat v odvětví basketbalu, kromě jiného i díky neustálému odkládání vydání NBA Live, které nakonec vyšlo až v roce 2009.

Po dobu Riccitielliho vlády podnikla EA několik riskantních kroků v podobě her, která spadala mimo komfortní zónu společnosti. Mezi tyto hry patřily například Mirror’s Edge, Brütal Legend, a Spore. EA Uspěla také s několika dalšími projekty — The Simpsons: Tapped Out byla jednou z nejpopulárnějších her na iOS. Na druhou stranu zápolila s jinými, jako například Star Wars: The Old Republic, které se nakonec muselo změnit na model free-to-play po neúspěšném vydání na konci roku 2011.

Posledním chybným krokem EA byl debakl okolo SimCity, který máte určitě ještě v paměti.

Zdroj: Kotaku

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

4 komentáře

Napsat komentář