Kde bere Battlefield 3 inspiraci; GT natáčí v DICE

To, že se hry inspirují ve filmech či seriálech, není žádná novinka. Můžete si vzít třeba Medal of Honor: Allied Assault nebo kterýkoliv díl Call of Duty a během hraní učitě narazíte na nějakou scénu známou z filmu. Vyjímkou určitě nebude ani Battlefield 3. Lidé ze stránek Battlefieldo si v Thunder Run Tank všimli jedné nápadně podobné scény z dánského filmu Armadillo (viz. obrázek). S ničím neotáleli a hned se DICE na Twitteru zeptali, jestli to není jenom náhoda. Podle odpovědi se o náhodu nejedná a lidé v DICE tento film viděli.

Armadillo je dokumentární film, který šest měsíců sleduje dánské vojáky na základně Armadillo v Afghánistánu. Více o filmu můžete najít na CSFD. Sám za sebe můžu doporučit ještě Restrepo. Je to snímek podobného ražení, jenom s Američany.

Další zpráva se týká GameTrailers. Ti podle všeho v těchto dnech natáčí ve studiích DICE. Neví se přesně o co se tam jedná ale já bych si tipoval, že to bude reportáž pro herní pořad GTTV. Další díl by měl být venku příští pátek, tak můžeme doufat, že se tam Battlefield 3 objeví. GTTV obvykle přináší nové záběry z her a na nějaké recyklování starých záběrů si nepotrpí, takže se můžeme těšit a doufat, že se tam objeví něco nového.

Moderátor GTTV Geoff Keighley na svém Twitteru zveřejnil, jaký má výhled z kanceléří DICE.

A tady můžeme vidět natáčení v plném proudu.

Zdroje: Battlefieldo.com, Twitter #1, #2, #3, #4

Battlefield 1 lze pořídít v českých e-shopech za cenu od Kč do (Zdroj: Heureka.cz) Porovnat ceny >>

8 komentářů

Napsat komentář